PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=779550}

Ozark

7,7 57 117
ocen
7,7 10 1 57117
7,2 11
ocen krytyków
Ozark
powrót do forum serialu Ozark

Hej,
Dla mnie serial super. Lubię te klimaty jak w Breaking Bad kiedy zwykły człowiek myśli że pracując ze "złymi" myśli nie uniknie konsekwencji, że jego działania nie odbiją się na innych.
Super postacie drugoplanowe! Petty, Ruth, i reszta Langomore'ów, prawniczka kartelu. Widać ich motywację, problemy.
Czy Wy też na końcu kiedy Marty dowiedział się że jego żona zleciła zabójstwo ojca Ruth skojarzyliście to z wypowiedzią Jacoba o swojej Darlene? coś w stylu "the person your wife become that you hold your breath in terror" .
Wydaje mi się że w trzecim sezonie to Wendy będzie wiodącą postacią.

ocenił(a) serial na 10
Artur_Garncarz

imo Ruth to chyba najlepsza postać w tym serialu

ocenił(a) serial na 7
MrMcMateusz

Zgadzam się absolutnie. To najlepiej poprowadzona postać w serialu, i w sensie scenariusza, i gry aktorskiej. Przekonująca, autentyczna, z krwi i kości. Nawet to jak się porusza - zwróciłeś uwagę? Ruth chodzi cały czas sztywno mimo pozornego luzu, cały czas jest napięta jakby w oczekiwaniu na cios, który może nadejść z każdej strony, bo od zawsze miała pod górkę. Bezczelna, wyszczekana, sprytna, a jednocześnie wystraszona z małą pewnością siebie. Typowa przedstawicielka nizin społecznych, która mogłaby zajść daleko, gdyby tylko urodziła się we właściwym miejscu i właściwej rodzinie. Taki zmarnowany ludzki potencjał, który nie może wyrwać się ze swoich korzeni, bo z nizin wcale nie jest tak łatwo się oderwać, jak się ludziom czasem zdaje. Uwielbiam ją, rola warta Oscara!

ocenił(a) serial na 10
schaufensterpuppe

Mi przypomina trochę Ava'e Crowder (Joelle Carter) z późniejszych sezonów Justified niby zimna zdolna do wszystkiego tu przywali tam zabije a w głębi serca jest po prostu zatracona w złym otoczeniu i chce lepszego życia.

ocenił(a) serial na 8
MrMcMateusz

Też mam takie skojarzenie. Generalnie uwielbiam filmy i seriale w surowym klimacie amerykańskiej prowincji. Redneck'owy akcent Julie Garner jest bezbłędny.

ocenił(a) serial na 10
skalp_el

też lubię ten klimat zwłaszcza jak jeden z głównych bohaterów jest szeryfem czy coś, pewnie z tego powodu podobają mi się Banshee i Justified a ty masz coś do polecenia w tym klimacie?

ocenił(a) serial na 8
MrMcMateusz

Hmm, może "Longmire"?

ocenił(a) serial na 8
schaufensterpuppe

Też tak uważam. Świetnie zagrana rola.

Artur_Garncarz

Od serca, jeśli nie widzieliście https://www.filmweb.pl/serial/Justified%3A+Bez+przebaczenia-2010-549490. Jeszcze lepszy "wsiowy" klimat. Polecam

Artur_Garncarz

W trzecim sezonie wprowadzlabym Cyganow :D:Ostatnia scena pocalunku w usta zmarlego skojarzyla mi sie z ta grupa etniczna.Moze mieszkancy przyczepy byli potomkami Cyganow? W sumie niezly kibel:FBI,Meksykanie,mafia i zemsta Cyganow...

ocenił(a) serial na 7
wysoka_iwona

Niech ktoś podpowie mi, co to za budynek został wysadzony pod koniec ostatniego odcinka?

ocenił(a) serial na 8
marcincin

Biuro Marty'ego przez lokalesów

ocenił(a) serial na 8
Artur_Garncarz

Kiedy 3 sezon???

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones