PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=769408}

Legion

7,8 24 256
ocen
7,8 10 1 24256
8,2 14
ocen krytyków
Legion
powrót do forum serialu Legion

Opis

ocenił(a) serial na 8

Projekt oparty na komiksach z serii X-Men. Legion opowiada historię Davida Hallera. Od momentu, gdy był nastolatkiem, David zmagał się z chorobą psychiczną. Zdiagnozowano u niego schizofrenię i wielokrotnie leczono w szpitalach. Bohater po dziwnym kontakcie z jednym z pacjentów zaczyna zdawać sobie sprawę, że głosy, które słyszy, i wizje, które czasem pojawiają się przed jego oczami, mogą być prawdziwe

ocenił(a) serial na 9
TomekW280

co sądzisz o tym że jest synem profesora X

ocenił(a) serial na 9
AdriannaDiana

No bo jest synem Xaviera

ocenił(a) serial na 9
prokuskip

Zapytałam co sądzi na ten temat.

ocenił(a) serial na 9
AdriannaDiana

A nie czy to prawda

ocenił(a) serial na 9
AdriannaDiana

Wiem, wiem, tylko potwierdzam. A co do kolegi wyżej, to nie sądzę by miał jakąś opinię na ten temat, bo opis jaki wrzucił, to opis powtarzający się na wielu stronach o tematyce serialowej, najprościej skopiowany i wklejony.
Może ja napiszę coś więcej, w komiksach jest przedstawiany jako syn Gabrielle i Charlesa Xaviera, nawet drugie imię odziedziczył po ojcu, ciekawi mnie czy będą się trzymać kanonu w kolejnych odcinkach serialu, sądzę że jest to wprowadzenie do Newslettera Mutans, było by super gdyby realizacja uniwersum X-Men poszło w tą stronę.

ocenił(a) serial na 9
prokuskip

New Mutans*

ocenił(a) serial na 9
prokuskip

Dzięki. Eh nie wiedziałam o tym wpisie u góry xd fajnie by było tylko czemu on wylądował w tym psychiatrycznym rozumiem że jego matka nie wiedziała co to mutant a xsawiera już nie było?

ocenił(a) serial na 9
AdriannaDiana

Są to raczej czasy w których mutanci żyją w ukryciu i walczą o życie i wolność, swoją oraz innych mutantów. David sam nie zdawał sobie sprawy ze swoich mocy, jak ktoś Ci wmawia, że jesteś chory, to zaczynasz w to wierzyć, Ty jak i bliscy. Po jednym odcinku ciężko stwierdzić jaką rolę odgrywa przeszłość w serialu, nie sądzę by w kolejnych odcinkach pojawiały się jakieś wspomnienia innych mutantów, raczej opowieści o lepszych czasach, może wtedy się dowiemy czegoś więcej o genezie Davida

ocenił(a) serial na 8
prokuskip

To takie czasy jak w filmie "Logan"? Tam też ściagali mutantów.

ocenił(a) serial na 3
AdriannaDiana

Jak można coś sądzić o tym, że jest czymś synem? A co ty sądzisz o tym, że jesteś córką swojego starego? Lol.

prokuskip

Nie chcę ci psuć zabawy, ale jakiś miesiąc temu twórcy ogłosili że Legion jednak nie będzie częścią żadnego uniwersum. Nawet nie będzie się łączył z innymi serialami o mutantach produkowanymi przez Foxa.

ocenił(a) serial na 9
gargul_MEDIA

Spoko ... nic nie szkodzi nie długo Logan który też średnio się łączy z innymi filmami o x-menach
Przeżyję

ocenił(a) serial na 10
gargul_MEDIA

To co robi X w O? ;)

Darkengar

xD Legion jest powiązany z X-Men w komiksach i pewnie będzie w jakiś sposób w serialu, ale to będą inni X-Men niż ci których znamy z filmów.

ocenił(a) serial na 8
AdriannaDiana

Ciężko stwierdzić cokolwiek po jednym odcinku. Wydaje mi się, że w dalszych odcinkach mogą nawiązać do Profesora X jako jego ojca ale cały serial będzie kierowany w kierunku czegoś nowego nie związanego z filmowymi x-menami.. ale mogę się mylić ;)

AdriannaDiana

Ten Charles Xavier w "Pierwszej Klasie" był pokazany jako niezły campusowy podrywacz, więc mnie to nie dziwi. Ciekawi mnie to natomiast, kim była jego wybranka.

Lucas207

Główny bohater 'Legionu' David Haller jest synem Charlesa Xaviera i Gabrielle Haller. NIe wiem jak ujmą to w serialu, ale w komiksach Gabrielle była jedną z ocalałych w czasie holocaustu i Xavier pomagał jej w dojściu do psychicznej równowagi. W trakcie leczenia zakochali się w sobie i najwyraźniej tak urodził się David

TomekW280

a będzie ktoś z głównych filmów o Xmenach?

ocenił(a) serial na 10
TomekW280

Mam nadzieję, że długo nie wstawią opisu. Obejrzałem pierwszy odcinek nie wiedząc o czym jest a gdybym wiedział, że są jakieś moce bawiłbym się dwa razy słabiej.

krzysiuuus

Jak jesteś fanem komiksów o X-Men z lat 90tych, to historia Davida nie jest wielkim zaskoczeniem. Ale to jak został poprowadzony serial i to, że nie jest typowym kinem superbohaterskim z tanimi efektami specjalnmi jest zdecydowanie na PLUS. Powiem, że znajomość historii Legiona z komiksów wyd. Marvel wcale nie psuła mi odbioru serialu i mimo pewnym nawiązań i mrugnięć okiem do fanów postaci (nie chcę zdradzać, by nie psuć wrażeń) wydaje się być jednak odrębną historią od tej komiksowej.

Sebsen

W związku z tym, że pewne kluczowe zagadki zostały rozwiązane, to w drugiej serii twórcy będą musieli znaleźć nowy pomysł na poprowadzenie głównej postaci i klimat serialu pójdzie raczej w inną stronę.

ocenił(a) serial na 3
Sebsen

Serial byłby spoko, gdyby akcja z Shadow Kingiem trwała 1-2 odcinki a nie cały sezon. Serial jest po prostu nudny, a postacie drugoplanowe są tragiczne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones