PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7126}

Kochanek Lady Chatterley

Lady Chatterley
7,0 814
ocen
7,0 10 1 814
Kochanek Lady Chatterley
powrót do forum serialu Kochanek Lady Chatterley

Jakiś czas temu oglądalam obie części tego filmu w telewizji ale byly bardzo późno w nocy i na drugiej części zasnęłam. Kupiłam więc książkę żeby dowiedziec jak cala historia się skończyła. Byłam książką bardzo rozczarowana, zwłaszcza że Melors ( w książce nazywa się Oliver Parkin) mówil cały czas gwarą, było to dla mnie męczące do czytania. Zakończenie też mi się nie spodobało, lady Chatterley siedziała u siebie w pokoju, postanowiła że zostawi męża i koniec. Nic nie zostało powiedziane czy zostawi go dla Olivera czy może rozpowie że ojcem jej dziecka jest jej przyjaciel Duncan- taki pomysł tez miała gdyby nie mogła byc Oliverem, nie wiem czy ten motyw pojawia się dalej w filmie bo z drugiej części przespałam dosyc znaczacy fragment. Książka nie podobała mi się, Oliver jest przedstawiony prawie jak wiejski głupek, duża częśc książki to rozważania na temat życia smierci, niesmiertelnosci Konstancji i jej męża, w porównaniu z filmem jest dosyc nudna. W filmie bardziej skupili się na romansie a nie sprawach metafizycznych i socjalizmie. Kończąc już wpis chcialabym wiedziec jak zakonczenie jest przedstawione w filmie, czy tez jest takie urwane, nie mam teraz okazji gdzie obejrzec tego filmu a nie wiem czy warto jak będzie znowu o 3 w nocy

alien_2

Lady Chetterley zachodzi w ciążę. Siostra namawia ją aby powiedziała mężowi, że ojcem dziecka jest zakochany w niej od dawien dawna przyjaciel - bodajże Donald. Ona sama nie może się zmusić do kłamstwa i jedynie sugeruje mężowi, że tak rzeczywiście jest, ale ma wyrzuty sumienia i nie chce kłamać. Tymczasem (podczas kiedy lady Chatterley przebywa na wakacjach u swego ojca) Melors rezygnuje z posady u Chatterleyów, tłumacząc się iż chce wyjechać do Kanady a także ma na względzie reputację żony Clifforda. Lady Chatterley wraca z wakacji, Melors zostaje ciężko pobity, potem zatrudnia się w kopalni, gdzie odwiedza go kochanka. W końcu Lady Chatterley decyduje się wyznać mężowi prawdę o ojcu dziecka i oznajmia mu że odchodzi. Przyjeżdża po nią siostra, tymczasem Lady otrzymuje list w którym Melors oznajmia jej że wyjeżdża do Kanady. Lady Chatterley każe się odwieźć siostrze na statek.
Na statku widzimy Melorsa pogrążonego w rozmyślaniach i smutku :P kiedy pada komunikat wzywający go na górny pokład. No i mamy happy end.

alien_2

mam pytanie z jakiego wydawnictwa masz tę książkę, lub gdzie ją kupiłaś? właśnie zainteresowałam się tą historią i chciałabym przeczytać nowelę:)

mojrah

http://positivo.pl/p/65/282975/klasyka-romansu-nr-6-kochanek-lady-chatterley-dav id-herbert-lawrence-klasyka-romansu-kolekcje-ksiazkowe-i-albumowe-kolekcje-prasa -modele.html
Mam dokładnie to wydanie, kupiłam używane na allegro. Tam poszukaj, można kupic fajne książki za grosze.
Przy okazji tej książki kupiłam z tego samego wydawnictwa Pamiętniki Giacomo Casanovy, były dużo ciekawsze niż ta.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones