PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=658891}
8,3 8 277
ocen
8,3 10 1 8277
Line of Duty Wydział wewnętrzny
powrót do forum serialu Line of Duty - Wydział wewnętrzny

Dla mnie ten sezon to była prawdziwa petarda, finał do samego końca trzymał w napięciu. W porównaniu do słabszego sezonu piątego to szósty naprawdę mi wynagrodził te dwa lata czekania. Fajnie, że pozamykali wszystkie wątki i nie skończyło się typowym happy endem. Przyznam szczerze, że z chęcią bym zobaczył siódmy sezon (o ile scenarzyści mieliby ciekawy pomysł na jego rozwinięcie), ale też zrozumiałbym, gdyby zdecydowano się zakończyć serial po szóstym. Trzeba wiedzieć kiedy zejść ze sceny, a niewiele jest takich seriali, które w swoim prime potrafią się zakończyć. Na myśl przychodzi mi jedynie Most Nad Sundem.

Szkoda mi ludzi, którzy nie będą mogli obejrzeć tego dzieła przez to, że są przyzwyczajeni do cenzurowanego lektora i przerasta ich oglądanie filmów/seriali z polskimi napisami. W telewizji pewnie im tego też nie puszczą, chociaż w UK jest to prawdziwy hit.

Z tego co udało mi się znaleźć w internecie nie wiadomo nic na temat siódmego sezonu, twórcy mówią, że ze względu na pandemię ciężko jest coś stwierdzić. Z tego co kojarzę premiera tego sezonu też musiała być przez to przesunięta.

ocenił(a) serial na 9
pitixpl

PS Jak już zjeżdżali tą windą i mieli wzrok utkwiony w horyzont to wyglądało to trochę tak jakby to już był koniec. Z jednej strony szkoda, ale z drugiej szacunek, że stworzono taką perełkę. Ciekawe jak to się wszystko potoczy. :)

ocenił(a) serial na 8
pitixpl

Przecież mówili, że sezon kończy się na 6 sezonie. Nie będzie 7 sezonu nie wiem skąd bierzesz takie informacje.

ocenił(a) serial na 9
Skuter27

“When we get ten years in, you start to think of legacy, and if it goes down that well in some ways it might be the perfect ending. We won’t do [another series] just for the sake of doing it. That won’t happen. Jed will only do it if he feels there’s a story there to be told.”

“We’re in a situation where it’s not entirely clear that there will be a seventh series,” he said. “We would hope there could be. But we’re having to do our planning coming out of COVID, and a whole bunch of other things, around the idea that these things aren’t guaranteed at all now.”

“A lot of it depends on the key creatives – that’s me and the main actors – finding new stories to tell within that universe,” he added.

ocenił(a) serial na 9
Skuter27

“I think with Jed, there’s always potential for it to go on,” he said. “He could always start a new case, there’s always anti-corruption out there, as he would say.”

Furthermore, Gareth Bryn, a director who has worked on two episodes of the current run, recently posted a tweet that suggested that a seventh series could still be in the offing.

ocenił(a) serial na 9
Skuter27

A ty skąd wziąłeś informację, że to definitywny koniec serialu? 

ocenił(a) serial na 9
pitixpl

A ja w sumie nie wiem co mam sądzić o tym finale. Z jednej strony budowanie napięcia od kilku lat na ujawnienie wielkiego spisku i tożsamości "H", a z drugiej, sam moment w którym się to wydarzyło był przedstawiony zupełnie bez jakichkolwiek emocji jak i to kto się okazał tym "H" oraz jego wyjaśnienia w żaden sposób nie zaspokoiło tak dużych i nabudowanych oczekiwań co do finalnego ujawnienia ostatniego "bossa".

A patrząc z innej perspektywy to można też powiedzieć, że została tutaj zachowana realistycznść - czyli chyba coś za co najbardziej cenię ten serial. Żadnych głupich zwrotów akcji, nielogicznych decyzji głównych bohaterów, a zarazem potrafił trzymać w napięciu jak mało który serial. Więc i wyjaśnienie utrzymane w realistycznej konwencji - żadnego wielkiego spisku, po prostu mieszanka korupcji z niekompetencją, polityką oraz arogancją osób na czołowych stanowiskach.

No ale zawsze zostaje też trzecie wyjaśnienie - że będą jeszcze kolejne sezony, a "H" ujawniony w obecnym sezonie wcale nim nie jest, i ten wątek będzie jeszcze w przyszłości ciągnięty. I z jednej strony chciałbym, żeby tak było, ale z drugiej to by juz chyba było trochę zbyt duże zmęczenie materiału, bo ile można ciągnąć jeden wątek ;)

ocenił(a) serial na 8
pitixpl

Jak dla mnie zakończenie jakieś takie miałkie, rozczarowujące - tak jakby rozpędzony scenarzysta dostał rozkaz zakończenia tu i teraz. Liczyłem na więcej, może aresztowanie w blasku flesz tej jędzo- zołzy Carmichael czy jak jej tam ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones