PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=685998}
6,6 2 985
ocen
6,6 10 1 2985
Once Upon a Time in Wonderland
powrót do forum serialu Once Upon a Time in Wonderland

Jak, w temacie :), Samo ,,Once Upon a Time'' jakoś nie zachęca mnie do oglądania, lecz ,, ... in Wonderland'' bardziej,
ponieważ uwielbiam wszystko co związane jest z Alicją w Krainie Czarów i jestem ciekaw czy stracę jakieś wątki bez
oglądania pierwotnej wersji serialu ?

MNTR

To jest całkowicie odrębna historia. Śmiało możesz oglądać :)

Derisor

Zając przybył po Waleta Kier do Storybrooke, a akcja w mieście działa się już na etapie bieżącego, 3 sezonu Once Upon a Time (gdy magia wróciła do miasta, a w Storybrooke pozostały tylko te osoby, które nie ruszyły do Nibylandii). To było na początku odcinka, ale takich nawiązań może być więcej więc żeby zrozumieć tego typu smaczki polecam zapoznać się z główną serią ;)

nmrk

Nie trzeciego tylko podczas drugiego sezonu ;)

Derisor

Zdaje się w ostatnim odcinku 2 sezonu poszli po Henry'ego :P

nmrk

Tak, ale po pierwsze, autko Emmy sugeruje, że jednak jeszcze cała ekipa jest w Storybrooke, a po drugie, jest potwierdzona informacja od twórców, że akcja Wonderland dzieje się w drugiej serii OUAT, a nie na przełomie, czy w trzeciej :)

ocenił(a) serial na 7
nmrk

Akcja Wonderland musi się dziać zanim Emma & Co wyrusza po Henry'ego. W pierwszym odcinku, na początku jest scena, w której Emma mało co nie przejeżdża Waleta żółtym garbusem, czyli nie może być Nibylandii.

MNTR

Dokładnie. Zupełnie coś innego.

ocenił(a) serial na 7
MNTR

Szczerze, polecam oglądnąć Once Upon A Time, chociażby 1 sezon. Ja byłam zachwycona i zaraziłam tym znajomych. :)
Wonderland jest też niczego sobie, ale osobiście pozostaję wierną fanką pierwotnej wersji serialu. ;)

ocenił(a) serial na 5
MNTR

możesz stracić jakieś wątki które w oczywisty sposób będą nawiązywać do serialu, ale raczej wprowadzane dlatego żeby zrobić przyjemność fanom serialu ;p. nie sądzę aby to jednak miało jakiś większy wpływ na obiór nowej serii. a w razie czego zawsze możesz zaglądać na forum i jak znam życie od razu znajdzie się 100 osób, które wytłumaczy powiązania ;D.

ocenił(a) serial na 5
MNTR

Raczej wątpie. Jest to od dzielny serial i jest on robiony również dla widzów którzy nie widzieli Once Upon a Time.

Jednak szczerze Ci polecam tą pierwszą serię. Na początku również mnie nie wciągnęła ale z biegiem czasu stwierdziłam że jest to jeden z lepszych seriali jakie widziałam :)

ocenił(a) serial na 8
MNTR

Na chwilę obecną nie ma żadnych konkretnych powiązań pomiędzy jednym i drugim serialem. Wszystko dzieje się w tym samym uniwersum tj. krainie czarów która pojawiła się w 2 czy 3 odcinkach Once Upon a Time, ale to by było na tyle ;P Bohaterowie, i cała reszta to całkiem coś innego - a i forma serialu jest inna. Wonderland to serial przygodowy/fantasy, a OUAT to taki bardziej obyczajowy z elementami fantasy. Fakt, formuła ouat też się zmieniła z czasem, ale porównuje 1 serie ouat i wonderlandu :)

ocenił(a) serial na 8
Artemisek

Artemisek, owszem na chwilę obecną nie ma powiązań, ale wiemy już że Walet Kier odwiedzał różne inne światy, żył w świecie bez magii zanim znalazł go Królik, a jeszcze przedtem żył w Zaczarowanym lesie, kto wie gdzie jeszcze, może nawet w Nibylandii go pamiętają.

-------------------------------------------------------------------------
UWAGA SPOILERY Z 3 odcinka OUAT in Wonderland:
-------------------------------------------------------------------------
Zobaczymy retrospekcje z czasów, gdy Walet Kier żył w Zaczarowanym Lesie i dołączył do drużyny Robin Hooda. Dla tych, co oglądają tylko Wonderland a nie oglądali Once Upon A Time - Robin Hood pojawił się dopiero w 3 sezonie.

Divine

"Dla tych, co oglądają tylko Wonderland a nie oglądali Once Upon A Time - Robin Hood pojawił się dopiero w 3 sezonie."
A nie widzieliśmy go przypadkiem w retrospekcji w drugiej serii? Kiedy okradał Rumpla z różdżki, żeby uratować ciężarną Marion?

salamandria11

http://youtu.be/kBjUGGAPBg4

Derisor

Niach, czyli jednak :)

ocenił(a) serial na 8
salamandria11

A faktycznie, zapomniałam o tym.

MNTR

Myślę, że możesz śmiało oglądać bez zapoznania się z Once Upon In a Time. Jedyne nawiązanie jest w 1 odc. Później już akcja toczy się osobnym torem.

radziecka84

Nie widziałam jeszcze 3 odc., ale myślę, że wątek z Waletem w Zaczarowanym Lesie raczej nie przeszkodzi w zorientowaniu się w serialu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones