PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=677970}

Miasteczko Wayward Pines

Wayward Pines
7,0 12 157
ocen
7,0 10 1 12157
Miasteczko Wayward Pines
powrót do forum serialu Miasteczko Wayward Pines

Nie rozumiem jakim sposobem Theresaz okna ogladala poscig Ethana a jednczesnie pozniej w helikoptarze nadal byla nieprzytomna ?
Jakim sposobem zostala porwana poza wayward i znalazla sie w nim 2000 lat pozniej? Ethan byl zawiszony przez wiele lat - w jakim celu mieliby wiec porywac therese ?
Czy ktos mozemi wyjasnic?

ocenił(a) serial na 6

Szczerze to tez nie moglam się w tym odnaleźć ;) Gdy Ethan zaginał, minał bodajze rok, kiedy pojawil sie u Theresy Jankins i ją wywiozl do miasteczka. Trochę chyba autor musial sie pogubić w latach ;)

użytkownik usunięty
mmagmowa

Nie wierze ze tylu redaktorów i sztab osób sprawdzających powieść zostawili y taki błąd .
Theresa w książce jest 10 lat starsza od ethana.
W jakim celu mieliby ja porywać po 10 latach?
Przecież wzięli ja bo ethan sprawiał kłopoty a ethan został aktywowany 2000 lat pózniej . Theresa dawno by nie żyła :(

Np i w jaki sposób w serialu widzimy dwie strony muru o zdarzenia w mieście wayward i siedzibie fbi?

ocenił(a) serial na 6

No i to sa dobre pytania... Przez te niescislosci do polowy drugiego tomu wierzyłam, że miasteczko jest eksperymentem, a nie arką ratującą ludzkosc 2000 lat pozniej.... Nie potrafię zatem wytłumaczyc roznicy czasowej.

Natomiast jezeli chodzi o serial to moze jego twórcy nie chcą isc drogą końca świata tylko wlasnie eksperymentu?

użytkownik usunięty
mmagmowa

Muszę chyba wrócić do kilku rozdziałów bo nie chce mi sie wierzyć ze autor tego nie przemyślał !
Może tez zajrzysz i zobaczymy co wymyślimy ? :-)

ocenił(a) serial na 6

Wróciłam do rozdziału gdy Theresa urządza przyjecie pożegnalne dla Ethana i wynika, ze nie bylo go przy niej od pietnastu miesięcy ... Dalej próbuje zrozumieć i nie rozumiem ;)

ocenił(a) serial na 6
mmagmowa

Podczas igrzysk dla Ethana i barmanki Theresa była juz w miasteczku pięć lat, zatem co? Ethan został wybudzony pięć lat po niej? :>

użytkownik usunięty
mmagmowa

Dokładnie l. Doszedłem do identycznych wniosków :)
Jestem obecnie w połowie drugiego tomu.
Może coś sie wyjaśni jeszcze dalej.
Przeczytałaś już całość ?

ocenił(a) serial na 6

Tak, przeczytalam całą trylogię i wbrew opiniom trzeci tom mi się równiez bardzo podobal ;) Jestem ciekawa co tworcy serialu nam zaproponują bo tak jak wspominałam na razie kiepsko im idzie ;)

użytkownik usunięty
mmagmowa

Chyba wiem już dlaczego Theresa była już piec lat mieszkanka miasta . Ethan miał za sobą już dwie nieudane próby adaptacji . Prawdopodobnie Theresa była wybudzona podczas którejś z nich . Dziwne tylko ze nie pamięta poprzednich prób !
Ps jestem w połowie trzeciej części już

ocenił(a) serial na 6

A mógłbys mi przyblizyc w którym rozdziale i tomie była wzmianka o tych próbach wybudzenia? Coś mi świta, ale nie umiem okreslić kiedy to było. Swoja droga szybko poszedles z tym czytaniem ;)

użytkownik usunięty
mmagmowa

Jestem na urlopie :) słońce + kindle :)
Poszukam i dam ci znać

użytkownik usunięty
mmagmowa

Ps. Wzmianka o tym jest tez w miejscu gdzie Ethan odkrywa swój pojemnik z czarnym piaskiem i tam podają PRÓB INTEGRACJI : 3.
Poszukam jutro dokładnego konkretnego fragmentu i cytatu .

mmagmowa

Tak, Ethan został przebudzony 5 lat po Tereshie.
Z tego względu ze Teresha została przebudzona tylko i wyłącznie dla Hesslera który był w niej zabójczo zakochany, Ethana nie zamierzano obudzić z tego co mi wiadomo.
Jednak Hessler ,,zaginął'' i zdecydowano się naszego protagonistę wprowadzić do miasteczka.

Swoją drogą, pomijając ze to faktycznie słusznie zauważony błąd, to Teresha była o 5 lat starsza, a nie o 10 :D

użytkownik usunięty
Asvers

Jakim sposobem wydawca puścił taki błąd ?
Nie rozumiem tego ze była w miasteczku i helikopterze rownocześnie ...

Nie wszyscy wydawcy skupiają się na nieścisłościach fabularnych, albo im się nie chce, albo po prostu wychodzą z założenia ze dzisiejszy odbiorca jest na tyle głupi ze nie jest w stanie zwrócić uwagi na niektóre szczegóły (i wiele się w tym nie mylą).
Dlatego dzisiaj mamy zasyp mało ambitnych filmów, książek i seriali, bo one sprzedają się znacznie lepiej niż te dopieszczone na ostatni guzik.

A z drugiej strony możliwe ze Pilcher uśpił rodzinę Ethana w trakcie gdy ten był nieprzytomny (bo przecież doktorek go ogłuszył, więc był na to czas) i wrzucił ich do helikoptera.
Ale to w zasadzie jest trochę głupie i robi z postaci Davida Pilchera za przeproszeniem barana, więc faktycznie, twórca to słabo przemyślał.
Ale uśpienie Tereshy masz ogólnie uzasadnione powyżej - Hessler który był zakochany i prosił Pilchera by ją także uśpiono, nigdy nie chodziło o Ethana, więc to nie był żaden błąd i twórca w tym przypadku w latach się nie pogubił.

użytkownik usunięty
Asvers

Masz rację. Rozumiem ze tak jak jak ja oglądasz serial wiec zapytam offtopic - trzeci odcinek skończył sie na pojawieniu sie abika w mieście. Jak myślisz jak to sie ma do fabuły książki ? Aż sie boje pomysleć w która stronę zmierza ten serial:-/

Nie mam zielonego pojęcia, ten serial naprawdę tragicznie odbiegł od książek i podejrzewam ze już prawie nic nie będzie miało wspólnego z nią wspólnego. Szkoda tylko ze zmieniono historię na gorszą, rozumiałbym zmiany mające na celu usprawnić pierwowzór, ale tutaj niestety... taka profanacja. :(
Obejrzę jeszcze kilka odcinków.... ale podejrzewam ze się podam.

użytkownik usunięty
Asvers

To tylko 10 odcinków. Nie poddawaj sie :)

To będzie trening wytrzymałości mojej psychiki :D

ocenił(a) serial na 6
Asvers

Za duzo tych cyferek ;) Przypomnialo mi się, że w trzecim tomie Pam miała wewnętrzną gonitwe mysli na temat wybudzeń Ethana i pretensje, że doktorek dal mu tyle szans, a nie zalatwil go od razu.

mmagmowa

Fakt, Ethana przebudzono bodajże trzy raz, i za każdym razem narozrabiał. Z tym ze to i tak nijak ma się do samej Tereshy która Ethana miała już nigdy nie spotkać, i w zasadzie już się z tym pogodziła, bo miała romans z Hesslerem.

użytkownik usunięty
Asvers

Zastanawia mnie jak mama zamiar połączyć w serialu świat pokazany na zewnątrz z tym wewnątrz wayward.

użytkownik usunięty
mmagmowa

Jeśli ethan juz wcześniej biegał i rozrabiał w mieście to jakim sposobem nie pamiętały go inne osoby ? Przecież zapamiętaliby gościa - ze trzeci raz "startuje od zera"
No i niby dlaczego pamięć miałaby sie cofać do momentu pierwszego przebudzenia?

ocenił(a) serial na 6

Tam nie wolno bylo rozmawiac o wielu rzeczach więc... ;) ale rzeczywiscie, po tym jak Ethan wyznal wszystkim prawdę to ktos mógłby poruszyć ten temat.

użytkownik usunięty
mmagmowa

W jaskini rozmawiali o czym tylko chcieli. Beverly mogła mu powiedzieć . Było wiele okazji.
Skoro prawie wszyscy w tych kapsułach mieli za sobą kilka prób to ktoś by sie zorientował :)

ocenił(a) serial na 6

Myślę, że nie warto się nad tym głowić bo tak jak napisał Asvers - większość czytelników nie zwraca uwagi na takie detale, ja jak się okazuje do nich należę, niestety ;) W tej chwili zastanawiam się bardziej nad serialem - czy pokaza abiki w pełnej krasie i jakie beda temu towarzyszyły efekty wizualne, trochę się boję kiepskiego obrazu komputerowego ;)

użytkownik usunięty
mmagmowa

widzialem 4 odcinek.
Jestem w szoku :-/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones