Pacyfik (2010-) miniserial

The Pacific

Prawdziwa historia trzech żołnierzy Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych, którzy walczą z Japończykami na wyspach Pacyfiku podczas II Wojny Światowej.

gatunek:Dramat, Wojenny
nagrody:Emmy Emmy Najlepszy miniserial w roku 2010 Emmy Emmy Najlepsza scenografia w miniserialu lub filmie telewizyjnym w roku 2010 dla Anthony Pratt, Dominic Hyman, Lisa Thompson, Richard Hobbs, Rolland Pike, Scott Bird Emmy Emmy Najlepsza charakteryzacja w miniserialu lub filmie telewizyjnym (naturalna) w roku 2010 Emmy Emmy Najlepszy dobór obsady miniserialu, filmu telewizyjnego lub programu specjalnego w roku 2010 Emmy Emmy Najlepsza charakteryzacja w serialu, miniserialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym (sztuczna) w roku 2010 Emmy Emmy Najlepszy montaż dźwięku w miniserialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym w roku 2010 dla Benjamin L. Cook , Charles Maynes, Daniel S. Irwin, David Williams, Hector C. Gika, Jody Thomas, John C. Stuver, John Finklea, Katie Rose, Michelle Pazer, Paul Aulicino, Tom Bellfort Emmy Emmy Najlepsze efekty specjalne w miniserialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym w roku 2010 Emmy Emmy Najlepszy dźwięk w miniserialu lub filmie telewizyjnym w roku 2010 dla Andrew Ramage, Daniel J. Leahy, Michael Minkler Critics' Choice Critics' Choice Najlepszy film telewizyjny w roku 2011 ASC ASC Najlepsze zdjęcia do filmu telewizyjnego / miniserialu w roku 2011 dla Stephen F. Windon oraz 4 inne nagrody i 25 nominacji
Pacyfik (2010): zwiastun nr 3 ...

obsada

(250)
pokaż:
 
James Badge Dale James Badge Dalejako: James Badge Dale Starszy szeregowiec Robert Leckie
James Badge Dale jako Starszy szeregowiec Robert Leckie
Joseph Mazzello Joseph Mazzellojako: Joseph Mazzello Starszy szeregowiec Eugene B. Sledge
Joseph Mazzello jako Starszy szeregowiec Eugene B. Sledge
Jon Seda Jon Sedajako: Jon Seda Sierżant John "Manila" Basilone
Jon Seda jako Sierżant John "Manila" Basilone
Rami Malek Rami Malekjako: Rami Malek Merriell "Snafu" Shelton
Keith Nobbs Keith Nobbsjako: Keith Nobbs Starszy szeregowiec Wilbur 'Runner' Conley
Dylan Young Dylan Youngjako: Dylan Young Jay De L'eau
Martin McCann Martin McCannjako: Martin McCann Kapral R.V. Burgin
Brendan Fletcher Brendan Fletcherjako: Brendan Fletcher Bill Leyden
zobacz pełną obsadę

ocena aktorów w serialu

Rami Malek jako Merriell "Snafu" Shelton
Rami Malek jako Merriell "Snafu" Shelton
8,8 378 głosów
Joseph Mazzello jako Starszy szeregowiec Eugene B. Sledge
Joseph Mazzello jako Starszy szeregowiec Eugene B. Sledge
8,4 308 głosów
James Badge Dale jako Starszy szeregowiec Robert Leckie
James Badge Dale jako Starszy szeregowiec Robert Leckie
8,3 329 głosów
Jon Seda jako Sierżant John "Manila" Basilone
Jon Seda jako Sierżant John "Manila" Basilone
8,1 244 głosy
Jon Bernthal
rola: Sierżant Manuel Rodriguez
7,7 133 głosy

Wyprodukowany przez Toma Hanksa, Stevena Spielberga i Gary'ego Goetzmana, epicki miniserial ukazuje przeplatające się losy trzech żołnierzy amerykańskiego Korpusu Piechoty Morskiej: Roberta Leckiego, Eugene'a Sledge'a i Johna Basilone'a w czasie II wojny światowej na Pacyfiku. Nadzwyczajne przeżycia tych mężczyzn i ich towarzyszy broni obserwujemy od pierwszych starć z Japończykami w nawiedzonych dżunglach na Guadalcanal, poprzez niedostępne lasy deszczowe na przylądku Gloucester, koralowe bastiony na Peleliu, czarne plaże Iwo Jimy, śmiercionośne pola Okinawy, aż do niełatwego triumfu i powrotu do domów po zwycięstwie nad Japonią.

  • Serial "Pacyfik" zrealizowano według sprawdzonego pomysłu zastosowanego w "Kompani braci". Skupiono się na losach kilku konkretnych żołnierzy z 1. Dywizji Piechoty Morskiej, toczących walki na Guadalcanal, przylądku Gloucester (Nowa Brytania), ... czytaj dalej

    zdaniem społeczności pomocna w: 89%

pozostałe informacje o serialu
Pacyfik

muzyka:
(więcej...)
zdjęcia:
na podstawie:
(więcej...)
 
oceń twórców
studio:
  • DreamWorks SKG
  • HBO Films
  • Playtone
kraj:
USA
inne tytuły:
Untitled World War II Pacific Theater Project
  • (tytuł roboczy) USA

(więcej...)
  • W pierwszym odcinku, przed wyruszeniem na Guadalcanal marines słuchają przemowy wyższego rangą oficera, który wskazuje na mapę świata. Mapa ta pokazuje, że Islandia znajduje się pod kontrolą Niemców. W czasie drugiej wojny światowej Niemcy nie okupowali Islandii.
  • W pierwszym odcinku, podczas nocnej strzelaniny nad brzegiem rzeki, chłodzony wodą karabin maszynowy Browning M1917 obsługiwany przez Roberta Leckiego zmienia się na model M2 .50 cal. Można go zauważyć w ujęciu, w którym błyskawica rozświetla pole walki.
  • W pierwszym odcinku, mapa w pokoju odpraw pokazuje, że Islandia jest kontrolowana przez państwa Osi. Islandia została zdobyta przez Brytyjczyków i znalazła się pod ich okupacją już w lipcu 1940 roku, w celu utrzymania kontroli nad północnym Atlantykiem. Natomiast w lipcu 1941 roku na mocy porozumienia USA-Islandia kontrolę nad wyspą przejmowały Stany Zjednoczone, podobnie jak nad Grenlandią. Brytyjczycy potrzebujący wojsk w innych regionach walk pozwoli na kontrolę militarną oraz stacjonowanie na wyspie sił amerykańskich. Innym błędem na mapie jest brak zaznaczenia japońskiej obecności na południowym Sachalinie, który kontrolowali od 1905 roku i na Kurylach, które znalazły się pod kontrolą Japonii już w 1875 roku.
zobacz wszystkie tematy na forum

twórcy strony zobacz więcej

Cieszymy się, że Ty też masz łeb pełen filmów i chcesz podzielić się swoją wiedzą z innymi.
Niniejsza strona została utworzona dzięki takim jak Ty! Najwięcej treści dodali:

Dowiedz się więcej o