PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33369}

Ostatni Don

The Last Don
7,8 763
oceny
7,8 10 1 763
Ostatni Don
powrót do forum serialu Ostatni Don

To jest mini serial??Kto wie ile jest odcinków tego?/ i po ile min?/

ocenił(a) serial na 9
ziom_2005

Ja widziałem trzy różnie wersje tej produkcji. Pisząc "wersja" mam na myśli ilość odcinków i czas trwania. Tak więc swego czasu, a było to ładnych parę lat temu TVN wyemitował 6-odcinkowy mini-serial, z którego każdy miał mniej więcej 40-45 minut. Kilka lat później ta sama stacja wyemitowała "Ostatniego Dona" już w wersji 3-odcinkowej, każdy odcinek miał mniej więcej 50-55 minut, arytmetyka wskazuje na to, że ta wersja została sowicie okrojona. Jednak to nie koniec... w okresie kiedy była emitowana II wersja w telewizji, niedługo potem natrafiłem w swojej wypożyczalni na wersję video wydaną przez Best Film, czyli pełnometrażowy film trwający ok. 250 minut. Ten sam film jakieś dwa lata temu kupiłem na allegro (oryginalne VHS z polskim lektorem). To tyle z tego co mi wiadomo. Niestety nie są mi znane polskie losy "Ostatniego Dona II" o ile one w ogóle istnieją. Szkoda, że nie ma polskich napisów, zadowoliłbym się nawet wersją anglojęzyczną z napisami, pozostaje mi jedynie zripowany na DVD "Ostatni Don" z wersji VHS. Co do samego obrazu w porównaniu do książkę, to nieco się różni od powieści Mario Puzo. Kilka wątków zostało pominiętych przez scenarzystę, zamienione również wydarzenia, zachowując tym samym chronologię, której nie było w powieści. Tym niemniej film odbieram bardzo pozytywnie, tym bardziej, że jest to produkcja telewizyjna.

ocenił(a) serial na 10
MobsterPL

mylisz sie ziomek, polskie napisy są, i do pierwszej części i do drugiej.
pierwsza część jest na podstawie książki ale jest strasznie słaba, druga cześć to juz dzieło całkowicie zrobione przez reżysera ale za to jest na prawdę mocne, dobre kino na jesienny, zimny wieczór
napisy jak i oba filmy są na rmvboard.pl
oraz na http://www.opensubtitles.org/pl sam je tam wrzucałem

użytkownik usunięty
MobsterPL

PODOBNO powstały dwie wersje filmu: jedna trwa 258 minut, druga 143 minuty. Ta pierwsza pokazywana była w TV jako mini-serial (5 lub 6 odcinkowy), a na VHS była wydana wersja okrojona, trwająca dwie godziny mniej. Jeżeli chcesz obejrzeć wersję VHS, to nie ma problemu, można je znaleźć na wyprzedażach w wypożyczalniach, albo na allegro. Niestety, wersja pełna (258-minutowa) jest dostępna tylko w internecie, a więc...po prostu "spiracenie".

ocenił(a) serial na 10

oo no to mnie zaciekawiłeś, bo ja oglądałem pierwszą część tylko na vhsie, będe musiał w takim razie ściągnąć tą dłuższą wersje z neta

BlackShit

Mam prośbę mógłbyś mi wysłać zaproszenie na rmvboard.pl potrzebą do rejestracji, bo chciałbym pobrać ''Ostatni Don II''. Byłbym bardzo wdzięczny...

ocenił(a) serial na 10
jasio88thc

niestety juz sie dawno tam nie udzielam, i nie pamietam hasła, ale film mozna pobrac z chomik uj.pl

BlackShit

Ok, dzięki.

MobsterPL

Polskie napisy do obu części są na Kinomania.org

ocenił(a) serial na 7
ziom_2005

Wczoraj i dzisiaj leci na CBS Europa, w dwóch odcinkach po 2 godziny 58 minut. :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones