PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119673}

Pacyfik

The Pacific
8,0 48 391
ocen
8,0 10 1 48391
6,8 4
oceny krytyków
Pacyfik
powrót do forum serialu Pacyfik

Jestem pod wielkim wrażeniem - niesamowity serial. W przeciwieńswie do Kompanii Braci (serial także świetny ,ale inny), pokazał cały aspekt spraw związanych z wojną - nie tylko sama walkę ,ale skutki : załamania psychiczne , choroby na polu walki ,staczanie się moralne i próby ratowania własnego człowieczeństwa ,traumatyczny powrót do życia cywilnego,metamorfozy porządnych i dobrych chłopców w maszyny do zabijania ...Walki w dżungli straszne - bez porówniania z KB ( technika idzie do przodu).To była całkiem inna wojna niż w Europie - myślę ,że malo osób zdaje sobie z tego sprawę . W serialu pogłębiono więcej spraw niż w KB. Niektórzy narzekali, że kilka odcinków - raptem chyba 2 poświecono czemuś innemu (wątki miłosne -przecież autentyczne i bardzo na miejscu ) niż rzeźi na polu walki - ale to bardzo dobrze , bo człowiek moze wysiąść psychicznie oglądając ten sadyzm i brutalnośc walk. Niesamowite aktorstwo - zwłaszcza duet Joe Mazzello i Rami Malek - moi nowi ulubieni aktorzy ! Mam nadzieje ,ze któryś z nich otrzyma nagrodę Emmy w tym roku. Płakałam prawie przy każdym odcinku ..niesamowita muzyka . I szkoda tylko ,że Polacy nie mają tak sprawnych i świetnych reżyserów i wystarczająco dużo kasy,aby nakręcić podobny serial ,ale o polskich wojennych przeżyciach ...Te filmy są przykładem jak powinno wyglądać dobre kino wojenne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones