PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=228405}
4,9 1 797
ocen
4,9 10 1 1797
Król Maciuś I
powrót do forum serialu Król Maciuś I

I teraz dzieci będą myśleć, że to prawdziwa treść książki Korczaka. Beznadzieja, Janusz Korczak w grobie się przewraca!

P_L_

super książka, beznadziejny serial animowany............

P_L_

Nie lubię tej bajki przez imię ,,Maciuś" -nie lubię imienia oraz za to ,że on ma dużą głowę ,która nie pasuje do reszty ciała ;P

ocenił(a) serial na 1
P_L_

Dokładnie, otóż pod koniec książki Maciuś zostaje zesłany na bezludną wyspę.

P_L_

To samo przed chwilą pomyślałam. :)

ocenił(a) serial na 7
P_L_

Wg mnie w przypadku serialu animowanego "Maciuś..." i "Ania z ZW" jest zupełnie naturalne, że nie zgadza się z książką. Przeznaczony jest dla maluchów - jak ich zaciekawi, sięgną po książkę. Jak dla mnie zasługuję na dobrą ocenę.

ocenił(a) serial na 2
P_L_

Pal sześć, że będą tak myśleć. Gdyby adaptacja była lepiej zrobiona i gdyby animacja wyglądała po ludzku, to byłoby ok. Ale była zrobiona... "do bani" to lekkie stwierdzenie. Fanką książki nigdy nie byłam, ale ten serial budził we mnie chęć wywalenia telewizora przez okno.

ocenił(a) serial na 10
P_L_

Czy osoby, które źle serial oceniają mają jakiekolwiek pojęcie, iż ekranizacja jest zrobiona po to, by zainteresować dzieci? Mieliby na przykład pokazywać wojnę? Jak ludzie się tam zabijają? Bo jeżeli ma być wierna, to trzeba pokazać, co?!
Weźcie myślcie! Nie pokażą dzieciom pijaków drwiących z Maciusia idącego na rozstrzelanie! No, ludzie. To jest bajka dla maluchów i jedna z tych, które najlepiej z dzieciństwa wspominam, więc wara z bezsensownymi komentarzami!

użytkownik usunięty
P_L_

Ja to akurat bardzo lubiłem, i powiem tak - cieszę się, że w przeciwieństwie do pierwowzoru ta historia jest znacznie bardziej optymistyczna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones