PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10003607}
7,7 12 601
ocen
7,7 10 1 12601
6,5 8
ocen krytyków
Minuta ciszy
powrót do forum serialu Minuta ciszy

Serial jest bardzo dobry, wręcz świetny ale byłby jeszcze lepszy gdyby twórcy postarali się oddać to jak dziś żyję się na wsi. Bo to co dostajemy w serialu to odwzorowanie tego co się działo 20 lat temu albo i dawniej. Choćby to jak żyła babcia z 2 odcinka. Dom bohatera wygląda jakby czas stanął w nim 30 lat temu. Już nie mówię o wątku z księdzem. Znam wielu takich jak ten z serialu, chciwych na kasę, ale znam też naprawdę porządnych z powołania, którzy służą ludziom zamiast ich wyzyskiwać.

Żeby nie było, mieszkam w malutkiej wsi od urodzenia (Lubelszczyzna) , trochę też w życiu widziałem miejscówek podobnych do mojej, w miasteczkach się bywało. I polska wieś naprawdę poszła do przodu, Ale zgaduję, że dawniejsze realia bardziej pasowały do tezy twórców o tym jak to polska prowincja jest zacofana architektonicznie i mentalnie. Tylko szkoda, że to nieprawda...

Jarek Bachanek

Wierz mi, są jeszcze takie wsie ( a właściwie części wsi położone trochę dalej od głównych traktów komunikacyjnych), gdzie to właśnie tak wygląda.
W domu moich rodziców też jest taka stylówa a'la wczesny Gierek - późny Gomułka :)

Nie znam porządnych księży. Nawet ten, którego miałam za poczciwego też się okazał gnidą.

Jarek Bachanek

Znam domy, które w miastach mniejszych , większych, mają taki stary wystrój jak tutaj ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones