PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=103910}

Paulina

La usurpadora
7,8 2 021
ocen
7,8 10 1 2021
Paulina
powrót do forum serialu Paulina

Obejrzałam po latach tę telenowelę ponownie i zauważyłam coś, czego chyba wcześniej nie dostrzegałam, a mianowicie, że Carlos Daniel to był zwykły bawidamek, który nie umiał się zająć nawet własnymi dziećmi! Kiedy np. jego syn leżał w szpitalu ze złamaną noga, to on mówił Paulinie, że nie czuje do niego miłości, no jak tak można? On był takim królewiczem, który by chciał, żeby kobiety go podziwiały i skakały koło niego. Paola mu pasowała, bo codziennie wdzięczyła się do niego i okazywała mu swoje zainteresowanie, a jemu to bardzo odpowiadało. Lubił, gdy ktoś o niego zabiegał. Przerażająca była ta jego niestałość w uczuciach. Ledwo co poznał Veronice, a już się chciał z nią żenić. Gadał ciągle: "no przecież nie mogę być sam", no pewnie, bo przecież musiał mieć kogoś kto będzie go dopieszczał. Niby chłop, a nawet się własną firmą nie umiał zająć. Paulina mu pasowała, zrobił sobie z nią tanią siłę roboczą, wszędzie ją wypychał, a to do fabryki, a to do dzieci, nie miał w ogóle pojęcia do interesów. On na początku w ogóle nie kochał Pauliny, sam jej powiedział, że nie kocha jej jeszcze "miłością wielką i miłością pełną pożądania", co znaczy, że chciał z nią być po to, by dalej czerpać z niej korzyści :P Nie zakochał się w niej od razu, no bo przecież on potrzebował kobiety rozrywkowej i chętnej, a nie takiej która by go ustawiała. Dopiero potem widać w nim jakąś przemianę. Mimo tylu wad i tak lubiłam tę postać, bo grał ją Ferdziu, mój ulubiony aktor latino i samymi oczami umiał tak przekazać emocje, że ujmował za każdym razem.

ocenił(a) serial na 7
SlodkaZmijka

hehe, na wstępie powiem, że Twój post mnie rozbawił. Ale masz absolutną rację. Ja też po latach obejrzałam ten serial ponownie i co ważne w oryginalne po hiszpańsku (lektor nie tłumaczy wszystkiego tak dokładnie) i byłam przerażona jakim okropnym człowiekiem był ten słaby palant. Największym szokiem dla mnie był fakt, jak traktował kobietę na stanowisku. Reprezentował pogląd, że kobieta jest do siedzenia w domu i bycia ozdobą męża i nie ma prawa zaglądać mu do interesów a już tym bardziej nie ma prawa zajmować wysokiego stanowiska w firmie. Szok!

ocenił(a) serial na 10
CzegoNieWidac

Przerażające :/ Niestety, w krajach Ameryki Łacińskiej dalej modny jest chyba ten konserwatywny wzorzec, czyli kobieta ma być przede wszystkim żoną i matką i ma być posłuszna mężowi, facetom pozwala się na więcej. Ot choćby z romansami: Carlos Daniel lubi kobiety, ale jest przedstawiony jako postać do polubienia, taki uroczy duży chłopiec, któremu jesteśmy w stanie wybaczyć słabostki, a Paola od razu jako zła, zepsuta, cyniczna dziwka budząca antypatię. A niby czemu facet ma większe prawo do romansów?Tam dalej mocna jest kultura patriachalna. Także ten wzorzec wpisuje się w realia latynoskiego świata, tak myślę. Dopiero teraz się to może zmienia, ale pewnie z oporami, tak jak u nas był opór społeczny na cały ten ruch feministyczny, niektórym nawet parytety nie pasowały, czyli też odciąć kobiety od stanowisk kariery.
Z drugiej strony dla fabuły serialu wg mnie lepiej, że postaci nie są takie kryształowe, idealne, bo to dopiero byłoby nudne

ocenił(a) serial na 10
panna_x_filmweb

No i w wielu telenowelach ten główny bohater nie jest fajny, często to właśnie albo dupek, albo bawidamek, albo jakiś wredziol np. w Camili facet popełnia bigamię, w Marii z przedmieścia też był wredny i stale dokopywał psychicznie głównej bohaterce, w Zbuntowanym aniele też bawidamek i lekkoduch, rozpieszczony duży chłopiec.

panna_x_filmweb

Carlos Daniel to chyba najgorszy prot ze wszystkich telenowel. Próbowałam oglądać Paulinę, ale nie dałam rady. Dotrwałam do 18 odcinka i w żadnym innym serialu nie było takiego kogoś jak on. Nie potrafił się zająć własną firmą ani dziećmi. Paulina i Gemma mnie irytowały jak ktokolwiek może się zakochać w kimś takim jak Carlos Daniel, nieudacznik i szowinista. Paulina też mnie rozczarowała jak zaczeła udawać Paolę zaczeła być podła i niewiadomo jakim cudem zaczeła się na wszystkim znać a przecież wcześniej tylko sprzątała toalety a zrobili z niej specjalistkę od biznesu, uzależnień i wychowywania dzieci.

SlodkaZmijka

On był tragiczny w tej telenoweli, kompletna niedojda. Cały serial tylko trzymał się spódnicy Pauliny i babci. I jak taka chorągiewka, słuchał się raz jednej strony raz drugiej trochę był za uzurpatorką, za chwilę nie.... i generalnie nic nie wnosił do serialu z tymi swoimi wiecznymi dylematami z którą kobietą chce być. Nic dziwnego, że mając takie dziecinne usposobienie pozwalał by jego żona miała go w nosie i robiła wiecznie w konia. Paola swoją drogą była chyba najbardziej charakterną postacią, choć złą. Paulina, straszne nudy i chyba jedna z najbardziej bezpłciowych bohaterek. Do jakiegoś 30 odcinka dała się jeszcze lubić, ale wtrącała się we wszystko i wszystkich.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones