Obi-Wan Kenobi (2022)
2022 Obi-Wan Kenobi 2022, Odcinek 4
Odcinek Obi-Wan Kenobi (2022)

Część IV

Part IV 36m
6,1 1 765
ocen
6,1 10 1 1765
Obi Wan Kenobi
powrót do forum 4 odcinka

Podczas masywnego 30 minutowego (!) seansu w 4 odcinku:
- Nasza głowna bohaterka standardowo zajmuję prawie połowe czasu ekranowego. To już 4 odcinek kiedy tak się dzieję, a mimo tych wszystkich dziesiątek minut nadal jest absolutnie nijaką krzykaczką bez charakteru, nic dowiadujemy się o niej też niczego ciekawszego.
- Dowiadujemy się natomiast, że miecze świetlne odbijają się od pancerzy trooperów.
- Kenobi dostaję się do twierdzy Vadera, praktycznie w ten sam sposób co Cal w grze Jedi Fallen Order. Żadnych sensorów, baczniejszych strażników, nawet pomimo tego, że już raz się ktoś tą drogą włamał do tego przytulnego przybytku. Uczenie się na błędach, po co to komu?
- Nadal mam nadzieje że ta scena z Leią pod płaszczem to mi się przyśniła. No nie mam pojęcia jak można coś takiego przyklepać. Jedyny brodaty człowiek w placówce, wyglądający na obdartusa, narzucony niechlujnie wybrzuszony w bok płaszcz, spod którego wystają dziecięce nogi. Udaje mu się przejść przez całą twierdze, setki imperialsów, trwa poruszenie, alarmy i nikt podejrzanego brodacza z dzieckiem pod płaszczem nie zatrzymał aż do lądowiska.
- 2 stateczki wlatują sobie do twierdzy. Żadnych patroli powietrznych, obrony przeciwlotnicznej w twierdzy jednej z największych szych imperium.
- No i Vader który zabijał oficerów za największe głupotki, po tak wielkiej wtopie której dokonała nasza główna bohaterka po prostu sobie ją chwilkę potrzymał w powietrzu i wszystko spoko.

No i mamy chyba tutaj, patrząc na reakcje Vadera na ucieczke Kenobiego w tym odcinku, już stu procentowe potwierdzenie tego, że wbrew temu co wielu teoretyków za 3 grosze mówiło, Vader wcale nie pozwolił uciec Kenobiemu w tej śmiesznej scenie pod koniec 3 odcinka. Wychodzi na to że FAKTYCZNIE chciał go złapać, ale ta mała ścianka ognia była tym co powstrzymało go przed dobiciem starego dżedaja podnoszonego przez arcywolnego droida, co za absurdalny syf.

Odcinek czwarty, prawie koniec serialu, a jest absolutnie zbędny, filler w każdym calu. Fabuła stoi w miejscu, zmieniło się tylko to że pani imperialny szpieg została wykryta, równie dobrze można było zakończyć odcinek 3 tym że Leia nie została porwana i sobie uciekli, i po prostu zrobić z czwartego odcinka coś innego niż tę farsę którą tutaj mamy. Przykra sprawa z tym serialem, choć się po Disneju niczego dobrego nie spodziewałem, to i tak czuje zawód, żeby chociaż ten Obi Wan był główną postacią w tym serialu...

ocenił(a) serial na 3

No niestety. Nawet nie wiem dlaczego gość nazywa cię trollem i pijakiem, ale bardzo go boli, że stawiasz kawa na ławę i mówisz jak jest. Ja obecnie oglądam ten show bo chce się pośmiać z niekompetencji scenarzystów i wynieść lekcję na przyszłość bo kiedyś może napiszę coś więcej niż parę stron do szuflady.

Trzymaj się tam jakoś, widzimy się w forach następnych odcinków ;)

ocenił(a) serial na 5

Jak bardzo lubię postać Obi-Wana, tak teraz ten serial strasznie mi ja obryzdził. Myślałem, że gorszego serialu niż Boba-Fett już nie będzie a tu proszę, niemiła niespodzienka :) Zgadam się ze wszystkim co napisałeś, dla mnie narazie najsłabszy i najbardziej absurdalny odcinek.

ocenił(a) serial na 1

Chociaż SW jakoś zawsze nie miały mądrej fabuły to ten serial kpi sobie zupełnie z widza. Mieliśmy ją uciekającą Leę, vadera z zaporą ogniową ale ukrywanie pod płaszczem i nadlatujący ratunek z powietrza no to maja reakcja była jedynie wtf.
Jednak nie tylko fabuła tego serialu jest prostacka, on wygląda kiepsko technicznie efekty robione budżetowo i nadmiar greenscreenu.

użytkownik usunięty
Logan87

Nawet miecze jakieś takie niemrawe.

ocenił(a) serial na 5

Pierwszy odcinek jakos tam sie bronil,kolejne dwa juz bardzo slabe ale ten czwarty to juz kpina z widza,mimo,ze odcinek trwal zaledwie 36 minut to sie meczylem niemilosiernie,kazda kolejna scena to cisnie sie na usta wtf,istnaą parodie zrobili :D

ocenił(a) serial na 5

Pierwszy odcinek jakos tam sie bronil,kolejne dwa juz bardzo slabe ale ten czwarty to juz kpina z widza,mimo,ze odcinek trwal zaledwie 36 minut to sie meczylem niemilosiernie,kazda kolejna scena to cisnie sie na usta wtf,istnaą parodie zrobili :D

ocenił(a) serial na 2

W sumie fajnie wypunktowałeś absurdy. Ten serial ze śmiesznego zrobił się żenujący. Szukam już na siłę czegoś co może się podobać. Dziura fabularna na dziurze. Niezgodność z poprzednimi filmami-nic się niczego nie klei-Ten serial powstał chyba po to ,żeby wkooorwić ludzi ,którzy mają jakiekolwiek pojęcie o tym uniwersum.

ocenił(a) serial na 2
HalloWin

ten serial powstał dla ludzi którym wystarczy pokazać Obiwana z Vaderem w jednym kadrze (analogicznie Luka z Ashoką) żeby byli wniebowzięci.

ocenił(a) serial na 2
andand22

Może tak być-To jest żerowanie na nostalgii za "badassowym" Vaderem ,dumnym ,ale skromnym i mądrym Obi-Wanem. Ale tutaj nawet to zostało wypaczone.Brakuję mi przymiotników powoli,żeby to opisać......

No niestety, najgorszy odcinek jak do tej pory. Aktorstwo drętwe. Scena z przesłuchania Lei - zero napięcia. Aktorka grająca Trzecią Siostrę jest nijaka, a jej aktorstwo to jakieś nieporozumienie, oglądając tę postać nie czuć żadnych emocji, ani pozytywnych, ani negatywnych. Poza tym scena, w której ta pani komandor walczy z dwoma szturmowcami to był jakiś absurd. Klepnęła tego po prawej z plaskacza w głowę, a ten się zatoczył do tyłu, jakby nie wiadomo jak mocno dostał. Jak trzy pierwsze odcinki mi się podobały ,pomimo paru zgrzytów, tak ten czwarty jest totalnie do niczego. Ale mój największy zarzut odnośnie tego odcinka jest taki, że aktorstwo i budowanie napięcia tu leży i kwiczy.
Aktorka grająca Trzecią Siostrę zwyczajnie nie potrafi grać. Jej wymiana zdań z Leią jest nudna. Nie czuć w ogóle, że tam coś się dzieje. Poza groźnymi minami w tej scenie nie ma absolutnie nic, zero emocji.

Poa tym tak na marginesie - po co 10 latce kajdanki? I zanim zacznie się ją torturować nie można jej przełożyć najpierw przez kolano? Dać jej parę klapsów na początek? Po co odrazu przechodzić do ciężkich tortur?

użytkownik usunięty
forek23

Zgadzam się. Co do tych głupich scen to pisałem to na świeżo obejrzeniu, teraz pamiętam ich już znacznie więcej. Przeraża mnie ile tych punktów mógłbym tam jeszcze dodać, a to wszystko tylko z 30 minutowego odcinka haha.

ocenił(a) serial na 6

a mi się jednak wydaję że chciał go puścić w tym 3 odcinku bo był słaby i zabicie go nie dało by mu takiej satysfakcji. A reakcja z 4 odcinka stąd że przecież nie powie inkwizytorom że puścił kenobiego wolno. Jemu na rękę było to że Reva goniła Kenobiego bo przez to on wraca do dawnej formy co widać.

100pro zgadzam się, wiadomo ze to serial SW, ale nagromadzenie głupot scenariusza to obraza inteligencji przeciętnego widza… nie rozumiem jak za tyle pieniędzy nie można zrobić chociaż poprawnego serialu?….

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones