Księga Boby Fetta (2021)
Księga Boby Fetta: Sezon 1 Księga Boby Fetta Sezon 1, Odcinek 1

Rozdział 1

Chapter 1: Stranger in a Strange Land 38m
6,7 1 806
ocen
6,7 10 1 1806
Księga Boby Fetta
powrót do forum s1e1

Oj słabiutko!

ocenił(a) serial na 6

Co najbardziej zawiodło? Uwolnienie się z jamy Sarlaca. 99 procent fanów myślało iż będzie to epicka walka o życie która zapisze się złotymi zgłoskami w kanonie a tu 25 sekund trochę ognia i po sarlacu cyrk! A Boba grzebie się przez piach ze 30 metrów w górę to kpina. Dalej-przeżył kozak na jednym robaczku tyle dni przy takim upale, dostaje łomot od paru pustynnych ludzi/o matko!/. Czy to jest ten Boba, który siał jeszcze niedawno postrach w galaktyce jako niezwyciężony łowca nagród? Za chwilę dostaje bęcki od paru leszczy na ulicy i to jakie! Scenarzyści zrobili z niego emeryta z Ciechocinka a nie legendę-fajtera. I jeszcze ten parkur po dachach o ludzie co to assassin creed! Nie będę dalej spojlerował bo to bez sensu ale coś scenariusz pierwszego odcinka mizerny i to bardzo. Dla mnie najlepszym momentem tego odcinka było pokazanie kantyny to wyglądało dobrze i plus za grę aktorską tutaj nie można się czepiać. Jednak jak poziom dalej będzie tak słaby to nie wróżę sukcesu na miarę Mandaloriana. Obecna ocena to jakieś zawyżenie przez wielkich fanów serii. To tyle po pierwszym odcinku jeżeli 35 minut można nazwać odcinkiem, to też duża kpina.

vader26

Nie no przesadzasz. Przecież w mieście przegonił Power Rangersów. A na koniec udusił bogu ducha winnego Goro, który smacznie sobie uprawiał plażing, aż tu nagle budzi się w uniwersum SW zamiast prawilnie szykować się do następnego Mortl Kombat ;)

vader26

Dodałbym jeszcze muzykę słabszą od Mando, nie czułem tego klimaciku co w Mando... Zobaczymy kolejne odc, może będzie lepiej.

Jareczczek

Akurat muzyka mi się podobała, końcowego motywu słuchałem aż do końca napisów.

vader26

Faktycznie z tym Sarlakiem mogli się bardziej postarać, niektórzy weterani SW czekali 37 lat żeby zobaczyć jak Boba Fett wychodzi z Sarlaka a tu 20 sekund, trochę ognia i pyk... No ale jak nieco ponad 30 min odcinka chce się zmieścić i retrospekcje i aktualną akcję to nie dało się z tego zrobić epickiej walki bo zajęłoby to cały odcinek...

W sumie rozśmieszyła mnie ta komora leczącą (skojarzyła mi się z Gwiezdnymi wrotami :)). Mam nadzieję, że Boba nie będzie obrywał w każdym odcinku, byleby go umieścili w komorze i mogli pokazać retrospekcje...

W ogóle Boba obrywający co chwilę (od Jawów, od Tuskenów, od psa Tuskenów, znowu od Tuskenów, od potworka (czymkolwiek był ten czteroręki), od power rangersów lokalnego warażki) to trochę przesada.

Ale nie było tragicznie, efekty specjalne w miarę ok choć nie powaliły, muzyka ok. Fabuła mało starwarsowa ale jeśli zostanie tak kameralnie (pt. "chcę przejąć władzę na peryferyjnej planecie") to czemu nie. Byle w którymś odcinku nie wpadł na Tatooine Luke z Asoką to będzie ok.

Serial furory nie zrobi ale tragedią też nie będzie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones