Kraina Lovecrafta (2020)
Kraina Lovecrafta: Sezon 1 Kraina Lovecrafta Sezon 1, Odcinek 6
Odcinek Kraina Lovecrafta (2020)

Meet Me in Daegu

59m
6,8 273
oceny
6,8 10 1 273
Kraina Lovecrafta
powrót do forum s1e6

Ile trzeba mieć w sobie jadu i nienawiści, żeby zaniżać ocenę tak dobrego serialu? To jedna z najlepszych produkcji ze stajni HBO i z pewnością przejdzie do historii jako prekursor nowego gatunku. Każdy odcinek jest świetny i przełamuje kolejne granice.Jak można tego nie dostrzegać?

Ta sytuacja tylko udowadnia, jak ciężko chory jest ten kraj.

ocenił(a) serial na 10
rafalspuka

Racja! Piwniczaki zapomnieli, że na świecie mieszkają również ludzie o innym kolorze skóry, orientacji Seksualnej. Teraz Jakikolwiek film lub serial w który występują afroamerykanie lub osoby LGBT jest atakowany. Rok temu "Watchmen" teraz ten. Wstyd! Co do odcinka totalny SZTOS!!! Genialnie nakręcony, muzyka. Scena z Kumiho super. Najlepszy z 6-ciu które się ukazały.

ocenił(a) serial na 2
marcirodrr

Czy ja wiem... Watchmen przy tym jest wybitny. Dotychczas totalny chaos jeżeli chodzi o scenariusz i wykonanie, głupoty (błędy?) w fabule gonią się co odcinek - jeżeli idą krok w krok tak jak jest napisana powieść na bazie której to nakręcili to bym rzekł że bardzo kiepska ekranizacja i pewnie dość dużo pomijają a to co zostawiają trochę się kupy nie trzyma - jeżeli jednak to jest adaptacja to niestety dalej kiepsko zrobiona i z dziurami. Pewnie jednak sięgnę po książkę bo z tego za wiele się nie wyniesie...

ocenił(a) serial na 5
rafalspuka

Ja mam zupełnie inne odczucia to nie dlatego że jest źle oceniany bo występują w nim czarnoskórzy czy środowisko LGBT. Odcinek 5 był poprostu nie smaczny. Pokazali zbyt wiele i zbyt długo (nie chodzi tylko o scenę homoseksualną ale też gwałtu butem). Serial bardzo mi się podobał do 4 odcinka. HBO zbyt mocno stawia na przemoc i sex w tym serialu. 6 odcinek był nieco lepszy, ale jednak mimo wszystko dalej mam mieszane uczucia.

karolonka

Generalnie jestem przeciwnikiem scen seksu czy nadmiernej przemocy w filmach, zwłaszcza gdy są zupełnie zbędne. Nie wystawiam jednak takim produkcjom złych ocen ze zwykłego szacunku dla twórców. To, że mi się to nie podoba nie oznacza, że to jest złe. Jest po prostu inne.

Świat byłby znacznie lepszym miejscem, gdyby ludzie zamiast od razu krytykować najpierw się zastanowili, czy to w nich nie leży problem.

ocenił(a) serial na 5
rafalspuka

W takim przypadku chyba źle rozumiesz system oceniania bo to Ty wydajesz swoją opinię ja nie wiem czy chce kontynuować oglądanie zwykle z oceną czekam do końca sezonu. Dla mnie jest średni na ten moment i tak też go oceniłam. Dodałam komentarz dlaczego. Na pewno serial nie zasługuje na jedynke przynajmniej w mojej opinii. Każdy wystawia opinie jaka uważa za stosowną. Niektóre filmy które ja lubię osobiście bardzo mają niskie noty i nic nie zrobisz to co się podoba Tobie nie musi podobać się innym.

karolonka

Korzystam ze specjalnego algorytmu, który pozwala odsiać prawdziwą krytykę od złośliwego hejtu. W przypadku tego serialu każda ocena poniżej 6 jest hejtem.

ocenił(a) serial na 5
rafalspuka

Dobre :) orginalny komentarz

ocenił(a) serial na 5
rafalspuka

Masz rację. Dyskusja dotycząca seriali czy filmów czasami w 50% dotyczy "lewackiej propagandy" , " poprawności politycznej" , " feministycznych manifestów"
Ludzie widzą lewacką propagandę np. w czarnym androidzie, kobiecie z krótkimi włosami i małymi piersiami, mieszanej etnicznie parze, kobiecie - dowódcy, dziecku z syndromem Downa.... Szok i niedowierzanie. Nie wiem skąd to się bierze? Z zaściankowości ?

rafalspuka

Ja po zwiastunie też odniosłem wrażenie, że to może być jeden z lepszych seriali HBO, ale cóż mocno się zawiodłem. Serial mnie nużył(poza 4 odc.), był dla mnie przynajmniej czasami głupi(coż może ja mam za mało IQ, ale skoro np. Darka rozumiałem, to czemu tego miałbym nie rozumieć). Kolor skóry jest mi obojętny. Wątek gejowski z 5 odc. trochę wydawał się wciśnięty na siłę, ale(widziałem seriale w których wątek gejowski/lesbijski był tak wciśnięty na siłe, że aż się odechciewało oglądać) to nie dla tego oceniłem ten odc. na 1. Sam serial mi się nie podobał i to moja opinia. To że serial moim zdaniem był słaby nie znaczy od razu że jestem rasistą. Takie argumenty to se w dupe wsać.

rafalspuka

może wam wytłumaczę, skąd się biorą komentarze o lewackiej propagandzie, na przykładzie s01e06 czyli odcinek "koreański". Oto tłem jest właśnie wojna Korei. Czego z tego serialu się dowie o niej, ktoś niezoreintowany w historii? Wojsk Korei płn. i inwazji na południe nie było. Amerykanie wjechali więc na człogach z " bratnią pomocą" po czym zajmują się wyszukiwaniem( domniemanych oczywiście) szpiegów komunistycznych oraz wyłapywaniem i gwałceniem koreanek na ulicach(sic!). acha i jeszcze zamykaniem kin, w których wcześniej wyświetlano amerykańskie filmy;) A kim są ci komuniści? są jak lgbt i lisice o siedmiu ogonach- fajni ludzie, prześladowani za bycie innymi, ale przecież tacy jak my! Życzę twórcom serialu wydalenia z Ameryki do Korei Płn, by tam dalej w krainie szczęscia, gdzie wszyscy są równi, a tylko niektórzy równiejsi mogli kręcić swoje kolejne " dzieła".

cahir7_filmweb

Jako osoba interesująca się Koreą byłem zachwycony tym odcinkiem. Po raz pierwszy ktoś pokazał Wojnę Koreańską od drugiej strony, o której mało się dziś mówi. Wszystko co pokazano w tym odcinku jest prawdą. Na południu dochodziło do okrutnych zbrodni na ludziach, których jedynie podejrzewano o sympatyzowanie komunistami, a ich skala często przewyższała zbrodnie komunistów. Gwałty były na porządku dziennym i zdarzają się nawet do dziś. Nie rozumiem jak można podejrzewać twórców o wybielanie Korei Północnej. Zwłaszcza, że w ogóle nie poruszono kwestii tego kraju i nie o to chodziło. Rolą tego serialu jest przełamywać granicę i pokazywać to, czego dotąd nikt nie miał odwagi. I to udało się świetnie w tym odcinku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones