Lucyfer (2016-2021)
Lucyfer: Sezon 6 Lucyfer Sezon 6, Odcinek 10
Odcinek Lucyfer (2016-2021)

Partnerzy aż do końca

Partners 'Til the End 53m
7,9 635
ocen
7,9 10 1 635
Lucyfer
powrót do forum s6e10

Serial obejrzałam z dużym opóźnieniem, ale szczerze mówiąc dziwią mnie komentarze. Może dlatego, że obejrzałam również wypowiedzi i wywiady aktorów po serialu.
Tom Ellis został w jednym wywiadzie zapytany o to dlaczego takie zakończenie. Odpowiedział na to: a jak Ty byś je widziała? I to jest bardzo dobra odpowiedź. Czy satysfakcjonowałby nas naprawdę taki koniec, w którym Lucyfer i Chloe trzymają się za rączki, żyją długo i szczęśliwie (do czasu śmierci Chloe, bo przecież jest śmiertelnym człowiekiem), wychowują dzieci i patrzą sobie głęboko w oczy? A potem co? Lucyfer z powrotem w tany? Nie sądzę. To nie była nautra Lucyfera. Dużo bardziej zostaje w sercu wzruszenie i to, co nam przedstawili. Scenarzyści musieli to zakończyć i pomimo pewnych technicznych wpadek, mieli tylko 10 odcinków, zrobili to bardzo dobrze, bo chwycili za serca. Dla mnie Lucyfer to wbrew pozorom serial o Bogu i jego postrzeganiu i o człowieczeństwie. O tym co ważne. I paradoksalnie wniosek mam taki, że w pierwszym odcinku Bóg wygania Lucyfera do piekła mając swój plan, Lucyfer się buntuje - poznaje wszystko, co tylko może poznać człowiek podczas życia na Ziemi, potem Ojciec i tak dopina swego i plan się dokonuje. Lucyfer pomimo buntu wraca do piekła z własnej woli, jedynie z innym lepszym przesłaniem.

ocenił(a) serial na 8
kie_bac

Zakończenie całkiem ok, ale otoczka była tragiczna. Te podróże w czasie, ta cała Rory. Gdzie Trixie? No tak, Campus... A gdzie była jak Matka umierała? Kompletnie ją wykluczyli z serialu na rzecz zbędnego wątku z dzieckiem z przeszłości. Wróć do pierwszych sezonów jak Trixie się cieszy na widok Lucyfera, na fakt że mógłby być z mamą i co? Poszło to w niepamięć. Bardzo dużo zlych decyzji zostało podjętych w ostatnim sezonie, ale sama końcówka była całkiem ok.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones