PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=793839}
7,2 3 303
oceny
7,2 10 1 3303
Philip K. Dick's Electric Dreams
powrót do forum serialu Philip K. Dick's Electric Dreams

Odc. 2 wyjaśnienie

ocenił(a) serial na 5

Witam, wie ktoś o co chodziło w 2 odcinku? Nie jasne sa dla mnie zupełnie ich wizję odnośnie siebie. Znali się z przeszłości czy widzieli przyszłość? To zdjęcie dziadka z babcią?? Też nie jasne. Potem o co chodziło z tą planeta, to nie była ziemia nie miała tam lecieć, a mimo wszystko tak jakby tam miała trafić. Na końcu chodziło o to że oni umarli i mieli wizję ziemi umierajac czy jak? Intencje robota też nie są dla mnie jasne. Wiedział o tlenie i temu nie zapobiegl. Ten odcinek mnie zdenerwował bo jest sprzeczny, nie daje nawet możliwości zrozumienia go. Czytał ktoś to opowiadanie? Może tam było coś klarowniej?

ocenił(a) serial na 10
damianex

Sam obok zapytałem o to samo :) Końcowa scena z kąpielą na stówę nie jest prawdziwa. To coś między wspomnieniem, a przedśmiertnym majakiem. Starsza pani na ziemię nie trafiła, bo trafić nie mogła, jest powiedziane, że ziemia już nie istnieje. Tyle wiem. Bardziej mnie zastanawia, co tak naprawdę łączy starszą panią z pilotem (Brian)? Czemu on tak łatwo dał się namówić na jej marzenia? I czemu rower i statek Briana mają tę samą nazwę?

ocenił(a) serial na 8
michal.2907

F D pisał o światach wewnątrz umysłu człowieka. Każda jego książka odnosiła się do wspaniałej głębokiej psychiki ludzkiej. Nie szukajcie dosłowności, w tym wszystkim jest piękno człowieka od środka a może nie tylko?......:-)

ocenił(a) serial na 10
jaceeook

Innymi słowy nie chodziło o nic i wszystko jest bez sensu. Dzięki, zapamiętam. P.S. Chyba PD, a nie FD. To nie Polak, żeby był Filipem.

ocenił(a) serial na 8
michal.2907

:-) chodzi o wszystko i wszystko ma sens - tak też można, i oczywiście PD

ocenił(a) serial na 9
jaceeook

Panowie w tworczosci PKD nie ma sensu doszukiwac sie doslownosci i sensu. Pisarz ten byl uzalezniony od narkotykow, prawdopodobnie cierpial na schizofrenie... i jego tworczosc doskonale to oddaje.
idealnie to zwlaszcza mozna odczuc np. w Przez CIemne Zwierciadlo o policjancie z wydzialu narkotykowego ktory jak sie okazuje infiltruje samego siebie... Ten genialny pisarz skupial sie bardziej na nas samych i naszym wnetrzu i na tym do czego jestesmy zdolnie a do czego nie niz na czystym aspekcie SF. Jesli bedziecie chcieli podchodzic do tego serialu jak do innych bardziej klasycznych propozycji SF to moze was czekac rozczarowanie... Jesli o mnie chodzi to jak na razie dwa odcinki za mna i jeden lepszy od drugiego :)

ocenił(a) serial na 8
sobanek

też masz sporo racji; 35 lat temu czytałem Ubik, Słonecczną loterię, Człowieka z wyskokiego zamku, Trzy stygmaty Palmera Eldricha, Klany księżyca alfy. Ponownie przeczytałem to wszystko, jakieś 5 lat temu i powiem Wam że to zupełnie inne książki były. Inaczej odbiera się to za młodego inaczej jak się jest już starym :-). teraz dopiero gdy ma się już jakieś doświadczenie w życiu te powieści są ewidentnie głębsze ale nie można o tym za dużo myśleć lol

ocenił(a) serial na 9
jaceeook

Dokładnie :)

damianex

Nie doszukuj się sensu, puść wodze fantazji. Ludzka psychika, światy równoległe/alternatywne, zodiak i wiele innych smaczków znajdziesz w tym serialu, a jeszcze więcej w powieściach Dicka. Człowiek z Wysokiego Zamku szczególnie polecam.

damianex

Myślę że to była trochę opowieść o pragnieniach i na koniec każdy dostał to czego pragnął, ale oczywiście z ceną jaka za tym szła. Kapitan pragnął wyłącznie pieniędzy i dopiero strata załogi i przyjaciela uświadomiła mu jak się mylił, starsza kobieta pragnęła poczuć znowu jak to było gdy była młoda i w chwili śmierci wspomnienia wróciły. Chłopak marzył o prawdziwej miłości ze snu i w chwili śmierci również to otrzymał. Możliwe,że cała historia to tylko sen z maszyny. Stąd nazwa roweru i statku taka sama, bo wszystko to dzieje się tylko w ich głowach, są uczestnikami wycieczki marzeń tworzonej przez ich własne umysły.

RadoslawKamil

Wyobrażacie sobie sprzedaż marzeń? W zasadzie wszystko co czujemy jest związane z sygnałami w mózgu więc w przyszłości sterowanie i manipulowanie tego typu może być możliwe. Podroż marzeń. Podłączają mózgi osób a dalej cały scenariusz jest pisany przez emocje,marzenia i uczucia tych ludzi. Tak właśnie wyglądał ten odcinek.

damianex

też się zastanawiałem, do połowy super Dalej klapa.
Chyba wolę zrozumiałe formy niż takie majaki.
Brak grozy i klimatu Black Mirror.

ocenił(a) serial na 5
conneryfan

Obejrzałem już większość odcinków i widze, że w każdym praktycznie jest brak logiki i związków przyczynowo-skutkowych. Do black mirror to ten serial dzieli przepaść pod każdym względem. Nie ma co próbować tego zrozumieć. Klapa

damianex

Tu nie chodzi o obrazki, akcje czy aktorów. Trzeba to brać trochę w oderwaniu od strony wizualnej.
Nie chodzi tu o to żeby myśleć rozkminiać co było ok, a co nie tak. Tu trzeba poszukać jakie pytania stawia autor i zastanowić się nad odpowiedziami, jak w prawie każdym dobrym sf.
Świetny klimat, im dłużej się ogląda tym trudniej się pomylić kogo twórczością się inspirowali.
Przyjemnie się to ogląda.

damianex

W filmie pada zdanie: życie to sen. I ten film ma za zadanie właśnie to przedstawić. Wydaje się, że oglądamy prawdziwe życie a to tylko sen. Każdy w tym filmie śni i jednocześnie jest bohaterem snu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones