Mam pytanie czy w książkach Damon zakocha się w Elenie a ona w nim czy z jego strony będzie to tylko chęć wkurzenia Stefana??
elena bedzie sie podobala damonowi ale tez bedzie jej pragnął jednak elena zostaje wierna stefanowi chociaz damon ja pociąga.
stali sie wampirami bo wymieniliy sie krwia z wampirzyca kathrine w ktorej obaj sie zakochali. Elena jest odbiciem lustrzanym kathrine.
wymieniliy sie krwia z wampirzyca kathrine
co to oznacza??ja nie przeczytałam całej książki więc nie wiem
katrine była wampirzycą i wkrótce po wymienie krwi z nią doszło do wali między nimi własnie o nią i obaj się wzajemnie zabili ale że mieli krew wampirzycy tak wiec nie umarli tylko stali sie wampiirami)(coś w tym stylu;) dokdłanie nie pamietam bo juz dawno czytałam;P) a damon bedzie zakochany w elenie ale niestety ta bedzie wierna stefci
może w serialu zrobią tak aby Elena była z Damon'em . Zresztą w świecie seriali wszystko jest możliwe . Poczekamy zobaczymy . Wg mnie Damon bedzie z Bonnie w dalszych częściach książki bo na to się zanosi ?!
W książce to było coś takiego, że Stefano i Damon byli zakochani w Katherine, miała wybrac którego z nich woli. Ale że kochała ich obu, i jednego i drugiego w nocy zamieniła w wampiry. Następnego dnia powiedziała im o swojej decyzji, mając nadzieję, że wiecznie skłóceni bracia w końcu zaprzestaną kłótni i będą mogli życ we trójkę. Ale oni tego nie zaakceptowali i Katherine popełniła samobójstwo (później się wyjaśniło, że uknuła to, a tak naprawdę żyła) myśląc, że Stefano i Damon w końcu się pogodzą. Jednak tak się nie stało, bracia tak się pokłócili, że zaczęli walczyc i zabili się nawzajem. Jednakże mieli w sobie krew wampira, więc "wstali ze zmarłych" xD i tak oto stali się nieśmiertelni.
Coś takiego, czytałam parę miesięcy temu, więc pamiętam w miarę ;)
Patrzac na to zdjecie http://rootwebzine.files.wordpress.com/2009/09/the-vampire-diaries-promo.jpeg miedzy Damonem a Elena moze cos byc .... a wogole czy w ksiazkach Elena dowie się, że oni sa wampirami??
jak na razie, to się na to nie zanosi
najlepszy moment 3 odc. to ten, jak zdzieliła Damona po pysku - już było warto dla samego zaskoczenia :D:D:D
Tak jest, na samym początku gdzieś.
Huh, akcja była niezła. Spadła z dachu jak się dowiedziała : P. *oczywiście Stefano ją uratował*
W ogóle to polecam książki. Wszystkie części ^^.
kasiczkaaa - tak, w książkach już na początku Elena się dowiaduje o tym, ze są oni wampirami. Co do pytania, czy Damon pokocha Elenę. Czytając książki, wydaje mi się, ze on ją kocha, tylko sam nie zdaje sobie z tego sprawy. Ma obsesję na jej punkcie.
Ktoś napisał, ze wydaje mu się, że Damon będzie z Bonnie. Cóż, też o tym myślałam, aczkolwiek mam nadzieję, że tak nie będzie, bo Damon pasuje do Eleny.
Poza tym dla tych, którzy nie czytali książek: w powieściach Caroline jest od samego początku wrogiem Eleny, bo jest o nią zazdrosna; mianowicie o to, ze każdy ją lubi, szanuje i w szkole jest poważana. Myślę, że w serialu wprowadzili motyw przyjaźni między nimi po to, by pokazać widzom dlaczego Caroline potem się zmienia i nienawidzi Eleny; w książce można to gładko opisać, a w filmie trzeba przedstawić obrazowo...; )
Powiem Wam , że chciałabym zobaczyć w serialu jakiś "romans" między Eleną a Damonem ... uwielbiam jego postać pobija Stefana pod kazdym względem .. a juz nie wspomne ,że Ian Somerhalder jest idealny w tej roli ... jak tak oglądam sceny z nim to aż mnie ciary przechodzą :D:D
o ranyy.
ja książek nie czytałam, bo nawet nie słyszałam o nich ;) więc oglądam tylko serial (tzn. 3 odcinki, wow.) iii powiem tylko, że Damon mnie strasznie irytuje. Nie wiem, może w książce został on nieco inaczej przedstawiony, ale najchętniej to rozstrzelałabym tego typa i już.:/ Damon nie pasuje do Eleny, litości ;(
A skąd Ty to wszystko wiesz? Może on czuje do niej to samo uczucie co do Kathriny? Przyznaj, że może oboje ją kochają. A jak ona też czuje jakąś iskierkę do Damona? Nie sądzę, że Damon walczy tylko, by zemścić się na Stefano, "To się nazywa człowieczeństwo".
Tak, Elena w pierwszej części sagi się dowiaduje, że Stefano i Damon są wampirami.
Uwaga będę SPOILEROWAĆ, ale nie da się nie spoilerować w takim temacie:P
Damon od początku był zakochany w Elenie (tak jak Stefano zresztą...)
W książce jest wspomniane, że Damon po raz pierwszy w życiu wampira ma ochotę pocałować dziewczynę nie chcąc opróżnić z niej krwi, co zaskoczyło nawet jego samego. Po za tym w książce jest taki moment, że z Damona zostają zdjęte jego wszystkie maski i wtedy nie okazuje się już takim ignorantem ;] Potem niestety się to odwraca, ale Elena na zawsze zapamięta jaki Damon jest naprawdę w środku.
Poza tym Elena w 6 części mówi coś takiego:
'Stefano był jej podporą, ale to Damon był ognistym powietrzem które unosiło jej skrzydła. Jakkolwiek daleko by się nie posunęła wydawał się ją kusić do kolejnego kroku. Wiedziała, że któregoś dnia okaże się to za daleko... dla nich obojga.'
Zresztą kilkakrotnie w sadze przyznaje, że coś ją do Damona przyciąga.
Moim zdaniem Elena będzie z Damonem, z tym że ona sama jeszcze nie może sobie tego związku wyobrazić :P
Fajna byłaby z nich mroczna para. To co ją do Damona przyciąga to jej ciemniejsza strona duszy;) Niestety wiadomo, że zło rzadko wygrywa w książkach, więc saga może się skończyć różnie. Z resztą Damon będzie czuł coś też do Bonnie, jednak na skutek splotów różnych wydarzeń zapomni o tym ;)
Wszystko okaże się w dwóch kolejnych książkach.
Poza tym serial może potoczyć się zupełnie inaczej niż książka, PATRZ -> True Blood. To też serial o wampirach, w którym reżyser ma duuuużą wyobraźnie, a wątki autorki książki pociągnął na swój sposób, więc nie ma co się sugerować książkami:)
mi sie bardzo spodobal ten fragment kiedy elena powiedziala ze damon byl jej ognistym powietrze ehh rozmazylam sie ;D
oczywiscie mam wielka nadzieje ze beda razem ;D bo wg mnie bardzo do siebie pasuja ;D
no i uwazam ze Damon kocha Elene ;)
a z tego co pamietam to Elena umierajac juz jako wampir gdy zabila Katherine to powiedziala na glos do Stefka ze go kocha ale w myslach powiedziala do Damona ze jego rowniez kocha ;)
z niecierpliwością czekam na kolejne 2 czesci ;D
i obstawiam D/E !!
mam takze nadzieje ze w serialu takze beda razem ;)
a co do Bonnie to wg mnie w ksiazkach ona bedzie z Mattem bo ich cos przyciaga ;D takie jest moje zdanie ;)
Hmm... ja wolałabym, żeby Elena była ze Stefanem, a Bonnie z Damonem ; D Bo gdyby Elena była z Damonem, to co wtedy stałoby się ze Stefano? ; p
Zawsze mógłby być z Bonnie:D. Damon i Elena powinni być razem i w książce i w serialu. Kocham Damona<3:*****
haha macie rację też bym chciała, że Damon był z Eleną ;d
albo chociaż, żeby wydarzyło się coś między nimi ;d
ja też kocham Damona ale on i elena o nie BLEEE i OCHYDA oni w ogole do siebie nie pasuja. Bonnie i Damon tak owszem . Elena golnie mnie drazni.
ponieważ nie lubię książek od 4 cześci jest mi obojętne z kim kto tam będzie... z resztą cokolwiek napiszą to już i tak w książce sensu nie ma... bo co mogą jeszcze wymyślić? no nie wiem... już nawet lisie ogony były i Elena wzorująca się na chomikach...
a co do serialu to może być, że ona się zapomni czy coś a Stefano poszuka pocieszenia u Bonnie... potem będą się kłócić, w końcu się pogodzą i pójdą do łóżka, a w tedy Damon pójdzie do Caroline i zrobi trójkącik z Mattem i Caroline, a Bonnie okaże się lesbijką i do końca życię będzie wzdychać do Eleny...
Generalnie to w książce jest tak że Elena często sie lituje nad Damonem i często go jej żal itd. I tam raczej faktycznie ona go nie nienawidzi. A w filmie raczej bardziej go nienawidzi i raczej ma do niego dystans. Damon bardziej pasował do Katherine bo był tym 'złym' bratem a i ona nie była dobra (w filmie bo w książce troche bardziej była 'uczuciowa') a Stefan był tym wrażliwym. Ogólnie to wiecie co podoba mi sie w filmie wątek Matt/Caroline.
Jak dobrze pamiętam (bardzo dawno czytałam) to 5 albo 6. Ale mogę się mylić :D
Damon pierwszy raz pocałował Bonnie po tym jak uratował ja przed opętaną Caroline chyba w 5 części o ile pamiętam:)
Pierwszy raz pocałowali się na imprezie zapoznawczej u Saltzmana.Bonnie nie wiedziała kim jest Damon,To bylo chyba w 2 albo 1 cz
ta Damon w ksiazka od pocztaku sie w niej bujna a potem zacza cos czuc do bonnie i ja tak bym chciala w serialu zeby byl z Bonnie :D
czytałam urywki tłumaczeń z 7 części ksiązki....
Damon i Elena też się będą całować
VD jest świetnym serialem, a przede wszystkim takim bardziej 'prawdziwym'. Zaczęłam go oglądać dopiero jakiś tydzień temu, ale w kilka dni obejrzałam wszystkie wyemitowane odcinki.Na początku jakoś nie widział mi się ten sreial, wiele osób mówiło, że to drugi Zmierzch, a już rzygam po prostu przeeesłodkim Edwardem i fajtłapowatą Bellą.Przepraszam jeśli uraziłam fanów.
Wracając do VD, to jestem zachwycona tym serialem :)
Damon jest moim ulubionym bohaterem jak i również Jeremy :)
Co do Eleny i Damona to ja jakoś ich nie widze razem.Może coś tam miedzy nimi zaiskrzy, ale mam nadzieje, że to bedzie chwilowe.Damon zdecydowanie do niej nie pasuje.Moim zdaniem jak już to z Bonnie coś tam coś tam, ale też jakoś mi się nie widzą.Damon potrzebuje jakieś dziewczyny z charakterkiem, kogoś o podobnym mrocznym charakterze.
Pozdrawiam :)
Dokładnie, zgadzam sie z koleżanką :D
Tez zaczełam oglądać serial od niedawna i obejrzalam wszystkie odcinki.
Kocham Damona, ale uwielbiam też Stefana i uważam, że on i Elena to idealna
para. Podoba mi sie wątek damon/elena, ale tylko pod warunkiem, że nie będą
parą, bo to by było już nudne.Lubie tą chemie pomiedzy nimi i to, ze Damon
dzieki elenie staje sie dobry. Damon moglby byc z Katherine (gdyby nie byla
taką suką)ale najlepiej to z Boonie.
Bardzo żałuję,że Vicki już nie ma.. Ona z Damonem? Tak. Po prostu oni do siebie mi pasowali. Choć w sumie ja bardzo chciałam, żeby była ona z Jeremy'im. On jest też świetny.
Co do Eleny i Damona? Nie. Między nimi mogłoby się coś wydarzyć. Zdecydowanie. Ale Damon potrzebuje jakiejś energetyzującej, ale takiej dziewczyny, która wyzwoliła by w nim choć odrobinę człowieczeństwa. Elena mogłaby być ze Stefanem.
Co do Damona i Bonnie? NIe! Nie pasują do siebie. Może zjawi się ktoś kto będzie z Damonem. On w prawdzie kocha Elenę, ale oni razem? Było by fajnie, ale jakoś nie wierze w to..
ulala jakie retrospekcje haha;d
ja czasami jak powracam do swoich starych postów na innych forach to się łapię za głowę;]
ja wole o wiele bardziej Elene ze Stefanem. Elena potrzebuje troskliwego faceta, który bedzie dla niej podporą własnie. A to co robił Damon często potępiała jego zachowania, jak oni beda razem to ja juz tego nie oglądam serialu.
Elena Stefan<3
Czy my oglądamy ten sam serial?
Bo w Twoim najwyraźniej to Stefan stawia Elenę ponad wszystko inne, niezmiennie ryzykuje dla niej życiem, troszczy się przede wszystkim o jej życie i jej szczęście, zapominając o własnym. W tym serialu, który ja oglądam, wszystko to robi Damon. Oczywiście, czasami zdarza mu się zachowywać jak kretyn, ale wynika to z jego impulsywności i chęci działania, podczas gdy Stefan jest niemiłosiernie bierny.