PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=779550}

Ozark

7,7 57 420
ocen
7,7 10 1 57420
7,2 12
ocen krytyków
Ozark
powrót do forum serialu Ozark

jak w temacie.
Irytuje mnie w serialach przedłużanie odcinków na długie dialogi o uczuciach i innych bzdetach, które są schematem powtarzanym w każdej produkcji.
Tu jest tego bardzo mało - i dobrze ;)
Nie oznacza to, że jestem typem o lodowatym sercu i wyprutym z emocji, albo szukającym tylko akcji i krwi, nie nie
Poprostu, w większości te sceny mnie nie przekonują, było tak w Breaking Bad, kiedy oglądałem na chorobowym drugi raz, to przewijałem...

ocenił(a) serial na 7
ninjax_2

Widocznie masz inne oczekiwania, co jest absolutnie w porządku. Dla mnie Ozark jest bardzo wciągający, ale jednocześnie sztampowy i nie wnosi nic nowego. W przeciwieństwie do BB - tam, gdzie Breaking Bad szokuje rozwiązaniami fabularnymi, Ozark stawia na zwykłe szokowanie widza. Obawiam się, że w dłuższej perspektywie grozi to znużeniem i przemówi to na niekorzyść tego serialu.

PS Nie przypominam sobie też gadania o uczuciach w Breaking Bad, za to kojarzę ten serial jako ten, który stawiał bardziej na pokazywanie czegoś niż rozmawianie o tym i traktował widza i jego inteligencję poważniej. W Ozark z kolei kuleje ekspozycja w dialogach, tzn. próbują za dużo tłumaczyć, a za mało pokazywać obrazem, jakby bali się, że widz nie skuma. Dialogi służą budowaniu relacji, a nie tłumaczeniu świata przedstawionego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones