PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=622954}

Na granicy cienia

The Shadow Line
7,7 2 265
ocen
7,7 10 1 2265
Na granicy cienia
powrót do forum serialu Na granicy cienia

Bardzo dobra rzecz

ocenił(a) serial na 8

Serial mnie nie zaskoczyl, bo juz wczesniej znajomi uprzedzali mnie, ze jest bardzo dobry i nietuzinkowy. Ma znakomicie rozpisane dialogi. Nie operuje prostymi schematami. Postacie sa zbudowane rzetelnie i sa przekonywujaco zagrane.

Nie ma w tym filmie tanich spektakularnych chwytow. Zdjecia sa surowe, zimne, prawie brak szerokich kadrow i rozleglych planow. Ujecia statyczne. Momentami serial operuje sekwencjami dialogow, jak w sztuce teatralnej.

To wszystko buduje odpowiedni klimat i wprawia widza w stan specyficznego skupienia. Seans pozostawia po sobie uczucie satysfakcji.


SPOILERY



Bylo kilka drobnych niedociagniec. Scena w Dublinie, u zegarmistrza, niespecjalnie udana. Gatehouse, super agent i zabojca, by nie robic halasu, zamierza zabic swoja ofiare, innego super agenta i zabojce, garotą. Tymczasem w poprzednim odcinku posluguje sie pistoletem z tlumikiem, nie wywoluje halasu, a jego ofiary sa bez porownania mniej niebezpieczne. Ostatecznie ofiara z Dublina mu ucieka. Absolutny brak profesjonalizmu, trudny do wytlumaczenia w przypadku postaci, ktora pokazywana jest jako hiper profesjonalna w swoim fachu.
Drugi malo uwiarygodniony watek rowniez dotyczy Gatehouse'a. Postrzal w tulow w okolice trzustki i w ramie. Lezy nieprzytomny na OIOMie. Gdy kobieta probuje go zabic, nie tylko budzi sie, ale rowniez ja z latwoscia obezwladnia, a nastepnie energicznie wstaje z lozka, jakby nagle wyzdrowial.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones