PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=742520}

Lucyfer

Lucifer
7,9 117 205
ocen
7,9 10 1 117205
5,3 3
oceny krytyków
Lucyfer
powrót do forum serialu Lucyfer

Bardzo ciekawy pomysł

ocenił(a) serial na 9

Witam,
bardzo podoba mi się sam pomysł przedstawienia diabła w "innym" świetle : P Nie chodzi tutaj o jakieś popularyzowanie czy wybielanie go, ale o sam nowy w pewnym sensie punkt odniesienia do tej postaci(?) Ten serial dał mi trochę do myślenia : P
Po drugim odcinku martwi mnie troszkę brak pomysłu na ten serial. Ciężko mi to wytłumaczyć, aczkolwiek serial powinien iść w trochę inną stronę niż tylko durnowate rozwiązywanie mało interesujących spraw policji. Liczyłem, że będzie jakaś konfrontacja z demonami, albo czymś nadnaturalnym :(
Serial jak i główni bohaterowie są zbyt płytcy. Musi stać za nimi jakieś nawiązanie do ciekawej przeszłości albo coś...czegoś mi po prostu tutaj brakuje.

ocenił(a) serial na 3
Mex Miner

A czemu nie wybielać diabła? Co tak naprawdę złego zrobił w Biblii? Patrzę na to jak na mitologię i nie uważam by miał w sobie więcej zła od biblijnej wersji boga. Chociażby kuszenie w ogrodzie... czy chęć dania świadomości człowiekowi jest czymś złym? Bóg wolał być tyranem który wszystko kontroluje. Albo samo specyfika piekła, czyli karanie złych... czy to przypadkiem nie jest dobre? Nie należy zapominać, że to fikcyjna postać i nie można jej zinterpretować w jednoznaczny sposób.

ocenił(a) serial na 9
kryszti

Nie mówię, że tak nie było(bo skąd mam to wiedzieć), ale Twoje wywody to chyba spora nadinterpretacja : P
Zresztą bardziej mi chodziło o drugą część mojej wypowiedzi : (

ocenił(a) serial na 3
Mex Miner

Nie ma czegoś takiego jak nadinterpretacja, a już na pewno w przypadku mitologii. Różne odłamy "religijne" narzucają różne interpretacje, tymczasem każdy ma swój mózg i powinien go używać do tego by przefiltrowywać wszystko w sposób indywidualny. Jeżeli chodzi o serial, to nie da się ocenić po tak krótkim czasie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones