PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=685998}
6,6 2 985
ocen
6,6 10 1 2985
Once Upon a Time in Wonderland
powrót do forum serialu Once Upon a Time in Wonderland

Jest już opis kolejnego odcinka, czyli oczywiście sporo spoilerów - ale co tam ;)

1.10 - Dirty Little Secrets - Press Release

“Dirty Little Secrets” – In flashback, Cyrus’ actions lead to a fateful day that leaves his mother
near death, resulting in a decision that comes with a binding price he and his brothers have to
pay. Meanwhile, after banding together, Alice, Cyrus, The Knave and the Red Queen split up into
two groups that leaves the Knave and the Red Queen face to face with the fearful Jabberwocky,
and Cyrus’ guilt about his past tests his relationship with Alice, on “Once Upon a Time in
Wonderland,” THURSDAY, MARCH 13 (8:00-9:00 p.m., ET) on the ABC Television Network

“Dirty Little Secrets” guest stars include Peta Sergeant as Jabberwocky, Zuleikha Robinson as
Amara and Ben Cotton as Tweedle #2.

Źródło:
http://www.spoilertv.com/2014/02/once-upon-time-in-wonderland-episode_24.html

Kessie

Czyli co? Poznamy teściową Alicji, brata Cyrusa i samego Jabberwocky?

W odcinku 2x13 (trzynastym sezonu drugiego) "Dawno dawno temu" Jacqelinue "Jaś" - zmarła dziewczyna księcia Jamesa (szwagra Śnieżki) - powiedziała do olbrzyma Antona, że zgładziła Jabberwocky, dlatego w odcinku powinniśmy zobaczyć jeszcze Cassidy Freeman.

ocenił(a) serial na 10
michu1945

Masz dobrą pamięć! Ja o "Jasiu" kompletnie zapomniałam...

ocenił(a) serial na 10
Kessie

Właśnie teraz zwróciłam uwagę, że podali zdjęcia promocyjne do odc. 11 a nie ma jeszcze do 10 XD

michu1945

Ze słów Jack nie wynika jasno, że Jabberwocky zginął, tylko, że ona "załatwiła" Jabberwockiego, który terroryzował wioskę. Czyli, albo go zabiła i jest ich więcej, albo się go pozbyła w inny sposób, ale nie tak, żeby go zabić, więc niekoniecznie musimy ją zobaczyć. Zresztą, czy Jack przypadkiem nie jest... martwa? Wiem, że czepiam się głupot, ale takiej gafy, jak pokazanie kogoś w momencie, kiedy ten ktoś teoretycznie nie żyje, byłoby głupotą (nawet jak na OUAT i Wonderland, gdzie wszystko jest możliwe)

salamandria11

Jest martwa, ale mamy retrospekcje i na nie liczyłem.

michu1945

Aaaa...to co innego :)

Kessie

Promo:
http://youtu.be/M2znW6unrCk

Derisor

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=506501372791550&set=a.372710032837352.107 3741827.360728934035462&type=1

ocenił(a) serial na 10
Derisor

Promo zawsze leci pod koniec odcinka - w tym tygodniu też postaram się oglądać na żywo - mimo iż tych reklam pełno; u nas w telewizji to jest nic przy tamtym nawale ale... czego się nie robi dla OUAT ;)

Kessie

Niebywałe. Dawno nie było tak intensywnego odcinka! Akcja toczy się szybko, dużo się dzieje i w zasadzie niczego nie brakuje.


Walka Anastazji z Jabberwocky - epicki pojedynek! :D Kluczowe momenty to oczywiście Jabber przebita mieczem (i zarazem przybita do drzewa ^^) i Ana obrywająca z Zidane'a xD


Czyli Amara jest matką Cyrusa i jego braci O_O Spoko. I tak już wiemy, że OUATy mają to do siebie, że prędzej czy później (prawie) wszyscy okazują się być jakoś połączeni więzami krwi :P

W sumie raczej łatwo ogarnąć, dlaczego Amara stała się zła i w ogóle mogła wyrzynać ludzi bez żadnych skrupułów. W zasadzie to powody mogą być dwa (pierwszy lub drugi, bądź oba naraz):
- stała się zła bo straciła synów i w ogóle wkurzyła się na cały świat - klasyka,
- był to skutek uboczny użycia wody na kimś, kogo los został już przypieczętowany. Niby żyje, ale magia wody całkowicie zryła jej beret.

W sumie to teraz wiemy, dlaczego zależało jej na odnalezieniu wszystkich trzech butelek! Wcale nie chciała zmienić praw magii itd., tylko zdjąć klątwę ze swoich synów!

ocenił(a) serial na 10
Mati9319

Ojej! A może wcale nie ma żadnej super magi z posiadania trzech dżinów? Chociaż jak Jafar dostawił ostatnią - to poszły efekty specjalne, więc może jednak? Ale czy nie mogło to oznaczać np. klątwy - że trzy butle razem przeklęte znowu są razem?

Z sercem to na bank tak właśnie będzie :)
Co co Amary pewna nie jestem, ale... ta wersja z wodą i zmianą czyjegoś przeznaczenia jest obiecująca ;)

Bardzo dobry odcinek ;)

Mati9319

Oglądając scenę polewania matki magiczną wodą BYŁAM PEWNA, że za chwilę się obudzi i będzie to ktoś nam znajomy. W przeciwnym razie nie zakrywaliby tak jej twarzy cały odcinek ;) Nie miałam tylko pojęcia kto to mógłby być, nawet przemknęło mi przez myśl, że Jabberwocky O.o

Odcinek podobał mi się ze względu na to że był taki... mroczny. Jabberwocky i Anastazja miały świetną scenę, a to coś wychodzące z wody wyglądało jak dziewczyna z filmu Klątwa ;D Czekam na następny odcinek! :)

cathrine00

Dopiero, kiedy poili ją wodą domyśliłem się w tym momencie, że to może być Amara. Mnie jednak najbardziej zaskoczyło to, że ona ma aż tak dorosłych synów i dziwnie to wygląda.
Sidney to jednak nie brat Cyrusa, a na to chyba najbardziej w tym odcinku czekałem, kto jest tym drugim bratem Cyrusa. A Anastazja po tak długim czasie okazała się jednak być przyrodnia siostrą Kopciuszka, miłe zaskoczenie.
Moim zdaniem odcinek znacznie lepsze od poprzedniego.

Derisor

A właśnie, zapomniałam jeszcze o to zapytać, bo nie wiedziałam czy dobrze zrozumiałam język i aluzję ;) Jabberwocky powiedziała królowej coś o tym że książę wybrał jej przyrodnią siostrę, a nie ją, a jej matka nie była z niej dumna. Od razu pomyślałam o Ashley! :) Pewnie dlatego pokazano ją w pilocie jak wychodzi z Granny's z Leroyem :) Też czekałam na pojawienie się Sidneya, ale zamiast tego wyszły na jaw dwa pokrewieństwa innych postaci, także i tak dobrze xd Można się było tego spodziewać, to przecież OUAT :P

Derisor

Nie widzieliśmy jej przed wypadkiem, Mogła być stara i pomarszczona. Woda ze Studni Cudów mogła ją nie tylko ożywić i usunąć oparzenia, ale też odmłodzić. Inna sprawa to genetyka: Jane Fonda wygląda świetnie a urodziła się w 1937 roku.
_________________

Co od odcnka 8/10. Tylko dlatego, że nie przekonała mnie jakoś ta scena "walki psychicznej" w głowie Anastazji przez Jabberwocky.

Uwielbiam tego potworka i DOPIERO TERAZ grę Emmy Rigby (Czerwonej Królowej, przyrodniej siostry Kopciuszka).

Fajnie, że Amara jest matką Cyrusa. Mi to pasuje. Sam odcinek jest najlepszy z dotychczas wyemitowanych.

michu1945

Brałem to pod uwagę, ale fakty temu zaprzeczają.


Derisor

Jakie fakty? Mo ze czegoś sam zapomniałem z serialu?

Derisor

Faktycznie, mama Cyrusa jest niezłą laską ;p

ocenił(a) serial na 7
cathrine00

Świetny odcinek. Mam nadzieję iż nie skasują jednak serialu - pomijając fabułę miło jest po prostu popatrzeć na aktorów i ich grę. Jabberwocky wypadł fantastycznie, podobnie jak przerażona Anastazja. Dobra obsada i szkoda, aby się to zmarnowało.

ocenił(a) serial na 10
Martin von Carstein

najpierw myślałam, że Anastazja może mieć coś wspólnego z Reginą... ale, że to zła przyrodnia siostra kopciuszka, no tego to się nie spodziewałam. Z ciekawości, aż jeszcze raz obejrzałam Once Upon a Time s01e04 gdzie pokazana jest historia kopciuszka i obie siostry są brunetkami, a żadna z nich nie jest Emma Rigby. Jednak trzeba przyznać, że z disneya pozostało imię złej siostry a poza tym nic ( ale to w sumie lepiej:)
i znów moja ciekawość wygrała, kogo pokazano w pilocie wychodzącego z Grany's z Leroyem? Kopciuszka? Czerwoną Królową? Kurcze je nie mogłam znaleźć tego momentu...

liinka89

To był Kopciuszek ;) Sam początek, jak Walet wchodzi do restauracji.

ocenił(a) serial na 10
Martin von Carstein

Dla mnie też ten epizod wypadł bardzo dobrze - a zagadka bardzo przypominała książkową Krainę Czarów ;)

A tak przy okazji: czy tylko u mnie Nyx wywołała skojarzenie z "The Ring" ? XD
(Szczególnie jak pojawia się potem u nich w domu)

ocenił(a) serial na 6
Kessie

Tak, gdy tylko pojawiła się w tej studni, mówię "Przecież to ta z The Ring". Były już Dementory, to czemu nie Samara.


Kompletnie nie skojarzyło mi się, że Anastazja jest siostrą Kopciuszka.

cathrine00

Też obstawiałem Jabberwocky :D

ocenił(a) serial na 7
Kessie

Fajnie że Amara jest matką Cyrusa i jego braci. Od razu sobie pomyślałam że tylko wkręciła Jafara żeby pomógł jej uwolnić synów. Hmm, fajnie by tak było, gdyby Jafar zrobił to co miał zrobić z tymi flakonami, a tu nagle pojawiają się synowie Amary i Will, Jafar bez super mocy jakiej oczekiwał, a tamci już by nie byli dżinami. Mina Jafara byłaby bezcenna :) Ale pewnie tak się nie stanie.


Odcinek był bardzo dobry.


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones