PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=685998}
6,6 2 985
ocen
6,6 10 1 2985
Once Upon a Time in Wonderland
powrót do forum serialu Once Upon a Time in Wonderland

Opis odcinka:
Cyrus i Alice niechętnie podejmują współpracę z Czerwoną Królową, by odnaleźć Willa, ale muszą
być również przygotowani, by bronić się przed Jafarem. Will ma własne problemy, gdy jego flakon
znajduje Gąsienica.

Źródło: http://www.onceuponafans.com/apps/blog/show/41355590-once-wonderland-1x09-synops is

ocenił(a) serial na 10
cathrine00

Nie mogę się już doczekać kiedy pojawi się zwiastun nowego odcinka - ale tak pewnie jeszcze z tydzień albo dwa?

Ten opis już widziałam, a pojawiło się ostatnio także to:
"Once Upon a Time in Wonderland 1.09: Nothing to Fear - Press release
THE RED QUEEN, CYRUS AND ALICE BAND TOGETHER TO FIND THE KNAVEAND JAFAR SEEKS OUT THE JABBERWOCKY IN THE SPRING PREMIERE OF ABC’S “ONCE UPON A TIME IN WONDERLAND”

“ The Knave is released from the bottle by Lizard and she is given the opportunity to make her dreams come true with three wishes. Cyrus, and a reluctant Alice, partner with the Red Queen to find and rescue the Knave, while the Red Queen is captured by peasants who want payback for her cruel reign. Meanwhile, Jafar has taken over the Red Queen’s castle and learns of a fearful creature called the Jabberwocky who he plans to ally himself with, on “Once Upon a Time in Wonderland,” THURSDAY, MARCH 6 (8:00-9:00 p.m., ET) on the ABC Television Network."
http://www.tumblr.com/tagged/ouatiw

Cieszę się, że znowu zobaczymy Lizard - i ciekawa jestem życzeń jakie wypowie. Jafar na bank poszaleje w zamku. I ciekawe jak będzie wyglądał Jabberwocky :D

Kessie

Zwiastun dadzą pewnie najszybciej tydzień przed premierą. Choć dziwi mnie trochę, że nie pokazali go od razu po 1x08.

Opis ciekawy, ale nie wiem czy tumblr to wiarygodne źródło, zwłaszcza że link to po prostu link do wszystkich postów o ouatiw oznaczonych na tumblrze. Masz może link do konkretnej strony? :)

ocenił(a) serial na 10
cathrine00

To link to tego opisu
http://www.spoilertv.com/2014/02/once-upon-time-in-wonderland-episode_14.html

Czasem pierwsze miejsce, gdzie można się czegoś dowiedzieć to właśnie tumblr - tam też były ujęcia z finałowego odcinka sezonu pierwszego jak i głównej pary na ulicach Storybrooke :)

Kessie

Wiem, tylko jak wiadomo na tumblrze rządzą najbardziej kreatywni z fanów, więc wszystkiego można się spodziewać ;)

ocenił(a) serial na 10
cathrine00

Racja ;)

cathrine00

Zdjęcia promocyjne:
http://s1275.photobucket.com/user/ItachiIshtar/library/Once%20312/Wonderland%201 09?sort=3&page=1

ocenił(a) serial na 10
Derisor

Super! Nie widziałam jeszcze tych zdjęć :D Omg! Czy ta dziewczyna to Lizard?!
Nie poznałam jej!

ocenił(a) serial na 10
cathrine00

Pozostałe odcinki:

1x09: NOTHING TO FEAR
1x10: DIRTY LITTLE SECRETS
1x11: HEART OF THE MATTER
1x12: TO CATCH A THIEF
1x13: AND THEY LIVED…..

Kessie

A źródło? Ja podaje za każdym rzem dlatego mogę wymagać.

ocenił(a) serial na 10
michu1945

Oto źródło:
http://www.examiner.com/article/once-upon-a-time-wonderland-titles-revealed-quee n-of-hearts-to-appear

Kessie

Dzięki!

ocenił(a) serial na 10
cathrine00

Czemu nie ma jeszcze promo dla tego odcinka ?!
Zawsze pojawia się tak na tydzień przed premierą ;( OUAT ma później premierę, a zwiastun już jest...

Kessie

Faktycznie, przecież zostało tylko 6 dni do premiery a tu du*a! Nieładnie, panowie z ABC. Nieładnie.

Kessie

Też byłam pewna, że dziś je wypuszczą ;O

ocenił(a) serial na 10
cathrine00

Jak OUATIW ma zdobyć więcej fanów, jak tak zaniedbują promocję tego spin-off?

cathrine00

Sneak peek:
http://abc.tv/1jSZgWE

ocenił(a) serial na 10
Derisor

Właśnie się obudziłam i zobaczyłam na YT ;) Wiem, że to sneak peek, ale czy nie powinien pojawić się też zwiastun - a może dla tego epizodu nie będzie trailera?

Kessie

Jak już tego teraz nie podali, to już go nie będzie. Pisałem w tej sprawie do Adama Horowitz, na jego konto twittera, ale nic mi nie odpowiedział. Oni już chyba wiedzą, że nie będą przedłużali agonii tego serialu na drugi sezon. GIGANTYCZNYM błędem było nie emitowanie go podczas przerwy oryginalnego serialu.

ocenił(a) serial na 10
michu1945

Aaa! Udało mi się obejrzeć najnowszy odcinek OUATIW na żywo ;) Nie wiedziałam, że tak można ABC na żywo online oglądać XD Niestety przegapiłam troszkę początek, ale chyba 3/4 udało mi się zobaczyć - jutro i tak powinna już być całość dostępna. Wiem, że nie ma co marzyć o II sezonie, ale cieszę się wszystkimi odcinkami jakie będą emitowane ;D

cathrine00

Fajny odcinek ;)
Można się było spodziewać, ze Will zażyczy sobie piwa xD Szczerze mówiąc, byłam pewna, że powie "I wish TV in Wonderland" :D A jednak...
Lizard postąpiła lekkomyślnie, co doprowadziło do jej śmierci, czego się nie spodziewałam ;( Tylko nie jestem pewna... Czy to oznacza że jeśli powiedziała, że chce żeby poczuł do niej cokolwiek to było to właśnie to "zakazane życzenie" i dlatego zginęła?
Hah, a jednak Jafar nie jest najpotężniejszy :P Jak powiedział michu1945 w temacie o odc 1x10, w odcinku powinna się pojawić Jacqelinue/"Jaś" z OUAT, gdyż wspomniane było, że zgładziła Jabberwocky. Myślę jednak, że to, że była czymś przebita świadczy o tym, że twórcy nie zaniedbali jednak tego faktu i jakoś tam była już zgładzona, gdy Jafar ją spodkał. Choć bardzo fajnie by było, gdyby w następnym odcinku była o tym jakaś wzmianka ;D
No i najważniejsze zostawiłam na koniec, bo aż cała chodzę, żeby Was zapytać o zdanie. CZY UWAŻACIE, ŻE CYRUS TO BRAT SIDNEYA? Tak, tego od Reginy. (Pytanie raczej do tych którzy oglądają Once.) Jeśli to prawda, to ja jestem lekko zaskoczona ;D Mogłam coś źle zrozumieć, ale myślę, że TO akurat zrozumiałam dobrze. Red Queen powiedziała wszystkim, że Jafar ma pozostałych dwóch dżinów i Cyrus przerażony powiedział, że to są jego bracia. Wiemy, że Jaraf ma w swojej kolekcji lampę identyczną do tej Sidneya, a więc możemy zakładać, że to o niego chodzi. Może właśnie to jest wyjaśnienie dlaczego pan Glass nie pojawiał się w OUAT odkąd Regina wrobiła go w morderstwo Kathryn i poszedł siedzieć? :D No bo w końcu... ile może być dżinów na świecie?? :P

cathrine00

Ktoś z anglosaskiej wiki o serialu wspominał, że miecz / sztylet, którym Jabb była przybita do kopuły mógł należeć do Jacqueline. Jabberwocky będzie jeszcze w odcinku 1x10 i 1x11. Może gdy ją unieszkodliwią to coś wspomną o Jacqueline?

"CYRUS TO BRAT SIDNEYA" Też miałem taką myśl bo w końcu bracia przyrodni to także bracia, ale trzeba by to było jakoś umieścić w chronologii bo historia uwolnienia Dżina przez Leopolda gryzła by się z tą teorią.

Co do odcinka: nowy i świeży w swej formie, bo nie było retrospekcji. Fajne były oświadczyny Cyrusa. żal mi było Lizard bo to ładna aktorka a postać też nietuzinkowa.

Zastanawiało mnie tylko jedna sprawa: dlaczego Red Queen nie użyła mocy gdy byłą przywiązana?! Przecież nie było to tak jak w Nibylandii, gdzie Piotruś użył magicznego drzewa, swojej mocy i pewnie magicznej liny by unieruchomić [CENZURA SPOILEROWA], [CENZURA SPOILEROWA] i [CENZURA SPOILEROWA].

Ocena 6/6, głównie dlatego, że to był przecież powrót po 12 tygodniach posuchy.

michu1945

A właśnie, zapomniałam o tym napisać. Królowa rzeczywiście mogła użyć mocy, a nie błagać o litość. I nie ma tu mowy o jakimś błędzie, nie straciła mocy, bo w innym wypadku nie byłoby argumentu, że Cyrusowi i Alice przyda się magia. Zastanawiające.

Jeszcze co do tego brata to w obu przypadkach było powiedziane, że spędzili we flakonach wiele lat. Sidney został uwolniony przez Leopolda, wrobiony w jego morderstwo, przeniesiony do lustra i przeklęty oraz wysłany do Storybrooke. Tam nie pojawiał się od chwili w której poszedł siedzieć, nawet po złamaniu klątwy przez Emmę, kiedy wszyscy powinni zorientować się, że jest niewinny. Jeśli chodzi o chronologię to jak najbardziej uważam, że wszystko się zgadza! Było kilkakrotnie potwierdzone, że OUATiW dzieje się mniej więcej na etapie początku 2 sezonu OUAT, a więc czas od zniknięcia Sidneya do tego co się dzieje w spin-offie daje dużą lukę w czasie, podczas której Jafar mógł jakoś ten flakon zdobyć. Pytanie tylko jak i czy w środku rzeczywiście jest dżin... Tak sobie teraz myślę, że jeśli Sidney nie pojawi się w sezonie 3B serialu-matki (tak jak Archie wrócił do bycia świerszczem) jako lustro Reginy, to będzie to jeszcze jeden dowód na prawdziwość tej teorii :)

ocenił(a) serial na 6
cathrine00

A może jak się ma przywiązane ręce, to nie można używać magii?

Gdzieś widziałem, ale nie wiem gdzie, że właśnie przywiązywali ręce czarownicy, aby ta nie użyła magii.

no_bo_co

W sumie fajna teoria. Dużo by wyjaśniała.

cathrine00

No nie no. Moim zdaniem świetny powrót po długiej przerwie :D

Jak tak ojciec Jafara przybliżał się do krat, byłem pewien że powie coś w stylu swego już tradycyjnego "Nie jesteś moim synem". Cóż, nie powiedział tego i chyba nawet wiem dlaczego. Gdyby to powiedział, to Jafara wzięłaby pewnie taka kur**ca, że staruszek długo by już nie pociągnął. Zresztą należy mu się, podobnie jak Panowi <--- To tylko moje zdanie, więc luz :P Robbie to świetny aktor, ale uważam że jako PP swoje już zrobił - niech da większe pole do popisu odtwórczyni roli WWW.

Jakoś nigdy nie hejtowałem postaci Anastazji, a nawet trochę ją lubiłem. Po tym odcinku zaś lubię ją jeszcze bardziej :D Moim faworytem do tekstu odcinka jest jej "Yeah, I'm your master! ^o^" po uwolnieniu Willa. Sroga beka :D

Z kolei Alice zaczęła mnie wkurzać. No ja pierniczę, Lizzard miała butelkę więc od razu "CO JEJ ZROBIŁAŚ?!?!?!?!". No jaaaasne, kuuuuurde no.


Generalnie wszystko zapowiada się świetnie! Ciekawe kiedy Alice i Cyrus udadzą się do Storybrooke? :D

Mati9319

w odcinku 1x10: http://trendypie.com/scripts/images/440851803014717440.jpg

ocenił(a) serial na 8
Mati9319

"Moim faworytem do tekstu odcinka jest jej "Yeah, I'm your master! ^o^" po uwolnieniu Willa. Sroga beka :D"

Oj tak, również się zaśmiałam w tym momencie :) Królowa z bananem na twarzy mówi "Yeah, I'm your master!", a Will ze skwaszoną miną swoje "Bloody hell" :D "Bloody hell" Knave'a to mój ulubiony tekst serialu :D Samego Knave'a kiedyś nie za bardzo lubiłam, teraz jest moją ulubioną postacią :)

Zuzhet88

Ja to mam nadzieję że gdy Alicja i Cyrus wbiją se do Storybrooke, to dowiemy się nieco więcej o pobycie Willa w owym miasteczku. Ciekawe jak miała się sprawa z jego pamięcią? Stracił ją jak wszyscy dotknięci klątwą (i odzyskał po złamaniu klątwy przez Emmę, po czym odwiedził go Królik), czy może kogoś przebłagał by uchronić się przed utratą pamięci?

cathrine00

Jeśli mam być szczera to... najgorszy odcinek do tej pory. Fakt faktem, nie jest jakiś koszmarny, ale jakoś do gustu mi nie przypadł :( Szkoda mi Lizzard, bo naprawdę świetna postać, spodziewałam się czegoś więcej po głównych bohaterach i ogólnie akcji nieco ciekawszej i bardziej wciągającej jak na początek drugiej części, a zarazem jeden z ostatnich odcinków, skoro seria ma być taka krótka. Cóż, przeliczyłam się.

Reakcja Alicji na widok Anastazji z butelką oraz Lizzard wcale mnie nie zdziwiła. Była wręcz do przewidzenia, biorąc pod uwagę to, że Alicja ciągle nie ufa Czerwonej Królowej.

Czy Cyrus i Sydney to bracia... ciekawy problem. Mam cichą nadzieję, że nie, bo Cyrusa lubię, a Syndey'a nie znoszę. Ale w sumie, jakby patrzeć na to, co mamy, to jest to całkiem możliwe. Podejrzewam, że skoro to spin-off OUAT, to rządzą tu te same zasady: wszystko jest możliwe i wszystko się może zdarzyć.

A co do tego, że Alicja wyląduje w SB... to już było gdzieś wspomniane. Mam tylko nadzieję, że rozwiążą to jakoś sensownie i jednak tam nie zostaną, skoro do Zaczarowanego Lasu wrócić mogły tylko osoby, które z niego pochodziły. W przeciwnym bądź razie Alicja miałaby drobny problem, bo nie pochodzi z Zaczarowanego Lasu. Cyrus też nie, chociaż z nim sprawa też nie jest wcale taka jasna. Chyba, że wylądują w SB już po ponownej klątwie (chronologię w tym wypadku łatwo będzie ustawić, skoro akcja zaczyna się na początku drugiego sezonu, poszukiwania trwają przez cały drugi, a trzeci do momentu w którym "stanął", też stoi głównie w miejscu, a przynajmniej czas płynie wolniej, bo przecież bohaterowie byli w krainie, w której czasu nie ma).

salamandria11

Chodzi Ci o drugą klątwę, tą która miała wg. Piotrusia być rzucona na Storybrooke i zatrzymać tam czas a dzięki Reginie, jej działanie się zmieniło?

Alicja nie miała by problemu bo druga klątwa odesłała wszystkich do miejsc skąd pochodzą, gdzie się urodzili. Gdyby ona znalazła się w polu rażenia drugiej klątwy, została by wysłała do fikcyjnej wiktoriańskiej Anglii.

michu1945

Nie, chodzi mi o "klątwę", której jeszcze nie było, a podobno ma się pojawić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones