PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=622954}

Na granicy cienia

The Shadow Line
7,7 2 263
oceny
7,7 10 1 2263
Na granicy cienia
powrót do forum serialu Na granicy cienia

jestem aktualnie po obejrzeniu serialu, który uważam iż był bardzo dobry. Niemniej jednak mam 2 prośby
1) Czy może mi ktoś wytłumaczyć wszystkie wątki/motywy, które były w serialu tzn.
a) Kto w końcu był dobry / a kto zły (zamieszany w aferę): policja / mafiozi / główny bohater / itd
b) Jak był cel całej operacji ? Zwiększenie emerytur policjantów za pomocą interesu związanego z przemytem narkotyków?
c) Dlaczego Ci główni mafiozi musieli zginąć? np. ten co się ukrywał i zabiła go żona?
Pytam, gdyż pod koniec akcja dość znacznie przyśpieszyła i nie wszystko złapałem.

2) Jak ten serial ma się do serialu "The Wire"? W wielu komentarzach na forum jest napisane iż ten drugi jest tak samo dobry. Tylko oglądnąłem 2 odciniki "The Wire" i wg mnie nudne jak flaki z olejem. "The Shadow Line" jest o niebo lepszy, chyba iż ja czegoś niedostrzegam. W jednym z komentarzy ktoś napisał iż w "The Wire" akcja toczy się wolno, ale ostatni odcinek 1 sezonu wszystko wynagradza. Od razu powstaje pytanie, to po co oglądać aż tyle nudnych odcinków, aby zobaczyć jeden dobry odcinek?

ocenił(a) serial na 9
6azrael6

2) The Wire to majstersztyk, ale to już pewnie nie raz czytałeś. Co do pytania po co oglądać wszystkie odcinki [te nudne], no więc juz odpowiadam, a dokładniej niech okładka ścieżki dzwiękowej do serialu odpowie Ci na to pytanie lepiej niż nie jeden na forum

http://vol3.music-bazaar.com/album-images/vol3/201/201866/1307050-big/THE-WIRE-A ND-ALL-THE-PIECES-MATTER-FIVE-YEARS-OF-MUSIC-FROM-THE-WIRE-cover.jpg

ocenił(a) serial na 10
marek_section8

1)
a) Wszyscy z grubsza balansujemy na granicy cienia ;)
b) Było tu wiele celów. Joseph Bede chciał zdobyć kasę na leczenie żony. Gabriel uleczyć nadwerężone od zdradzania żony ego. Gatehouse kontrolować. Jay wybić się, itd. Wszystkie cel wpasowane w machinę społeczno - finansową zaczynającą się na przemycie narkotyków, a kończącą na emeryturach dla policjantów i opłaconym odszkodowaniu dla Laury Gabriel. Kto się wpasował w system miał dobrze. Kto nie - trochę gorzej. Właściwie jest to serial przyrodniczy:)
c) Glickman zginął, bo po prostu podpadł komuś silniejszemu. Za dużo wiedział o Gatehousie i o całej operacji. Stał się dla nie niebezpieczny.

2) n - i - j - a - k

ocenił(a) serial na 10
Jimbo88

Sry moj post miał poleciec do 6azrael6

ocenił(a) serial na 10
ocenił(a) serial na 8
6azrael6

"a) Kto w końcu był dobry / a kto zły (zamieszany w aferę): policja / mafiozi / główny bohater / itd"

Policja i mafiozi to awers i rewers tej samej monety. Te pozornie wrogie światy tak naprawdę się przenikają. Zwracam uwagę na to, że Gatehouse był człowiekiem, który służył w wywiadzie. Jeśli ktoś poczytał o działalności CIA, albo o zamachu na JFK (jego ojciec był związany z mafią) to wie, że wywiad często współpracuje z mafią - zleca im np. brudną robotę, albo finansuje swoje działania z lewych funduszy z handlu narkotykami . Przykładowo polecam sprawdzić jak mocno wzrosła produkcja maku w Afganistanie po amerykańskiej inwazji :-) Albo o działalności tego banku:
http://en.wikipedia.org/wiki/Bank_of_Credit_and_Commerce_International
"The CIA also worked with BCCI in arming and financing the Afghan mujahideen during the Afghan War against the Soviet Union, using BCCI to launder proceeds from trafficking heroin grown in the Pakistan-Afghanistan borderlands, boosting the flow of narcotics to European and U.S. markets.[12]"

"c) Dlaczego Ci główni mafiozi musieli zginąć? np. ten co się ukrywał i zabiła go żona?"

Taki już los mafiozów, ryzyko zawodowe.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones