PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=672093}
6,5 211
ocen
6,5 10 1 211
Littlest Pet Shop
powrót do forum serialu Littlest Pet Shop

Uwielbiam

ocenił(a) serial na 10

Na ten serial wpadłam przez przypadek podczas przełączanai kanałów. Od lat 4 jestem fanką
MLP i doszły mnie głosy, że twórcy bajki o kucykach zajmują się też LPS, więc od początku byłam
pozytywnie nastawiona do "Pet Shopów". Teraz, jak już z grubsza rok interesuję się LPS, nie
jestem w stanie zrozumieć, dlaczego ten serial jest tak mało popularny(w przeciwieństwie do
MLP). Myślę, że wine za to częściowo ponosi styl(nie sama grafika, tła i efekty są równie dobre,
co w kucykach). Same zwierzątka wyglądają paskudnie, a ludzie są jeszcze brzydsi. A szkoda, bo same projekty postaci są świetne i szczerze żałuję, że tak mało fanartów z nimi( a szczególnie z Biskitami, awww, ten design!). Fabuła jest całkiem sympatyczna, ale to nie
ona sraiła, że zakochałam się w tym serialu-jego najmocniejszą stroną są postacie-choć na
początku mogą wydawać się schematyczne, z czasem nabierają nowych, niesztampowych cech.
I to zarówno te ludzkie, jak i zwierzaki. Naprawdę trudno jest z tylu ciekawych bohaterów wybrać
jednego ulubionego. I do tego muzyka-pan Daniel Ingram odwalił kawał dobrej roboty,
zaryzykowałabym nawet stwierdzenie, że piosenki są lepsze niż w MLP(szczególnie polecam
"Ciril McFlip" i piosenki Bliźniaczek Biskit(a zwłaszcza "Two for One" ze świetnym teledyskiem).
Aktorzy głosowi są świetni i to zarówno w oryginale, jak i z dubbingiem(jeden z nielicznych
dubów, w których niektóre głosy są lepsze od oryginału). Do tego mamy mnóstwo nawiązań i
smaczków. Słowem, serial ponadprzeciętny, równie dobry(jak nie lepszy) co MLP. Szkoda tylko,
że tak mało popularny-żeby znaleźć go po polsku(z dubbingiem) trzeba się nieźle naszuakć, a
wersji z napisami jeszce nie znalazłam. Ja osobiście jestem teraz bardziej zaangażowana w LPS
niż w MLP, bo Pet Shopom potrzeba po prostu więcej miłości, jako temu niedocenionemu
"dziecku". Do boju, Petshoppers!

SolarFlare

Właśnie mnie też ta kreskówka bardziej się podoba od "My Little Pony: Przyjaźń to magia". Zresztą "Pound Puppies: Psia Paczka" też bardziej mi się podoba. W obu przypadkach starałem się obejrzeć wszystkie odcinki. Moim zdaniem akurat grafika w "Littlest Pet Shop" jest ładna, piękne są tutaj oczy i wyrazy twarzy. Doceniam kreskówkę za te same walory, co ty wymieniłaś. Pewnie nie jest tak popularna, bo przedstawia bardziej zwyczajny świat.

ocenił(a) serial na 10
czomo12

Ojejku, ktoś odpisał, tak się cieszę! Pound Puppies również bardzo lubię;) Moja koleżanka też zwróciła uwagę na to samo, co Ty- że w serialu nie ma żadnych fantastycznych, magicznych wątków(no, może prócz umiejętności Blythe). Nie ma też co liczyć na epickie bitwy i antagonistów takich jak w MLP, bo to po prostu byłoby niemożliwe w realnym świecie. I szkoda, że potencjalny widz nie zwróci uwagi na serial, bo myśli, że nie uświadczając takich wątków trafi na zwykły, nudny serial dla małych dziewczynek.

SolarFlare

Ja się dziwię, że tu jest aż tak mało komentarzy. Ten serial jest mniej popularny od Kucyków, ale żeby aż tak bardzo? :0
Lubię "MLP: Przyjaźń to magia", ale jakoś nigdy mnie to nie wciągnęło bardziej, by uważnie śledzić każdy odcinek. Oglądam, a i to nie zawsze, jak trafię w telewizji. Jakoś mnie to tak nie porywa, choć w sumie powinno, bo są fajne postaci i są polskie dziewczyny/kobiety dubbingu, które bardzo lubię. Może nie szaleję za tym dlatego, że wszędzie tego pełno, w internecie, aż do przesady, aż strach otwierać lodówkę :) Lubię tą starszą wersję z lat 80-tych, bo mam do niej sentyment i były tam fajne czarne charaktery.

Bardziej mi odpowiada klimat "The Littlest Pet Shop", tak jakoś, bo jest bardziej swojski, świat ludzki miesza się ze zwierzęcym, lubię coś takiego. Bardzo mi się też podobają postaci i nie umiem wybrać ulubionej, choć mam taką dziwną tendencję, że preferuję żeńskie postaci, bo są urocze i najczęściej są pozbawione głupoty, którą charakteryzują się męskie postaci. Tutaj akurat za takich głupków robią Sunil i Vinnie, ale nie uważam, aby byli głupi. Często mają przejawy mądrości. Akurat należę do grupy ludzi, która bardzo lubi bliźniaczki Biskit, z tego, co się orientuję, są raczej lubianymi postaciami :)

ocenił(a) serial na 10
czomo12

Oj, w pełni się z Tobą zgadzam, zarówno w kwestii kucyków, jak i postaci. Moimi ulubionymi ludzkimi postaciami też są bliźniaczki;)

SolarFlare

Obejrzałem kilka odcinków tej kreskówki w TVP ABC i muszę przyznać, że pozytywnie mnie zaskoczył. Bardzo fajna, bardzo sympatyczna i bardzo przyjemna ta produkcja. Choć przyznam szczerze, że nigdy nie interesowałem się tą marką prezentująca te sweetaśne i urocze zwierzaczki (najbardziej wolę "My Little Pony: Przyjaźń To Magia", bo wciągnęła mnie w cudowny sposób), ale tamta też w jakiś sposób mnie wciągnął i lubię ją. I to bardzo! Planuje właśnie za miesiąc obejrzeć pierwszy sezon tego serialu, a następnie kolejne. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones