PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=786999}
8,2 2 004
oceny
8,2 10 1 2004
Made in Abyss
powrót do forum serialu Made in Abyss

Nigdy nie byłem wielkim fanem anime, jednak skusiłem się na obejrzenie Made in Abyss. Jak dobrze, że to zrobiłem. Najbardziej urzekający w tej produkcji jest aspekt wizualny, który tworzy magiczny klimat. Sama fabuła również wciąga i nie mogę się doczekać drugiego sezonu. Bohaterowie, których spotykamy w trakcie zwiedzania podziemi są uroczy, mają ciekawie nakreślone swoje osobiste historie i da się ich polubić, przywiązać czy współczuć im. Świetna produkcja, znacznie różniąca się od anime, które widziałem kiedyś i które mnie zraziły do tego gatunku.

ocenił(a) serial na 10
GryzekPL

Jestem świeżo po ostatni odcinku. Nawet nie zauważyłam, że był 2 razy dłuższy niż poprzednie; wręcz przeciwnie - chciałam by trwał i trwał! To tylko jeden z wielu dowodów na to, jak dobrze była zbudowana ta seria.

Twórcy tak zgrabnie grali na emocjach. W momencie, kiedy czuliśmy się bezpieczni, przypominali, że świat jest pełen niebezpieczeństw i nikogo nie oszczędza, nawet jeśli ten ktoś ma czyste serce albo jest słodkim dzieciaczkiem. Tak jak napisałeś - wizualny aspekt tworzy klimat. Kreska nie jest realistyczna, a jednak potrafimy wczuć się w ten świat, bać się go, i w końcu wręcz dostrzec jego realizm. Ten kryje się w kreacji świata i jego niebanalnej kultury, a także w zachowaniu bohaterów.

Myślę też, że warto napomknąć o muzyce, która wspaniale współtworzyła klimat. Dawno tak nie wkręciłam się w OST. Jeśli ktoś rozważa obejrzenie, ale chce zrozumieć z jakim anime ma do czynienia, niech posłucha tej piosenki: https://www.youtube.com/watch?v=KPxSS1zHWwQ Czysta magia!

Z krain sennej słodyczy, wprost w mroczne objęcia otchłani. Świetna przygoda, dobrze wyważone momenty niepokoju (wręcz gore), chwile wzruszenia i zadumy. Ja znalazłam tu chyba wszystko co lubię w anime.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones