PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=540342}
5,9 937
ocen
5,9 10 1 937
Moby Dick
powrót do forum serialu Moby Dick

straszny szit

ocenił(a) serial na 2

Hurt zrobił z Ahaba karykaturę. Co się stało z tym świetnym kiedyś aktorem??? A może reżyser mu kazał zgrywać jakiegoś starego pirata? Panie rezyseze? Pomijając już jego milusi wygląd, bo on bardziej przypomina papę smerfa niż styranego życiem kapitana.
Hawke też rolę położył, jest tak mdły jak zawsze. A Starbuck to był gość, jedyny rozsądny człowiek na pokładzie, budzący respekt, a tu taki synek Hawke ; p
Co do samego filmu, to jest obrzydliwie nudny, tani i bez polotu. I chociaż dzieje się na oceanie - płytki jak kałuża. Cała metafizyka z książki, przesłanie, poszły precz. Czemu twórcy tak usilnie robią z Moby Dicka przygodówkę, skoro pierwowzór to surowy, mroczny dramat marynistyczny?
Ale to wszystko pobija główny bohater. Czyli sztuczny, cyfrowy, brzydki, ZA DUŻY kaszalot.
Jeden jedyny plus tego badziewia to Sutherland w niedużej roli.

klasyk z 56' z Gregorym Peckiem jest nadal najlepszą, jedyną udaną ekranizacją Moby Dicka... Swoją drogą coś dużo ich powstaje, a wszystkie tak samo marne

Szem

Książki nie przeczytałem, zacząłem, ale nie skończyłem, więc nie wiem jak dane postacie miały wyglądać. Film z Gregorym Peckiem oglądałem jako bardzo mały chłopiec i też nie mógłbym porównać. Jednak trudno oczekiwać od filmu telewizyjnego jakichś fajerwerków. Kaszalot za duży to fakt, efekty komputerowe poniżej oczekiwań, ale zdjęcia jak i gra aktorska nie są takie złe. Jednak Hurt również nie podobał mi się w roli kapitana, jakoś do niej nie pasował. Hawk - racja coraz częściej ten sam wyraz twarzy, lepiej niech już się trzyma ról skorumpowanych lub styranych policjantów. Charliego Coxa jako aktora w ogóle nie trawię, ale reszta aktorów nie była już zła. Pomimo 3 godzin oglądnąłem bez znużenia. Ogromny minus należy się za szybkie, bezpłciowe zakończenie. Jednak po oglądnięciu tego miniserialu mam większa ochotę na film z 1956. Nie tylko by porównać, ale jeśli jest to 'surowy, mroczny dramat marynistyczny' jak napisałeś gdzie gra aktorska jest na tym poziomie co 'Bunt na Bounty' z Hopkinsem to muszę ten film obejrzeć.

ocenił(a) serial na 2
drenz

"Bunt na Bounty" to jednak film z innej epoki, dużo młodszy, w sumie o czym innym... ale jeśli chodzi o staranność wykonania to bardzo podobny poziom. Oczywiście "Moby Dick" z 1956 trąci już trochę myszką, jest nieco teatralny, efekty specjalne są takie na jakie pozwalała ówczesna technika... ale film ma fantastyczny klimat, Peck jest genialny (chociaż w momencie premiery krytykom raczej się nie podobał). Zakończenie też jest dość pospieszne, ale takie po prostu było w powieści. Poza tym jest to bardzo wierna ekranizacja - wyłączając oczywiście rozdziały poświęcone szczegółowym opisom codziennego życia wielorybników, które zajmowały sporą część książki. Polecam bardzo!

Szem

Zgadzam się z tobą. Cały film bardzo słaby. A już Rola Hawka, to jakieś straszne nieporozumienie. Szkoda gadać... jak nie ma o czym mówić.

ocenił(a) serial na 7
Szem

Hurt zagrał bardzo dobrze, a film w przeciwieństwie do wielu innych ekranizacji nie jest kiczem.

ocenił(a) serial na 2
kamil_zamoy

Ze wszystkich które widziałem, ta wersja jest zdecydowanie najbardziej kiczowata. A co do Hurta, to oczywiście poniekąd kwestia gustu, ale dla mnie jego rola to jest jakaś popelina, parodia po prostu... czytałeś ksiązkę?

ocenił(a) serial na 7
Szem

no to na pewno nie widzialeś wszystkich, dla mnie film przyzwoity, ale bez szału. Książki nie czytałem, na pewno dlatego jesteś tak oburzony, bo pewnie w książce jego postać była inaczej przedstawiona. W tym filmie reżyser widział to inaczej, a Hurt zagrał wg mnie bardzo dobrze.

kamil_zamoy

Książkę bardzo trudno się czyta dla mnie, opis na opisie. Nawet drzazga w beczce jest opisana i i jakie ma funkcje, które również są opisane.

ocenił(a) serial na 9
Szem

Ale wy pieprzycie !.Film bardzo dobry.Ostatnio ogladalem na TVP2 !.Bardzo mnie zaskoczyl.Bardzo dobry klimat.Swietni aktorzy.Jak dla mnie najlepszy film o Moby Dicku !

ocenił(a) serial na 3
Szem

Pełna zgoda, każdy kto czytał książkę nie oceni tego filmu wysoko. Książka składa się z dwóch warstw: filozoficzne rozważania i opisy polowania, oprawiania i tego wszystkiego co się robi z upolowanym wielorybem oraz opisy sprzętu, statku i całej roboty wielorybnika. W tym filmie obie te warstwy zostały potraktowane po macoszemu, a skupiono się tylko na białym wielorybie i szalonym kapitanie. Słabizna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones