PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=619268}

My Little Pony: Przyjaźń to magia

My Little Pony: Friendship Is Magic
7,4 7 578
ocen
7,4 10 1 7578
My Little Pony: Przyjaźń to magia
powrót do forum serialu My Little Pony: Przyjaźń to magia

Wbrew pozorom...

ocenił(a) serial na 8

Serial nie tylko dla dzieci. Coś jednak ciągnie do niego również nastolatki. Mnie chyba po prostu
brakowało w serialu takiego mocnego, typowego morału, może trochę przesłodzonego, ale
takiego na przyszłość. Czasem serial rzeczywiście zalatuje tęczą, mimo wszystko nie jest to
jakoś przeszkadzające. Podoba mi się, że nawet wrogowie mogą tu się zrehabilitować.
Tutaj moje rozważania o tym, dlaczego ten serial jest sławniejszy, niż przeciętne seriale dla
małych dzieci.
Dużo fanów kucyków uwielbia Rainbow Dash (ja zresztą też do tych należę). Może to dlatego, że
większość nastolatków oglądających ten serial utożsamia się z nią, podoba im się jej
zachowanie, bo jest taka ,,do przodu”. Czasem wydaje mi się trochę niemiła, ale poza tym jest
super.
Druga z najbardziej lubianych to chyba Pinkie Pie. Ją z kolei lubią Ci mali fani serialu. Ma
piskliwy głos, jest pełna energii i ciągle chce się bawić. To się podoba małym dzieciom. Jest też
najbardziej dziecinna ze wszystkich kucyków i gdy ona coś robi albo mówi, zwykle przypominam
sobie, że to jednak serial bardziej dla dzieci.
Jest też duże grono fanów Fluttershy. Należę do nich, między innymi dlatego, że lubi zwierzęta i
jest najbardziej podobna do mnie. Nie jestem pewna, która grupa wiekowa ją lubi, ale
stawiałabym na obie :P.
Zbliżamy się do coraz mniej sławnych kucyków. Jest wśród nich Twilight Sparkle, niby bohaterka
serialu, ale mimo wszystko nie tak lubiana jak jej koleżanki. Lubię ją, bo czyta książki, zawsze
pomoże swoim przyjaciółkom i odwali robotę za Celestię (zauważyliście, że gdy Equestria jest na
skraju chaosu, Twilight zawsze ratuje świat, a Celestia siedzi gdzieś w pałacu i tylko przychodzi
na koniec żeby jej pogratulować ? A jak jedyny raz musiała się zmierzyć z Królową Podmieńców,
to przegrała :P). Mimo że jest raczej typem jajogłowej, ma też poczucie humoru, a czasem nawet
poszaleje trochę. Wkurza mnie tylko jedno, że nieważne, jaki kucyk jest bohaterem danego
odcinka, i tak próbują ją wepchnąć na pierwszy plan i przypomnieć wszystkim, że jest bohaterką
całego serialu.
Mimo wszystko nie jest tak lubiana jak Rainbow, Pinkie Pie, albo Fluttershy. Może to właśnie
dlatego, że nikt raczej nie przepada, za tymi, co się mądrzą, uczą, czytają itd. itp.
Następna w kolejności jest Rarity. Naprawdę nie rozumiem, dlaczego tak wiele osób za nią nie
przepada. Bo jest modnisią ? Bo troszkę się obnosi z tym, że jest modna ? A może po prostu nie
przemawia do żadnej grupy wiekowej ? Ale przecież jest też bardzo miła dla wszystkich, chętnie
dzieli się tym, co ma, jeśli może pomóc przyjaciółkom.
Najrzadziej słyszy się o Apple Jack. Kucyk spokojnie żyjący na farmie, przewijający się przez
wszystkie odcinki, troszeczkę podobny z charakteru do Rainbow Dash, ale nie taki wymądrzały. A
mimo wszystko wielu jej nie lubi, albo po prostu najmniej lubi. Może nie ma jakiegoś
widocznego charakteru, tak jak inne kucki i może dlatego trudno ją lubić. Bo nie wiadomo za
bardzo jaki ma charakter. Jak wspominałam jest trochę podobna do Rainbow Dash, bo lubi
współzawodnictwo, przy czym jednak nie ma takiej wielkiej żądzy zwycięstwa. Jest opiekuńcza i
dobrze dogaduje się ze swoją rodziną. Dlaczego jest nielubiana ? Dlatego, że nie lubi Rainbow
Dash ? Nie no, strzelam, nie wiem, czy jej nie lubi. Może to z powodu nie do końca
uwidocznionego charakteru ?
Co do piosenek, są fajne, tylko czasem trochę przydługie. Czwarty sezon jak na razie najgorszy,
ale miejmy nadzieję, że się poprawi. Tym, którzy wolą więcej przemocy i rzygają tęczą nawet przy
bajkach Disneya, serialu raczej nie polecam. Ale Ci, którzy tolerują przemowy przesycone
,,przyjaźnią i miłością” i nie przeszkadza im, że kucyki raczej nie leją się z każdym napotkanym
wrogiem, gorąco polecam.

Podziwiam i pozdrawiam tych, którzy przetrwali do końca ! :D

Chantoria

Nie jestem jakąś tam wielką fanką (a mam już 18 latXD), ale raz na jakiś czas lubię oglądnąć kilka odcinków.
Ja też się zastanawiam, dlaczego fani nie lubią Rarity. Przecież jak wspomniałaś "jest też bardzo miła dla wszystkich, chętnie dzieli się tym, co ma, jeśli może pomóc przyjaciółkom. " A do tego jest kreatywna i ma wiele pomysłów na kolejne kreacje. Może ta drętwość i powaga stłumiły te cechy.
Apple Jack? Ja tam ją lubię dzięki jej wytrwałości i sile (w pewnym odcinku nie wyczekiwała pomocy od innych, co się źle skończyło dla jej zdrowia i to czyni ją trochę podobną do mnie).
Fluttershy jest przeurocza!!<3 Nic dodać nic ująć. Mimo swej cichości może być też groźna.
Twilight Sparkle... no, tu masz rację. Ona właściwie odwala całą robotę za księżniczkę Celestię.
Rainbow Dash i Pinkie Pie są tu najwyraźniejszymi postaciami w tym serialu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones