PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=793839}
7,2 3 302
oceny
7,2 10 1 3302
Philip K. Dick's Electric Dreams
powrót do forum serialu Philip K. Dick's Electric Dreams

Rozczarownie.

ocenił(a) serial na 5

Opowiadania Dicka uwielbiam, gdy zobaczylem listę tytułów każdego z odcinków i na podstawie jakich opowiadań bedą byłem zadowolony bo kilka z nich pamiętałem i znałem ogólny zarys i pomysł na fabułę jak się okazało oglądając każdy odcinek nie czułem klimatu tych opowiadań, nawet nie potrafiłbym przypasować danego odcinka do opowiadania gdybym nie znał tytułu. Twórcy chcieli być mądrzejsi od Dicka maksymalnie i na silę uwspółcześnili co ino się dało czego skutkiem wyszedł bełkot. Każdy odcinek męczył mnie nie niemiłosiernie.

Największe rozczarowanie to najbardziej zapamiętane opowiadania jak np. "Autofac". Może bym serial docenił gdybym nie był fanem twórczości Dicka, setki przeczytanych opowiadać i kilka powieści z kultowym "Ubikiem" na czele.

Oczywiście winą mojego odbioru jest współczesność w której s-f już zostało przewałkowane na wiele sposobów, Dick został już przemielony w innych filmach. Taki serial udałby się pewnie w latach 90. Wtedy wiecej Dicka odczuwałem w innych tego typu serialach z "Po tamtej stronie" na czele.

ocenił(a) serial na 8
Dude_

Ja bardzo liczyłem na wierne odwzorowanie "Autofac", niestety pozmieniano w nim sporo, chociaż aż tak mnie nie zawiódł - ot, po prostu wyszło nieco inne opowiadanie ;) Szkoda też, że nie powstały odcinki ze zbioru "My zdobywcy", np ten o serwisancie z przyszłości lub tej kobiecie, która jeździła w tylko sobie znane miejsce, skąd przywoziła różne "skarby", z których mieszkańcy wioski budowali rakietę. A mógłbyś mi podać ciekawsze tytuły opowiadań Dicka, które zostały wydane po polsku? Oczywiście poza tymi ogólnie znanymi, pozdro.

ocenił(a) serial na 5
Pyrogenus

Na wstępie dodam że minęło już parę ładnych lat od ostatniego przeczytanego przeze mnie opowiadania Dicka.

Ze zbioru "My zdobywcy" również najbardziej liczyłem na opowiadanie "Autofab" i niestety się zawiodłem i to już całkowicie przekreśliło dla mnie ten serial. Nie mam ochoty na jego kontynuacje z takim potraktowaniem tych opowiadań.

Tak na szybko patrząc na tytuły to zbioru "Krótki szczęśliwy żywot brązowego Oksforda". Marzyła mi się ekranizacja opowiadania "Działo" i "Król Elfów". Te najbardziej pamiętam co do innych musialbym je przejrzeć bądź przeczytać ich opisy dla przypomnienia. Szkoda że podczas czytania nie robiłem sobie ocen czy jakichś notatek i wrażeń:)

Ze zbioru "Przypomnimy to panu hurtowo" aka "Impostor - test na człowieczeństwo":
"Chmara", Miasteczko", Jabłoń" a przede wszystkim te fantastyczno naukowe wariacje na temat Boga jak np. "Projekt: Ziemia" czy "Wybitny autor" ale to te opowiadania muszę sobie przypomnieć.

Jeszcze jest wiele świetnych opowiadań tylko tak na szybko nie potrafię sobie dopasować do nich danych tytułów.

Myśląc tak teraz o tych opowiadaniach to wolę do nich wrócić niż męczyć się oglądając taki serial.

ocenił(a) serial na 8
Dude_

Wielkie dzięki, część z tych, które wymieniłeś trochę pamiętam (bo na ich podstawie powstało kilka filmów), a właśnie od wczoraj słucham sobie po raz kolejny "Ubika" w audiobooku, po nim pójdą "Trzy stygmaty Palmera Eldritcha", bo już niemal zapomniałem o czym to było.
Mam ten komfort, że jakieś 3 lata temu przeszedłem miniudar i od tamtej pory mam zaburzenia pamięci - dzięki temu mogę oglądać jakiś film, czy czytać książkę i dopiero po jakimś czasie zajarzyć, że już to przerabiałem lub wcale się nie kapnąć (dotyczy głównie filmów, bo dość dużo ich oglądam), pozdro.

Dude_

czytając w głowie opowiadasz obrazami swój wymyślony film na podstawie słów, to jak chcesz aby cudzy obraz dorównał własnej wyobraźni. No ale zastanawiam się czy w ogóle to oglądać jako wielki fan Dicka hmmm
Ja chyba odpuszczę

Dude_

A mógłbyś podać gdzie jest informacja na podstawie jakich opowiadań są poszczególne odcinki? bo na eng wiki tylko kilka tytułów opowiadań pokrywa się z tytułami odcinków serialu.

fajera

czy raczej tytuły zbiorów opowiadań w których są te opowiadania, wszystkie 10 ukazały się po polsku? czy niektóre czytałeś w oryginale?

ocenił(a) serial na 5
fajera

Tam na wiki są podane tytuły opowiadań na podstawie których jest dany odcinek po prostu oni sobie tylko tytuły odcinków pozmieniali na inne.

ocenił(a) serial na 7
Dude_

Czy ktoś może napisać mi czego z twórczości Konioluba Grubasa dotyka ten serial? O jakiej Wiki piszesz? O Wikipedii?

ocenił(a) serial na 6
Dude_

Miałem podobnie, choć w moim przypadku najbardziej zawiodłem się na "Safe and Sound". Opowiadanie czytałem dawno temu, jako nastolatek. Ale pamiętam jego treść, jego pozytywne optymistyczne przesłanie. To co zrobiono z nim w serialu, to jest po prostu zbrodnia. Kompletnie zmieniono sens, został w zasadzie tylko motyw podróży pociągiem. Opowiadanie które miało dawać nadzieję, okazało się odcinkiem serialu dobijającym, idiotycznym, żeby nie napisać szkodliwym. Bardzo się zawiodłem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones