MiniserialOglądaj odcinki według kolejności.Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
Miniserial

Pacyfik

The Pacific
2010
54 min.
8,0 44 936
ocen
8,0 10 1 44936
18 565
chce zobaczyć
7,0 3
oceny krytyków
Prawdziwa historia trzech żołnierzy Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych, którzy walczą z Japończykami na wyspach Pacyfiku podczas II Wojny Światowej. Więcej Mniej
Pacyfik zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

premiera

Emmy
Serial zdobył 8 nagród Emmy, 7  innych nagród i 25  nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Pacyfik
Zwiastun nr 3 1:01
Pacyfik
Zwiastun nr 2 1:27
Pacyfik
Zwiastun nr 1 1:32
Trzecia zapowiedź do nowej megapremiery produkcji HBO. 2010-01-17T01:28:45 https://fwcdn.pl/webv/26/48/22648/thumbnail.22648.4.jpg https://fwcdn.pl/video/119673/the_pacific_trailer__3__hbo_.360p.mp4

Wyprodukowany przez Toma Hanksa, Stevena Spielberga i Gary'ego Goetzmana, epicki miniserial ukazuje przeplatające się losy trzech żołnierzy amerykańskiego Korpusu Piechoty Morskiej: Roberta Leckiego, Eugene'a Sledge'a i Johna Basilone'a w czasie II wojny światowej na Pacyfiku. Nadzwyczajne przeżycia tych mężczyzn i ich towarzyszy broniWyprodukowany przez Toma Hanksa, Stevena Spielberga i Gary'ego Goetzmana, epicki miniserial ukazuje przeplatające się losy trzech żołnierzy amerykańskiego Korpusu Piechoty Morskiej: Roberta Leckiego, Eugene'a Sledge'a i Johna Basilone'a w czasie II wojny światowej na Pacyfiku. Nadzwyczajne przeżycia tych mężczyzn i ich towarzyszy broni obserwujemy od pierwszych starć z Japończykami w nawiedzonych dżunglach na Guadalcanal, poprzez niedostępne lasy deszczowe na przylądku Gloucester, koralowe bastiony na Peleliu, czarne plaże Iwo Jimy, śmiercionośne pola Okinawy, aż do niełatwego triumfu i powrotu do domów po zwycięstwie nad Japonią.

na podstawie
Chuck Tatum (książka) /
dystrybucja
HBO
studio
DreamWorks SKG / HBO Films / Playtone
tytuł oryg.
The Pacific
inne tytuły
Untitled World War II Pacific Theater Project (tytuł roboczy) USA
Więcej...
W pierwszym odcinku, przed wyruszeniem na Guadalcanal marines słuchają przemowy wyższego rangą oficera, który wskazuje na mapę świata. Mapa ta pokazuje, że Islandia znajduje się pod kontrolą Niemców. W czasie drugiej wojny światowej Niemcy nie okupowali Islandii.
W pierwszym odcinku, podczas nocnej strzelaniny nad brzegiem rzeki, chłodzony wodą karabin maszynowy Browning M1917 obsługiwany przez Roberta Leckiego zmienia się na model M2 .50 cal. Można go zauważyć w ujęciu, w którym błyskawica rozświetla pole walki.
W pierwszym odcinku, mapa w pokoju odpraw pokazuje, że Islandia jest kontrolowana przez państwa Osi. Islandia została zdobyta przez Brytyjczyków i znalazła się pod ich okupacją już w lipcu 1940 roku, w celu utrzymania kontroli nad północnym Atlantykiem. Natomiast w lipcu 1941 roku na mocy porozumienia USA-Islandia kontrolę nad wyspą przejmowały Stany Zjednoczone, podobnie jak nad Grenlandią. Brytyjczycy potrzebujący wojsk w innych regionach walk pozwoli na kontrolę militarną oraz stacjonowanie na wyspie sił amerykańskich. Innym błędem na mapie jest brak zaznaczenia japońskiej obecności na południowym Sachalinie, który kontrolowali od 1905 roku i na Kurylach, które znalazły się pod kontrolą Japonii już w 1875 roku.
Serial "Pacyfik" zrealizowano według sprawdzonego pomysłu zastosowanego w "Kompani braci". Skupiono się na losach kilku konkretnych żołnierzy z 1. Dywizji Piechoty Morskiej, toczących walki na Guadalcanal, przylądku Gloucester (Nowa Brytania), Peleliu i Okinawie, a poprzez jednego z głównych bohaterów serialu (Johna Basilone) również na Iwo Jimie.... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych