PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=559517}

Louie

8,1 4 072
oceny
8,1 10 1 4072
8,7 9
ocen krytyków
Louie
powrót do forum serialu Louie

W serialu jego życie jest ponure, smutne. Louis się miota, nie jest duszą towarzystwa, życie wydaje się go nie cieszyć, a przytłaczać. Natomiast kiedy wychodzi na scenę, zdaje się odżywać, być w swoim żywiole. Podczas monologów często się śmieje, mówi z pasją, bije od niego pozytywna energia. W życiu nie uśmiecha się praktycznie w ogóle, mówi niewiele i bez pewności siebie, praktycznie w ogóle nie żartuje, nic go nie cieszy, ani nie rozwesela, roztacza wokół siebie ponurą aurę. Zupełne przeciwieństwo scenicznego wcielenia, jakby dwie różne osoby. Aż trudno mi uwierzyć, że na co dzień jest właśnie taki jak w serialu. Mam nadzieje, że to fikcja. A jeśli tak jest to to smutne. A jednocześnie pozytywne jest to, że ma swoją pasję, coś, co pozwala uciec od szarej rzeczywistości i choć na chwilę być szczęśliwym, być lepszą wersją siebie samego.

raVadrian

W wywiadzie w Inside Comedy Louis mówi, że obrał taką koncepcję by humor tworzyły sytuacje, a nie jego riposty. Chciał chyba zrobić coś innego niż oczekiwano, stworzył postać która będzie lekko poniewierana przemieszczając się z miejsca na miejsce. Za to Larry David w "Pohamuj entuzjazm" podobno czerpał ze swojej codzienności, wpada tam w niezłe tarapaty i nieporozumienia. Nie wiem jak ten facet funkcjonuje.

ocenił(a) serial na 9
SWJar

No to fajnie, że to w dużej mierze fikcja. W takim razie koncepcja jest wg. mnie bardzo dobra, bo poprzez taką charakterystykę bohatera każdy może się z Louim utożsamić. A jest to jedna z najbardziej życiowych, prawdziwych produkcji, jakie widziałem. Mnóstwo tu sytuacji, zjawisk, patentów, tych większych i malutkich, które każdy z nas widzi, a może właśnie nie dostrzega w swoim życiu i jest to świetnie ujęte, we właściwy dla Louisa sposób.

użytkownik usunięty
raVadrian

Wypowiedziałem się już w tym wątku http://www.filmweb.pl/serial/Louie-2010-559517/discussion/Z+czwartym+sezonem+dzi eje+si%C4%99+co%C5%9B+dziwnego...,2456828 więc nie będę się powtarzał.

Sądzę, że nie ma żadnej sprzeczności pomiędzy serialową i sceniczną wersją Louiego. Obawiam się też, że scena jest dla niego rodzajem (średnio skutecznej) ucieczki od tego backgroundu, który wychodzi zarówno w serialu jak i bardzo często na scenie. To jest śmiech przez łzy, a może rodzaj rozpaczy, nieco w stylu "Dnia Świra", gdzie też wiele osób dostrzega jedynie trzeciorzędną warstwę komiczną. Próbuje się wyrwać, ale nie jest w stanie, generalnie jak my wszyscy (wcześniej czy później). No chyba, że ktoś pewnych rzeczy nie dostrzega, znajdując się tym samym w lepszej (?) sytuacji.

ocenił(a) serial na 9

Też miałem skojarzenie z Dniem Świra.

ocenił(a) serial na 9
raVadrian

Louis CK za przedostatni special dostał 5mln dolarów (ten z 2013 roku). Wiele rzeczy w serialu jest wyolbrzymione. Np. szef CBS wspominający, że Louis zarabia 80 tysięcy dolarów rocznie. Albo to jak zupełnie nikt go nie zna. Nie ma co sie o gościa martwić, osiągnął wielki sukces i kasy na bank mu nie brakuje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones