7,9 22 496
ocen
7,9 10 22496
9 174
chce zobaczyć
{"rate":6.3333335,"count":3}
{"type":"film","id":640247,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/serial/Krew+z+krwi-2012-640247/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum serialu Krew z krwi
  • qpon83 ocenił(a) ten serial na: 4

Dźwiękowcy tego serialu, odwalili niezłą kaszanę.
    Nie wiem jak kogo, ale mnie osobiście szlag trafia, gdy ciągle muszę sterować dźwiękiem, bo nie słychać dialogów, zaś muzyka i efekty dudnią o kilkadziesiąt decybeli wzwyż.
    Zauważyłem, że to nagminna przypadłość polskich produkcji.
    Strasznie wkurzająca niestety.

• MovieE_MasteR ocenił(a) ten serial na: 8

qpon83 zgadzam sie z toba w kazdej polskiej produkcji hujowo słachać dialogi

• MovieE_MasteR Nieprawda,dźwięk w Jezioraku znakomity.I zdaje się że bez postsynchronów.A w Krwi beznadzieja także z powodu chowania się aktorów za pseudopsychologicznym przydechem.

• MovieE_MasteR ocenił(a) ten serial na: 8

sam_uel ach tam pie***lisz!

• narcyz_1 ocenił(a) ten serial na: 8

sam_uel To prawda dźwięk w Jezioraku jest jak najbardziej w porządku. Poza tym tytułem nie przypominam sobie innego, no może Pokłosie jeszcze było ok, bo bardzo mi sie podobało, więc może i dźwięk był ok.

• konrad888 ocenił(a) ten serial na: 9

MovieE_MasteR własnie w nie każdej polskiej produkcji są problemy z dźwiękiem, bo w klanach, m jak miłość, czy jakichś dlaczego ja? wszystko wyraźnie słychać

problem pojawia sie przy tych chociaż trochę bardziej ambitnych produkcjach

• pitixpl ocenił(a) ten serial na: 8

qpon83 Niestety to prawda. Zasada dźwięku tyczy się też polskich produkcji filmowych jak i seriali, w większości jest zrypana.
    Jeszcze pierwszy sezon w miarę dawało radę, ale w drugim to już kompletna kicha.

• qpon83 potwierdzam

• machine2 ocenił(a) ten serial na: 9

qpon83 Jezu a już myslałem, że mam coś z tv. Racja dzwięk jest fatalny wogóle mało co słychac dalogi, ale pomijając to serial rewelacyjny.

• qpon83 Dopóki Polacy nagrywali na magnetofonach Nagry - wielkiego dzieła życia polskiego inżyniera Stefana Kudelskiego, stworzonego w Polsce, a dopracowanego i wypromowanego na emigracji w CH, dźwięk w polskich filmach był czysty, synchroniczny z obrazem(Kudelski dopracował kwestię precyzji nagrywania poprzez zastosowanie technologii kwarcowej), a jakość nagrań na tyle znana na całym świecie, że dziś Nagra jest wielomiliardową korporacją z NagraVision, a sam inżynier Kudelski odebrał za swoje dzieło Oskara od Akademii Filmowej. Niestety w Polsce, tak wtedy w czasach PRL, tak i teraz, nie osiągnąłby połowy tego. Zabrakłoby przychylnych jego dziełu i pieniędzy, a dziś z jego osiągnięć czerpią Szwajcarzy, którzy w przeciwieństwie do doskonałych zegarków(które, o ironio, również wypromował Polak - Antoni Norbert Patek i Stanisław Czapek, tworząc podwaliny późniejszej spółki z Adrien Philippe'm, znanej dzisiaj jako Patek Philippe), magnetofonów nie stworzyli sami. Oczywiście później Studer/Revox rozwinęli swoje pomysły, które dorównały Nagrze, jednak to Kudelski pozostał legendą. Dziś jednak polskie pozostało tylko nazwisko rodziny posiadającej większościowy pakiet, prezesa zarządu, założyciela i nazwa - Nagra, gdyż ich produkt nagra wszystko ;). Mam nadzieję, że pokolenia 80, 90 i późniejszych lat będą mniej zazdrosne o sukces, co zdarza się coraz rzadziej i z dumą udowodnią, że Polacy również potrafią. Problemy z wyrównaniem poziomu dźwięku są w Polsce powszechne - reklamy, stacje TV, filmy, seriale - generalnie jest klapa, jakby Łódzka PWST zupełnie zapomniała o swoim dziedzictwie.

• qpon83 Problem nie polega na złym udźwiękowieniu, tylko na dykcji aktorów, bądź głuchocie widzów...
    Ot i cała prawda.