Muszkieterowie (2014-2016)
Muszkieterowie: Sezon 1 Muszkieterowie Sezon 1, Odcinek 7
Odcinek Muszkieterowie (2014-2016)

A Rebellious Woman

8,2 259
ocen
8,2 10 1 259
Muszkieterowie
powrót do forum s1e7

Przyjemny odcinek – chyba najbardziej sprowadzony i pisany pod postać Atosa, Richelieu i chyba nawet Aramisa odrobinę. Wątek z Atosem genialny – i dzierlatkę mu super dobrali, ale jak to zawsze z nim.. musi się skończyć jak się skończyło <gdyby byli hardkorami i target docelowy był inny to równie dobrze mógł się ten wątek skończyć spaleniem jej na stosie xd>. Klawe starcie na początku Atos – Aramis vs reszta świata <wg mnie dwójka najlepszych szermierzy, świetny duet xD>. Wątek kardynała również CIEKAWY – interesująco było oglądać jego dylemat: religia vs polityka <niestety, myślę, że nie chodziło o ukazanie patriotyzmu względem Francji a o zwyczajne przyrównanie religii ze świecką polityką i jak to ma się do postaci Richelieu>; oczywiście, jak to zwykle bywa w odcinkach po pewnym czasie widz się orientuje sam, kto stoi za różnymi machinacjami <w tym odcinku: że trucicielem był wiadomo kto> ale co tam, fajnie rozwijają postacie. No i Richelieu na końcu ma fajne teksty, takie.. kozackie xP Mini-wątek Aramisa tez był ciekawie wkomponowany, i „mój Bóg” było ciekawym zagraniem <jeśli wie się o przyszłości tego pana>; na plus oczywiście subtelna scena pomiędzy nim a królową – zastanawiam się, czy w ten sposób ukrócili to, co zapoczątkowali odcinki temu, czy po prostu twórcy serialu chcieli dać do zrozumienia widzom, że o tym nie zapomnieli, bardzo ciekawe.
Aha, w następnym odcinku zajedwabisty gościnny występ aktora! XD

ocenił(a) serial na 10
matiiii

Obejrzałam wszystkie 7 odc dzisiaj i jestem szczerze pod wrażeniem. Coś całkiem innego. Podoba mi się to, że aktorzy główni nie są aż tak przystojni jak co w niektórych serialach.

A co do 7 odc. ciekawy i to bardzo. Moim zdaniem Richelieu nie powinien wtrącać się do tego, że kobiety chcą się uczyć, być kimś a nie tylko harować w domu itp. Ale cóż taka historia..
Wątek między Aramisem a królową- czy coś będzie z tego więcej??
Atos bardzo fajnie tu zagrał, z resztą od samego początku świetnie gra :).

matiiii

Zawsze gdy widzę nową ekranizację książki wielokrotnie już przekładanej na scenariusz filmowy lub telewizyjny zastanawiam się, co nowego mogą nam pokazać jej twórcy. BBC wykonało ciekawą pracę zderzenia XVII-wiecznej historii napisanej w XIX wieku z wiedzą i wrażliwością współczesnego odbiorcy. Świetny był odcinek o niewolnikach, świetny ten odcinek - o kobiecej emancypacji. Już postać Konstancji zapowiadała tematykę równouprawnienia, teraz mamy postać buntującą się przeciw traktowaniu kobiety jak punktu w spisie majątku mężczyzny. Także królowa Anna z odcinka na odcinek staje się coraz mocniejszą, bardziej wyrazistą postacią.

ACCb

Zgadzam się z Wami, i o czym zapomniałem: emancypacja kobiet. Świetnie to zostało również napisane POD postać Atosa - po jego żonie można byłoby go tylko umieścić w wątku <i 'zeswatać'> z bardzo silną osobowością, i tak też było w tym odcinku xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones