PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=693259}

Liv i Maddie

Liv and Maddie
6,6 1 981
ocen
6,6 10 1 1981
Liv i Maddie
powrót do forum serialu Liv i Maddie

Ostatnio zobaczyłem ankietę przeprowadzoną w Stanach Zjednoczonych odnoście tego serialu " Kogo wolisz, Liv czy Maddie ? "
Kto wygrał ? u tu was w większości zdziwię... Liv !!
Liv 61%
Maddie 39%

Jak to zobaczyłem to skojarzyłem sobie że przecież tu, na Filmwebie dużo osób strasznie narzeka na Liv a jako powody podaje pustość i dziecinność. A jednak za granicą jest ona lubiana.
Ja osobiście lubię obie bliźniaczki i aktorkę która je gra ( Dove Cameron ) ale po pierszym odcinku "Liv i Maddie" odniosłem podobne wrażenie do was. O to 2 rzeczy które wówczas wywnioskowałem:
1. Serial fajny, może się wydawać trochę dziewczęcy ale są też Parker i Joey którzy w następnych odcinkach pewnie będą mieli więcej czasu ( i tak też się stało bo po bliźniaczkach są to najważniejsze postacie w serialu)
2. Liv jest zapatrzona w siebie.

Ale po kilku kolejnych odcinkach zdecydowanie zmieniłem zdanie. Dlaczego ?
- Liv bardzo zależało by odbudować więzi z Parkerem
- Liv po swoim powrocie spędzała z Maddie tyle czasu że ta aż miała jej dość
- Liv chodzi na mecze Maddie
- Liv chciała pomóc Joe'mu z kontaktach z dziewczynami i był to też pomysł Maddie
- Liv na proźbe Maddie próbowała zdać za nią test na prawo jazdy
- Liv obiecała Maddie że będzie na "serowym festynie" i tam była po czym pojechała z całą rodziną na premierę swojego filmu prze który mogła nie pojawić się na festynie
- Liv dla dobra swojej siostry zniszczyła buty na których miała takiego fioła jak Niemcy na punkcie zdobytego w zeszłym roku mistrzostwa Świata w piłce nożnej, niby tylko buty ale jednak dla były one cenę a każdy ma jakieś swoje wartości
- zrobiła Maddie niespodziankę i sprowadziła do Stevens Point jej chłopaka
- zorganizowała idealną imprezę urodzinową dla Maddie no i dla siebie też
- pomogła w zrobieniu nowych strojów dla drużyny Maddie


O czymś zapomniałem ? możliwe zdarza się
Mam nadzieję że po przeczytaniu tego jakoś zmieniliście zdanie na temat Liv. Jak ktoś ma jakieś wątpliwości to zapraszam do dyskusji ;) jak ktoś chce hejtować to z góry mówię że nie będę odpisywać, jak kogoś nie przekonałem to trudno nic więcej nie zrobię
Co do jej dziecinności to mnie to nie przeszkadza, przynajmniej jest śmieszna :)

użytkownik usunięty

O jeszcze bym zapomniał:
- Liv dostała ofertę zagrania koszykarki w filmie biograficznym ale ją odrzuciła że względu na to że film był nagrywany w Rumunii przez co znów byłaby przez dłuższy czas daleko od Maddie

Ja Liv i Maddie lubię tak samo, a najbardziej z całego serialu lubię Gruchę :D

użytkownik usunięty
Cravlin

No to witam w klubie :) no Grucha jest mocna :D chociaż mnie zawszę najbardziej rozwalał Parker :P

Parker już nie jest taki sam jak wcześniej :DD. Oglądając odcinek Hoops-A-Rooney okazało się, że on chodzi na lekcje do liceum bo jest "taki mądry", a w pierwszym sezonie był że tak powiem "głupi" :D

użytkownik usunięty
Cravlin

No to racja, trochę ta postać u mnie wtedy straciła bo to taki drugi Joey tylko że w przeciwieństwie do brata ma dobry kontakt ze szkolnymi łobuzami którzy w tym serialu wcale nie są tacy źli jak w innych :)

raczej w serialach live-action Disney Channel nie ma takich aż bardzo złych czarnych charakterów. Można jedynie powiedzieć o Gorogu, Dominiku i Ronaldzie z Czarodzieji z Waverly Place. W Disney XD, jeśli chodzi o Szczury laboratoryjne, Para królów i Oddział specjalny to tam dopiero są czarne charaktery.

użytkownik usunięty
Cravlin

Nic nie mówiłem o czarnych charakterach ale co do wymienionych przykłądów masz rację ;) Joey'go lubię tylko że wolałem jak Parker nie był kujonem tak jak on

ja też, no bo w każdym serialu Disney'a musi być ktoś mądry i głupi, np:
*Powodzenia Charlie - Teddy-PJ
*Czarodzieje - Justin-Max
*Nie ma to jak hotel/statek - Cody/Bailee-London
*Taniec rządzi - Rocky-CeCe
*Jessie - Ravi-Luke
*Nadzdolni - Oliwka-Paislee/Fletcher
*Austin & Ally - Ally-Dez
*Szczury laboratoryjne - Chase-Adam
*Z kopyta - Milton-Jerry
i nie pasuje jak wszyscy są mądrzy, albo wszyscy głupi.

użytkownik usunięty
Cravlin

no dokładnie
w Liv i Maddie to będzie Joey/Parker- i tu trudniej powiedzieć, masz jakiś swój typ ?

Jeszcze w Blog na cztery łapy Avery-Tyler

a czy ja wiem czy w Blogu Tyler będzie tym głupim. Co prawda jest przygłupi, ale ostatnio też zrobił się mądrzejszy, a poza tym ma talent matematyczny.

użytkownik usunięty
Cravlin

No racja ale przyzwyczaiłem się do tego przygłupiego Tylera :P przez to tak napisałem

W sumie w Liv i Maddie to z przygłupich to stawiałbym na kolegę Parkera z kozy, zapomniałem jaki miał pseudonim

Niektórzy by powiedzieli że Liv ale ona nie jest głupia tylko momentami dziecinna więc odpada

użytkownik usunięty
Cravlin

Właściwie to źle napisałem z Parkerem bo on przejawia cechy całego swojego rodzeństwa:
- umysł ma po Joey'u a to było widać jeszcze przed Hoops a Rooney bo byle dzieciak nie byłby w stanie wybudować takiej sieci podziemnych tuneli jaką on zrobił a w jego pokoju jest nawet elektroniczna mapa z czujnikami ruchu dzięki której razem z Liv znaleźli Maddie kiedy zaginęła w tych tunelach

- charakter to raczej Maddie, może trochę też z Liv

- reszta już będzie z samego siebie i Liv ( czyli choćby to że tak jak Liv nie musi nosić okularów w przeciwieństwie do Joey'a i Maddie). No i do tego kiedyś lubieli się razem bawić (Parker i Liv, wtedy kiedy Liv była młodsza) więc świadczy to o tym że mają między sobą jakąś więź

Może też napisze co o tym myślę:)
Jeżeli miałbym wybierać między dwoma postaciami zagranymi przez Dove Cameron, to była by to Maddie.
Zdaje sobie sprawę, że Liv nie jest w tym serialu jakąś samolubną, zapatrzoną w siebie nastolatką. Liv spędziła kawałek czasu daleko od rodziny i żyła w świecie gdzie wszystko kręciło się wokół niej. Bohaterka wróciła jednak do swojego rodzinnego domu i musi się na nowo odnaleźć w ‘normalnym’ życiu. Patrząc na to co zapisałeś od myślników widać, że idzie jej to całkiem dobrze i z każdym nowym odcinkiem twórcy nam to pokazują.
W swojej wypowiedzi porównywałeś opinie amerykańskich widzów z polskimi. W Ameryce lubią tworzyć takie gwiazdeczki, które pięknie śpiewaj i grają w serialach dla młodzieży. Przez ostatnie lata to się stało takie trochę modne, że tak powiem. Sama aktorka Dove Cameron moim zdanie bardziej pasuje do postaci Liv. Może dla tego amerykańska część widzów bardziej polubiła od razu postać Liv.
Cameron jest bardzo dobrą aktorką - stworzyła zupełnie dwie różne osoby.
Czemu Polacy wolą Maddie od Liv? Dla mnie Maddie jest ciekawszą osobą od Liv. Jestem tu tak jakby anonimowy ;p i powiem że gdybym nie miał dziewczyny to ona byłaby moim ideałem;)


kuba_bvb2001 napisał „- Liv na proźbe Maddie próbowała zdać za nią test na prawo jazdy”

Nie jest to za bardzo istotne, ale chyba muszę to sprostować. Z tego co pamiętam, to zamiana miejsc była pomysłem Liv i obie dziewczyny miały na tym skorzystać, a jak ktoś oglądał ten odcinek to wie jak to się skończyło;)

użytkownik usunięty
MatiiJD

Powiem ci że dobrze gadasz, w pełni się zgadzam :) bardzo dobrze napisane. Ja obie lubię ale faktycznie możliwe że Maddie jest nieco ciekawsza i w sumie dobrze, dlaczego ? jakby nie patrzeć to na początku serialu było widać jak to wszystko wyglądało, wszystko kręciło się wokół Liv a Maddie jak sama powiedziała zawszę według innych była tą mniej fajną i brzydszą (pytanie czemu ludzie tak twierdzili ? obie dziewczyny są fajne i bardzo ładne) więc dobrze że teraz to bardziej ona jest w centrum uwagi bo Liv stara się nie wyskakiwać "przed szereg" (widocznie jej się to znudziło zresztą sama raz mówiła że chciałaby być już zwyczajną dziewczyną) a Maddie ma swoje zajęcia i historie, jest odcinek (jeszcze nie pokazany w Polsce) w którym razem z drużyną zagra na szkolnych finałach w koszykówce (nie wiem czy Stanowych czy krajowych), więc tym razem ona będzie miała swoje "5 minut" :)

użytkownik usunięty
MatiiJD

a i dzięki za sprostowanie z ta zamianą przy prawie jazdy bo faktycznie tak było ale także liczy się to jako dobre intencje Liv ;)

użytkownik usunięty
MatiiJD

właściwie to Maddie powiedziała że "Wyglądamy tak samo ale to Liv zawszę była ta ładniejszą i fajniejszą" ale wiadomo o co mi chodziło

ocenił(a) serial na 7

Liv kocham, zawsze uwielbiam takie postacie bardziej jak Liv, czyli takie "blondzie pięknisie" ;D, Maddie jest taka....chłopska no i nie przepadam zbytnio za takimi postaciami, ale Liv zdecydowanie najbardziej lubię...no i jeszcze Joey i Parker są spoko.

użytkownik usunięty
Rrouge

ja im dalej brnąłem w serial tym bardziej lubiałem Liv więc...witam w klubie ;)

ocenił(a) serial na 7

Szkoda tylko że 4 to będzie finałowy. Ten serial to chyba jeszcze jeden z nielicznych sitcomów Disneya który jeszcze uwielbiam i oglądam, chociaż obecnie po angielsku żeby być na bieżąco bo coś teraz przerwa jakaś w polskiej wersji, no a kiedy ten serial się skończy to chyba już na disneyu nie będę miał już żadnego serialu.

użytkownik usunięty
Rrouge

na Baje.pl już dodali 5 odcinków ;) Liv i Maddie to serial który jeszcze jakoś trzyma (nie oszukując się) upadającego Disneya.Gdy ten serial się skończy to kończę z tą stacją i skupiam się już tylko na serialach dla "starzej widowni".Po za tym mam nadzieję że Disney zrealizuje plan zrobienia "Liv and Maddie:Movie"

ocenił(a) serial na 7

o tych odcinkach które dodali na baje.pl wiem ;) bo patrzę na bieżąco ;D ale chodzi mi o te które już miały premiery (bo są takie) a których jeszcze nie ma, bo właśnie obecnie zrobili sobie przerwę, już parę wyszło a jeszcze ich nie spolszczyli, te co spolszczyli widziałem i tak, ja właściwie oglądam wszystkie seriale jakie mi się nawiną a przynajmniej większość z tych dla "starszej widowni" typu the walking dead, scream, scream queens, izombie itp. z disneya oglądam chyba praktycznie tylko Liv i Maddie a po tym to już jak mówiłem, raczej nie mam już po co oglądać tę stację i też mam nadzieję że zrealizują "Liv and Maddie: Movie".

użytkownik usunięty
Rrouge

Tu się z tobą zgadzam :D bo tak jak również mówiłem z Disneya oglądam tylko Liv i Maddie,potem pewnie Liv i Maddie Movie.Żebym został przy Disneyu Dove Cameron musiałaby zostać :p ale jestem na 85% pewien że po zrealizowaniu wszystkich zaplanowanych rzeczy odejdzie ona z Disneya (szkoda kariery) i spróbuje się rozwinąć.
Ja z seriali "dla starszych" obecnie oglądam tylko "Flash" i Kobra-Oddział Specjalny,wcześniej oglądałem Dr.House i Mentalista ale już skończyłem

ocenił(a) serial na 7

No też tak uważam w sumie się nie dziwię po co Dove ma się marnować w Disneyu, Flasha też oglądam chociaż do moich ulubionych się nie zalicza a Dr. House'a oglądałem kiedyś.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones