PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=282083}

PitBull

8,2 76 937
ocen
8,2 10 1 76937
8,0 6
ocen krytyków
PitBull
powrót do forum serialu PitBull

Pitbul był wzorowany na prawdziwych wydarzeniach, ktróre miały miesce w polsce. mozna zobaczyc pewne analogie-łapka strzelał do motocyklisty po napadzie na hurtownie-wydarzenia z 2006 (chyba) roku, gdzie w krasniku miał miejsce napad na hurtownie wedlin, pozniej zas w chodlu policjant na blokadzie zastrzelił kolesia jadacego motorem bez prawka. dalej-ten koles co terroryzował wieś-lincz we włodowej, sprawa noworodków-też cos było (w lubelskim nawet), ta co zarazała HIVem-Simon, tez murzynek, dalej wypadek policjantów z centralnego, ten klient od bomb, pozniej ten chlopak co sie powiesił po wydarzeniach w szkole-sprawa gimnazjalistki z gdanska . Poszukiwanie menela za obraze prezydenta, śmierć policjantów którzy odwozili kolege z urzędu bo się spił w w-wie. Wożenie kanepek dla znajomych przez policje.
Mam jedno pytanie. Czy postać Artaka była wzrowana na jakimś prawdziwym gangsterze?

kuba_wacz

W 1 serii był wzorowany, w 2 serii był wzorowany więc w 3 prawdopodobnie też.

adletow

O tym wiem. Pytałem się czy postać Artaka była wzorowana na jakimś prawdziwym kryminaliście.

kuba_wacz

"Prawdopodobnie"

użytkownik usunięty
kuba_wacz

dodatkowo nawiązanie do sprawy z wrzuceniem dziecka do wisły przez jego ojczyma - nawiązanie do słynnej sprawy, która zakończyła się uniewinnieniem matki dziecka (duże wątpliwości) - odc. 7 oraz akcja w magdalence - niestety nie pamiętam, który to odc.

kuba_wacz

dodam od siebie bo temat fajny:
- łomiarz
- strzelanina w Gamie
- sprawa Saida ( było o tym w kilku ostatnich odcinkach "Prawdziwych Psów" )
- wypchnięcie dziewczyny z pociągu

R.E.H.

i jeszcze :
- zabicie kasjerek
- pakersi - to chyba nawiązanie do gangu mutantów, ale głowy nie dam
- program rutkowskiego

ocenił(a) serial na 9
kuba_wacz

Kojarzę jeszcze sytuację z pierwszego odcinka trzeciej serii, gdzie Łapka strzela do dwóch chłopaków co zablokowali mu drogę na przejeździe. Sytuacja ta miała miejsce na Młocinach bądź w Łomiankach, kiedy to policjant jadący z dwójką swoich dzieci i żoną chciał przejechać przez ulicę, wioząc swoje ledwo żywe dziecko do szpitala - miało gorączkę i ogólnie grypa tragiczna. W rzeczywistości policjant ten postrzelił dwóch z napastników, którzy sądzili że policjant ma pistolet na wodę, a gdy wymierzył dwa strzały po nogach i uciekł, tamci wyzwali go do sądu gdzie zarzucali mu, że strzelał jak szalony bez żadnego powodu. Zdaje mi się, że miało to miejsce jakoś w 2006 - 2007, ale nie jestem pewien. Nawet chyba program Pod Napięciem miał odcinek z tym incydentem, gdzie na koniec banda dresiarska zaczęła wyzywać wszystkich od skur**synów, gdy tylko reporter powiedział na koniec, że trzyma stronę policjanta. :O

ocenił(a) serial na 10
scarabinoo

Z mojej wiedzy to prawdziwe fakty z serialu to:Magdalenka,Parole,strzelanina Łapki,Wyrzucenie dziewczyny z pociagu,Said,wrzucenie Mateusza do Wisły,łomiarz,snajper,samosąd

ocenił(a) serial na 10
e_rysiooo

Strzelanina na Ursynowie,sprawa z bezdomnym

e_rysiooo

Właśnie słuchałem wywiadu ze Sławomirem Opalą i mam kolejną prawdziwą sprawę : "rodzina potwornickich", czyli motyw z 1 czy 2 odc drugiej serii o braciach co zabili własną matkę wiertarką.

ocenił(a) serial na 10
kuba_wacz

-brat szurygi napadający na listonosza czerwonym maluchem, obezwładniony przez miejscowych, błagający o wezwanie policji
-zabójstwo handlowców gsm pod lasem (w tle pytanie czy mroczek znał się ze zduńskim)
-nielat jako syn Bogusława Lindy
-Sławek Opala kiedyś wrócił z roboty wypił 0,7 z lodówki i prawdopodobnie(bo był na zerwanym filmie a narzeczona nie złożyła oskarżenia) postrzelił ją ze służbowej broni

kmieciak77

gdzie można zobaczyć Prawdziwe Psy ?!? Po Pitbullu mam straszny niedosyt na więcej

ocenił(a) serial na 8
Dexterb

cala seria jest na youtubie

użytkownik usunięty
kuba_wacz

Raczej nie , bo Artak tak naprawdę miał tylko zastąpić Metyla jako antagonistę.

ocenił(a) serial na 9

No nie tylko :D. Może i ciężko go przypisać do kogoś konkretnego, ale generalnie można go powiązać z rosyjskimi zabójcami, którzy początkowo mieli sprzątnąć Korka (Kmieciaka), a skończyli pracując dla niego.

użytkownik usunięty
kuba_wacz

W Ostatnim Psie mamy za to nawiązanie do zabójstwa Papały i afery Amber Gold.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones