PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=772825}

No: 309

7,3 145
ocen
7,3 10 1 145
No: 309
powrót do forum serialu No: 309

Moja opinia cz. 1

ocenił(a) serial na 8

Muszę zacząć od ukłonu w stronę aktorów grających w tym serialu. Dawno nie widziałam tak dobrze odegranych ról i tak dobrze dopasowanych postaci do umiejętności aktorów. Mówi się, że aktor swoje prawdziwie umiejętności pokazuje w charakterystycznych rolach, a w tym serialu zdecydowanie prawie każda postać była wyjątkowa. Nawet czarne charaktery zdobyły moją sympatię, może poza Pelinsu, bo gra tej aktorki akurat nie przypadła mi do gustu.
Właściwie w pierwszym odcinku dzieje się wiele. Poznajemy dwie rodziny: skromną, choć dumną rodzinę Yenilmez składającą się z matki Songul (właścicielki kwiaciarni) oraz trzech córek Nilufer, Lale i Nergis, z którymi mieszka córka najstarszej z sióstr sześcioletnia Gulsah, a także rodzinę bogatych i wpływowych Sarihanów. Serial rozpoczyna się od ogłoszenia testamentu dziadka Ahmeta, który pozostawia swoją ostatnią wolę w formie filmu. Cały majątek wraz z firmą budowlaną ma przypaść temu z wnuków, który pierwszy się ożeni i doczeka się potomka, a sędzią w tej sprawie ma być babcia Ismet. Natychmiast synowe zmarłego, czyli Yildiz i Betul przystępują do znalezienia żon dla swoich synów Onura i Erola. Obydwaj panowie są jedynakami i swoimi zupełnymi przeciwieństwami. Onur to przystojny, wysoki, inteligentny, wykształcony, szarmancki, rozsądny mężczyzna o dobrym sercu, nie goniący za majątkiem. Erol natomiast jest ukazany jako niezbyt rozgarnięty, głupkowaty maminsynek, który bez mamusi nie potrafi nic mądrego wymyślić. Kompletnie nie nadaje się do zarządzania firmą, ale popychany przez swoją pazerną matkę usiłuje nieskutecznie skompromitować kuzyna w oczach babci. Właściwie przez cały serial Onur i Erol są rywalami, choć tak naprawdę to Erol rywalizuje z Onurem nie odwrotnie. Bardzo szybko udaje się znaleźć kandydatki na żony. Erol zostaje zaręczony z Filiz – wesołą i inteligentną dziewczyną o dużej wadze, a dla Onura matka wybrała koleżankę z dzieciństwa – Pelinsu. Obie matki mają właściwie tą samą cechę – zaborczość, uwielbiają narzucać swoje zdanie i obu zależy na pieniądzach dziadka. Ich synowie początkowo nie potrafią im się przeciwstawić. Erol żeni się z Filiz, a Onura matka umawia na randkę w ciemno z Pelinsu, która przeszła wielką metamorfozę od czasu, kiedy byli dziećmi.
Z drugiej strony mamy rodzinę głównej bohaterki, czyli Lale. Ona sama jest z wykształcenia nauczycielką historii, dziewczyną silną, dumną, upartą, niezależną. Jej starsza siostra Nilufer jest mężatką, ale poznajemy ją w momencie, kiedy odeszła od męża Kurtulusa i mieszka z córką u matki. Postać młodszej siostry Nergis jest właściwie tłem dla historii tej rodziny. To, czego widz od razu zazdrości to piękna relacja, jaka łączy siostry, silne wsparcie, którego sobie nawzajem udzielają. Ich matka jest dla mnie numerem jeden. Świetnie napisana rola i choć pod koniec zaczyna irytować w kontekście zachowania wobec byłego męża, który wraca po 25 latach to i tak uważam, że ta postać to majstersztyk. Duży szacunek dla aktorki. Energiczna, mądra i zabawna, która bardzo kocha swoje córki i zrobi dla nich wszystko. W obawie o to, że jej córka Lale zostanie sama, umawia ją na siłę na randkę w ciemno z lekarzem Onurem, który jest synem jakiejś sąsiadki. Lale zgadza się, pomimo wielkiej niechęci i udaje się do restauracji, w której na randkę umówiony jest także Onur Sarihan z Pelinsu. I w tym momencie zaczyna się cała zabawa i główny wątek serialu. Zbieżność imion sprawia, że Lale spotyka się z młodym Sarihanem. W wyniku intrygi Erola, początkowo niewinne spotkanie zmienia się w szaloną noc. Oboje są przekonani, że spotkali się z właściwą osobą. Rano budzą się w hotelu, nago w łóżku. Ani Onur ani Lale nie pamiętają, co się wydarzyło (zastawia mnie, co ten Erol mógł dolać jej do drinka, że aż tak podziałało i dlaczego Onur też niczego nie pamiętał, skoro tylko spróbował tego trunku?) Rozstając się, obiecują, że już się nigdy nie spotkają i należy zapomnieć o tej nocy. Jeszcze w pierwszym odcinku jest przyspieszenie akcji, i po trzech miesiącach dochodzi do zaręczyn Onura z Pelinsu, a Lale podczas badania lekarskiego dowiaduje się, że jest w ciąży. Swoją drogą zastanawiam się na ile to możliwe, żeby przez trzy miesiące nie zorientować się, że jest się w ciąży. Gdy prawda wychodzi na jaw, młodzi zostają zmuszeni do ślubu i podpisują kontrakt przedmałżeński, który stanie się przyczyną wielu późniejszych problemów. Dalsze odcinki do piękna historia rodzącej się miłości. W pewnym momencie widz może mieć dość fochów Lale i sposobu w jaki traktuje słodziaka Onura :), więc trzeba uzbroić się w cierpliwość. Historia tych dwojga staje się historią wielkiej, silnej i niezwyciężonej miłości, która wielokrotnie była doświadczana bardzo boleśnie, ale nigdy nikomu nie udało się jej zniszczyć, choć wielu próbowało.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones