Kraina Lovecrafta
powrót do forum 1 sezonu

Jako czytelnik dzieł Lovecrafta z wielką niecierpliwością oczekiwałem premiery tego serialu. Moim zdaniem dobrym ruchem było wstawienie czarnoskórych aktorów na miejsce głównych bohaterów tego filmu .Howard był jaki był ,ale afro amerykanie brali udział w jego opowiadań. Jedyny problem jaki widzę w tym serialu to brak Lovecrafta. Jedyne nawiązania jakie do tej pory(skończyłem piąty odcinek) zauważyłem to istniejące w niektórych opowiadań miasto Arkham, wypowiedzenie imienia i nazwiska Herberta Westa (''Reanimator Herbert West") w dialogu miedzy postaciami, stwory pokroju mistycznego boga Dagona i formy okultyzmu w drugim odcinku. Drażni mnie dodana na siłę magie , duchy czy syreny. Gdyby w tytule nie istniał nazwisko pisarza ocena była by wyższa .ale na ten moment ode mnie jest to 2/5. Pomijam tutaj wątek LGBT. No comments.

ocenił(a) serial na 4
Jerry454

Może dlatego że serial nie jest na podstawie dzieł Lovecrafta a na podstawie noweli Matta Ruffa z 2016 xD

ocenił(a) serial na 4
Rrouge

wiem o tym . Tylko nie wiem dlaczego ten człowiek nazwał swoją książkę "Kraina lovecrafta" skoro w żadnym stopniu nie nawiązuje xD . Może ty jesteś w stanie mi wyjaśnić dlaczego on to zrobił? Dla baitu ? Bo to Lovecraft ?

ocenił(a) serial na 4
Jerry454

A skąd mam wiedzieć? xD Napisałeś że z wielką niecierpliwością oczekiwałeś premiery tego serialu, więc zrozumiałem że nie wiedziałeś tego, bo dlaczego inaczej oczekiwałbyś premiery książki gościa z 2016 która ma niewiele wspólnego z samym Lovecraftem. Może się to tyczyć tego że wiesz - miało być to takie też ironiczne/prześmiewcze? Lovecraft był w końcu ogromnym rasistą. Dlatego tytuł "KRAINA LOVECRAFTA" może być dwuznaczny, ale to tylko moje przemyślenia. Nawiązań kilka jest, sam je wymieniłeś, no i kilka stworków, co prawda to nie dużo, no ale autor nie próbował stworzyć kolejnej powieści z uniwersum Lovecrafta.

ocenił(a) serial na 4
Jerry454

Chociaż książka osobiście uważam jest i tak lepsza od serialu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones