serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Magia kłamstwa

Lie to Me
2009 - 2011
45m
7,8 47 275
ocen
7,8 10 1 47275
5,5 6
ocen krytyków
Ekipa doktora Cala Lightmana, specjalizując się w odczytywaniu znaczenia mimiki, pomaga agentom rządowym i osobom prywatnym. więcej mniej
Magia kłamstwa zobacz gdzie obejrzeć online

twórca

gatunek

produkcja

premiera

Kryształowa Statuetka
Serial zdobył 2 nagrody Kryształowa Statuetka oraz 1 nominacja
Sprawdź wszystkie nagrody

Serial opowiada o naukowcu behawioryście, który jest ekspertem w dziedzinie wykrywania kłamstwa. Dr Cal Lightman (Tim Roth) pomaga zarówno FBI, policji, kancelariom prawniczym, korporacjom jak i osobom prywatnym. Dr Gillian Foster (Kelli Williams) jest psychologiem skupiającym się na ogólnym odbiorze będąc przeciwwagą dla szczegółowegoSerial opowiada o naukowcu behawioryście, który jest ekspertem w dziedzinie wykrywania kłamstwa. Dr Cal Lightman (Tim Roth) pomaga zarówno FBI, policji, kancelariom prawniczym, korporacjom jak i osobom prywatnym. Dr Gillian Foster (Kelli Williams) jest psychologiem skupiającym się na ogólnym odbiorze będąc przeciwwagą dla szczegółowego Lightmana. Eliego Lokera (Brendan Hines) cechuje szczerość, przez którą co rusz wpada w tarapaty. Natomiast Ria Torres (Monica Raymund) jako jedna z niewielu potrafi wykrywać kłamstwa nie posiadając naukowego przeszkolenia, a jedynie wrodzoną intuicję.

na podstawie
Samuel Baum (materiały do scenariusza, historia) / Tom Szentgyorgyi (materiały do scenariusza, historia)
studio
20th Century Fox Television / Imagine Television / MiddKid Productions / więcej
tytuł oryg.
Lie to Me
inne tytuły
W odcinku pilotażowym w roli Emily Lighthman wystąpiła Kay Panabaker, później jednak zastąpiono ją Hayley McFarland i ponownie nakręcono scenę, w której Dr Lightman i Emily rozmawiają o jej wieczornej randce.
Zdjęcia kręcono w Los Angeles (Kalifornia, USA).
Dziedzina nauki, na jakiej opierają swe działania główni bohaterowie, opracowana zaostała przez Paula Ekmana. Psycholog ten jest prekursorem w analizie wpływu emocji na ludzką mimikę (tzw. mikroekspresja).
Zachowanie pokerowej twarzy przed dr. Lightmanem to nie lada wyczyn. Pewnie dlatego zabroniono mu grać w karty we wszystkich większych kasynach - w mig potrafi bowiem odczytać twarz przeciwnika. Jest światowej klasy naukowcem behawiorystą, zajmującym się mikroekspresją, dzięki której w mgnieniu oka może wyłapać oznaki kłamstwa u rozmówcy. Tak zwana... więcej
"Magia kłamstw" to serial oparty na kłamstwach, a właściwie wykrywaniu ich, w czym specjalizuje się główny bohater. Doktor Cal Lightman (Tim Roth) w każdym odcinku przekonuje nas, jak wiele osób i jak często oszukuje innych. Zapożyczenie cytatu od innego serialowego doktora wydaje mi się bardzo adekwatne, ponieważ wszyscy kłamią. Lightman jest... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Pomyślałam sobie, ze skoro studiuję psychologię, to trochę smaczku wam dodam (i świadomości), która mogłaby pomóc wam w odbiorze serialu :)

Zachęcam was do oglądania serialu też pod tym kątem (krytyczno- spostrzegawczym;))

Prosty przykład: Wiem, że ludzie wierzą we wszystko, gdzie pojawią się procenty: "To...

Magia kłamstwa

użytkownik usunięty

Dlaczego tak mało odcinków?

d... nie urywa

ocenił(a) serial na 5

Pierwsza seria dobra, ciekawa, druga znudziła mnie do tego stopnia, że obejrzałem bodaj tylko 8 czy 9 odcinków, bo nuda, tania ckliwość zniechęciły mnie do reszty. Ogólnie serial "ujdzie" i tyle moim zdaniem.

Gdyby nie Tim Roth, ten serial na bank nie zyskałby takiej popularności i nie odniósł TAKIEGO
sukcesu. Można też powiedzieć,że reszta obsady jest wybrana bardzo dobrze.

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.