PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=282083}

PitBull

8,2 77 109
ocen
8,2 10 1 77109
8,0 6
ocen krytyków
PitBull
powrót do forum serialu PitBull

PitBull to najgorszy polski serial ostatnich lat. jego fabuła jest niekompletna i posklejana ze strzępków scenariusza jakby ktoś mniał na realizację jednego odcinka dwie godziny. podobnie jest z montażem z jednej sceny jesteśmy przenoszeni do innej, wogule niezwiązanej z głównym wątkiem. to mógłby być duży plus tego serialu, jednak przez takie zawiłości fabuły zapominamy o czym jest dany odcinek, który i tak opowiada zupełnie inną historię niż poprzedni.

ocenił(a) serial na 9
xardas22_15

Jako jedyny pokazywał prawdziwą pracę policji. To całe chamstwo, korupcja, układy z gangsterami, marna pensja, z której nie da się wyżyć i trzebia dorabiać na boku itp. A co może w 'Kryminalnych' jest sama prawda? :| Może i ładna bajka z 'Kryminalnych" ale jednak dalej bajka. Ja wolę "PitBulla".

ocenił(a) serial na 10
starucha_chlor

Porownojac Trzeciego Oficera a Pitbulla 3 to bardziej zawiodl mnie TO zdecydeowanie. Pitbull ma wiecznie swoj klimat. I ta gra aktorska..a nie drewniany w TO Szyc:P

ocenił(a) serial na 1
baqq_1990

Bo nie zrozumiałeś TO. Proste. Nie mówię, że Pitbull jest złym serialem - ale Oficerowi nie dorasta do pięt. Inna liga. Trzeci Oficer to już obraz dla prawdziwych koneserów gatunku, którzy widzieli, przeczytali i generalnie rozumieją więcej niż przeciętny widz ;) No sorry - taka jest niestety prawda.

ocenił(a) serial na 10
Michael_1610

To pitbull (I seria konkretnie) jest dla ludzi którzy coś wiedzą o pracy w policji, a nie dla tych co wiedzą tylko to co pismaki im napiszą i w kryminalnych zobaczą.
Niektóre smaczki tego serialu są zauważalne tylko dla policjantów,bądź ludzi z ich najbliższych rodzin którzy odczuwają na sobie że ich bliski pracuje w policji.
A oficer to bajeczka dla dzieci z pokolenia tvnu

ocenił(a) serial na 1
beldzior

Oficer z kolei posiada treść, której niestety nie rozumie zwykły krawężnik. Choćby nie wiem jak się starał, to przepaść jest ogromna. I taka jest właśnie różnica. Realizm ganiania dresów między śmietnikami to nie wszystko.

Michael_1610

trzeci oficer to jakis nierealny gniot ktory nie dzieje sie w polsce tylko w jakims wyimaginowanym swiatku wziętym z trzeciorzednych amerykanskich serialikow kryminalnych nie mających nic wspólnego z rzeczywistością. natomiast pitbull to dzieło geniuszu i najbardziej prawdziwy obraz policji i gangsterów. spytaj jakiekolwiek policjanta. ja w rodzinie mam kilku i każdy nie może sie nadziwic jak rezyserowi udało sie oddac tak wiernie prawdę.

ocenił(a) serial na 1
hipis11

Dbałość o realizm nie może być jedynym kryterium oceny. I to w warstwie, która w Oficerze ma drugorzędne znaczenie. Twórcy niejednokrotnie zwracali uwagę, że chcą podejść do problemu niejako "od głowy". Politycy, służby specjalne, biznesmeni - cały ten postPRLowski establishment czyli "Polska Partia Właścicieli Polski". Układy i układziki. W tle ludzkie problemy i nieugiętość jednych wobec słabości drugich. Środowisko Solidarności, którego symbolem był ojciec głównego bohatera. Jego zasady i specyficzne (jak na realia serialu) podejście do życia. Generalnie symbolika serialu jest genialna. Oczywiście Oficer jest serialem sensacyjnym, ale jak dla mnie tylko pro forma :) warstwa symboliczna jest tak mocno rozwinięta, że spokojnie można doszukiwać się drugiego i trzeciego dna... Szczególnie w Trzecim oficerze. Tu faktycznie pojechali po całości :) Zdecydowanie jest to moja ulubiona seria. Oczywiście nie każdy ją zrozumie i doceni. No ale tak to już jest...

Michael_1610

Kilka lat minęło ,ale jakoś trafiłem na tą wypowiedź :) Prostota tego serialu to jego atut. Dialogi, sytuacje - to wszystko idzie z akt, a nie jest wymyslone , żeby przyciągnąc widza - żaden inny serial nie oddaje tak realizmu jak ten. Wole takie coś niż seriale pod publiczke

ocenił(a) serial na 9
Michael_1610

Jakich Qśwa koneserów?? Czy Cię głowa boli?

ocenił(a) serial na 10
xardas22_15


"PitBull to najgorszy polski serial" nie no muszę to napisać chyba cię pojebało!

goodwin

Oficer to kalka amerykanskich filmów, nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. A Szyc i Małaszyński powinni wrócić do szkoły aktorskiej bo takiego drewnianego aktorstwa można się spodziewać jedynie w telenowelach. Oficer przez to jest sztuczny do bólu. Dialogi drażnią zęby, a scenariusz daje uczucie deja vu

ocenił(a) serial na 1
hipis11

A 3 samobójstwa oprawców Olewnika to też amerykańska fikcja? :) W Oficerach pojawia się pojęcie "nieznanych sprawców". Cały wątek Grupy Trzymającej Władzę baardzo nawiązuje do rzeczywistości. A to, że nie ma obskurnych komisariatów i chlejących wódę policjantów to inna sprawa. Ten serial miał poruszać zupełnie inne sprawy niż Pitbull i nie jest stricte serialem o policji.

ocenił(a) serial na 9
xardas22_15

Ja po pierwszym sezonie też nie byłem przekonany do tego serialu, za dużo w nim było chlania i osobistych problemów gliniarzy, za to sprawy które prowadzili w zbyt prosty sposób się rozwiązywały, m.in. to morderstwo w banku. Poza tym zabrakło w nim postaci gangstera z prawdziwego zdarzenia, takiego na miarę ruskich z "Ekstradycji", "Fali zbrodni" czy też Granda z "Oficera", Kmieciak to moim zdaniem porażka a i Said też w zbyt łatwy sposób dał się złapać.

Najbardziej spodobał mi się drugi sezon, bo pojawiły się ciekawe sprawy oparte na faktach (m.in. zamordowanie 5 -latka oraz tej dziewczyny w pociągu) i doszło parę fajnych postaci(Monika, Igor, Kwadrat, Ostrowski). Trzeci także był ok, bo pojawili się Artak (jedyny gangster w tym serialu, który "dał radę")i nowy naczelnik, degradacja Barszczyka była genialnym posunięciem. Natomiast ten romans Igora z Renią był niepotrzebny.

bardzo_niedobry_ludz

Wybacz stary ale gangsterzy z Fali Zbrodni wyglądają poprostu śmiesznie, zresztą jak cały serial.

ocenił(a) serial na 9
sena9

Śmieszny to jest Kmieciak, który w niczym nie przypomina bezwzględnego bandyty. Łysina to trochę za mało.

ocenił(a) serial na 1
bardzo_niedobry_ludz

Najlepszy był Śruba z tym ruskim, a Kmieciak w III serii to jakaś parodia gatunku.

ocenił(a) serial na 9
Michael_1610

No fakt, oni też byli ok, ale mimo wszystko wolałem Artaka, bo był bardziej przebiegły.

bardzo_niedobry_ludz

Oglądałem "Oficara" i szczerze mówiąc ujdzie w tloku ale da sie go oglądać ale tak naprawde to sama fikcja! Ty Michael_1610 ty chyba nigdy nie miałeś styczności z policja nie wiesz w jakich warunkach pracują! Pitbull najbardziej ze wszystkich seriali przedstawia realia Polskiej Policji. I właśnie o to chodziło reżyserowi.Co tobie sie wydaje ze to wszystko jest takie piękne jak to przedstawili w Oficerze? Hmmm np bomba atomowa czy zwerbowanie "bandyty" w tym przypadku Granda do wywiadu mimo ze zabił kilkanaście osób. Szczerze nie mam nic do Szyca i do Małaszyńskiego. Ale Oficer to moim zdaniem jest przekolorowany tak samo jak Fala zbrodni!!!! i nie pisz mi ze oficer to najlepszy serial bo jestes w błedzie! Mowisz tak bo dla ciebie wazne w serialu są "efekty specjalne jakieś wymyslowe bzdety i to cie jara!!! Nie odzywaj sie jeśli nie jestes dobry w temacie!!!!!

adam_8

A i jeszcze jedno jak chcesz zobaczyć sobie jak wygląda praca w Policji to zobacz sobie serial dokumentalny "Prawdziwe Psy" !!!!!!!!

ocenił(a) serial na 1
adam_8

Trylogia Oficera jest zdecydowanie lepszym serialem od Pitbulla. To jest oczywiste. I nie interesują mnie tu jakieś bzdety z pracy policji - co to kogo obchodzi? Pitbull jest chyba jedyną arcyrealistyczną produkcją o policji, i wystarczy. Jak widać sam realizm nie wpływa na wartość serialu jako takiego. Doszukiwanie się tu symboliki i drugiego dna jest daremne. Dreszczyk związany z budowaniem napięcia i nieprzewidywalnością fabuły - kolejne braki. Bo jak można trzymać widza w napięciu, skoro zna rozwiązania serialowych zagadek z prasy?! Oficer z kolei jest serialem dla innego widza. Nie każdy zrozumie smaczki Oficera, tak samo jak nie każdemu podoba się język bohaterów Pitbulla...

ocenił(a) serial na 10
Michael_1610

PITBULL TO ARCYDZIEŁO !! a oficera ogladalem ale bez jakichkolwiek emocji... pitbull to kultowe dialogi a oficer to nudne dialogi w sporej czesci nie wnoszace nic do fabuły... a Szyc taki dretwy ze szok;/// Pazura zagrał duzo lepiej...

ocenił(a) serial na 9
Michael_1610

Pitbull świetny (serial, film po serialu nie wystarcza :P ) kocham za scenariusz, za reżyserie, za wcielenia aktorów, rola życia Dorocińskiego, co do oficera to pierwsza seria genialna dwie następne dużo słabsze.

ocenił(a) serial na 10
bardzo_niedobry_ludz

O ja pierdziele, czyli według ciebie wszyscy gangsterzy to zakazane
mordy, ktore z kilometra swiadcza o "profesji" tego czlowieka. daj
spokoj człowieku, a Kmieciak pasował do tej roli jak ulał.

ocenił(a) serial na 10
xardas22_15

Jak Wam się nie podobało to po chuj oglądaliście 3 serie???

ocenił(a) serial na 9
xardas22_15

bo ten serial jest dla Ciebie po prostu niezrozumiały. A mnie to akurat G obchodzi:)

xardas22_15

Ale czy warto przejmować opinią człowieczka, który w ulubionych filmach ma przygłupi serial "Daleko od noszy"?
Chyba nie bardzo.

ocenił(a) serial na 10
sixty_nine

ja bardzo sobie cenie realizm:)..stad tez wole ludzkiego Pitbulla niz np Oficerow. Ale trylogia Dejczera tez bardzo mnie zainteresowala..trza sie otwierac na nasze rodzime dzieła co?:P

ocenił(a) serial na 10
baqq_1990

Typowa prowokacja mongoła bez gustu , idź dalej oglądaj
Daleko od noszy

ocenił(a) serial na 10
misiak74

Michael zbyt emocjonalnie podchodzisz do serialu Oficer. Zresztą widać to w temacie który założyłeś: http://www.filmweb.pl/topic/1036968/Jacek+Wielgosz+vs+James+Bond.html

PitBull jest dotychczas najlepszą produkcją opisująca pracę w policji. Oficer jest ciekawy, ale miejscami mało realny. CO do tego, że Despero jest pod pantoflem... Grand też w trzeciej serii nie był tym Grandem, co poprzednio.

ocenił(a) serial na 1
rutten

Hehe no to się postarałeś :) Może ty książkę o mnie piszesz, co? :P

ocenił(a) serial na 8
Michael_1610

Skończyłem właśnie trzeci sezon Pitbulla. Serial jest mówiąc krótko: ZAJEBISTY. Czuję niedosyt, mogłaby powstać 4 seria. Jeśli ktoś nie oglądał to powinien zobaczyć. Nie ma sensu się spierać, czy oficer lepszy. Pitbull ma swój realistyczny klimat. Wciąga jak nałóg i super się go ogląda. Świetne dialogi, fabuła oparta na faktach, to nic, że rozwiązania spraw możesz pamiętać z gazet. Każdy odcinek jest nakręcony tak, że do samego końca nie możesz usiedzieć spokojnie. Tyle z mojej strony... a jeszcze jedno:

jeden z moich ulubionych tekstów:
"Szukam Śruby"
"To do Castoramy idź..."

Kto widział ten wie..

ocenił(a) serial na 1
romannb

Bo akurat motyw Mutantów był świetnie zrobiony. Ale to niestety jedna z niewielu zalet tego serialu.

Tylko trylogia Oficera.

ocenił(a) serial na 10
Michael_1610

Oficer był spoko ogladałem pierwszą cześć i to przyznaje, że jest good, ale póżniej nadawali prawdziwy film w tv o policjantach - Pitbulla. Sezon 1 i 2 cudo normalnie palce lizać, trzeci troszkę słabszy, ale nie tak słaby jak oficer 2 i 3. Jeszcze Pazura(<nie skreślam go jako aktora, bo nawet lubie go w filmach z lat 90, oczywsiście moje ukochane PSY i PSY 2>)LOL nie nadaje się tam. <B> <o> <c> <i> <k> <u>, a oglądałes Prawdziwe Psy serial dokumentalny, moze wtedy zrozumiesz? Ten film jest na faktach, a nie o pierdołach Kruszona, najemnikach dziwnych z Francji, i o dupie która ciągnie w basenie. Tylko, że ja potrafię docenić pierwszy sezon Oficerów, a ty nie potrafisz zauważyć wyższości pitbulla i tyle. Sądzę, że Xardas i Michael 1610 to tępe strzały, a Michael to chyba robił za eksperta w realizacji Figo i Fago i pokazywał Małaszyńskiemu co i jak i może poznali się bliżej. Czyta i czytam wywody tego barana i normalnie ja nie wiem gdzie ten ktoś rozwijał swój móżdżek, Grand to ktos bohater z serii zabili go i uciekł a taki Kmieciak czy Said to nikt, bo zgineli...a wiesz może, że Said to postać autentyczna?

ocenił(a) serial na 10
Maxflo

Saida zamkneli to tak dla jasności tylko z polotem napisałem, że już go zabili... :)

ocenił(a) serial na 10
Michael_1610

K*rwa jaki cep z ciebie słow mi brak;/ pitbull i glina 1 a oficer 10 no chyba ci mózg źrebi;/

ocenił(a) serial na 10
xardas22_15

Chyba cie kutas swędzi pizdo pierdolona. Ciulu gratujule włącz sobie step upa bo widze ze cie krecą filmiki dla dziewczynek

ocenił(a) serial na 10
xardas22_15

Odpierdolić sie od Pitbulla :)

ocenił(a) serial na 10
Aritcz

racja! PitBul jest zajebisty, Trzeci Oficer siada przy nim na maxa

ocenił(a) serial na 9
xardas22_15

Jakbyś nie zauważył, ot w kazdym odcinku pojawia się sprawa podobna do tych, które kiedys miały miejscie naprawdę, po drugie serial jest opowieścią o prawdziwych policjantach z sekcji kryminalnej, chyba nie widziałeś nigdy gliniarza z podobnego wydziału. Nie wiem, czy dla Ciebie ideałem policjanta z kryminalnej jest jakaś postać z Oficera, ale jeśli tak, to coś masz nie teges z wyobraźnią i poczuciem rzeczywistości jednocześnie.

ocenił(a) serial na 10
xardas22_15

Masz wrażenie jakby ktoś miał na realizację jednego odcinka dwie godziny, ale o to chodzi. I skoro Ty masz niekompletny mózg to i fabuła wydaje Ci się niekompletna...

ocenił(a) serial na 10
Jedras992

Swój post kieruje oczywiście do założyciela tego tematu Xardasa.

P.S.
Xardas fajny nick ;)

użytkownik usunięty
xardas22_15

xardas22_15 ----> jesteś idiotą? Z tego co piszesz wynika że wolałbyś obejrzeć "m jak miłość" albo "na współnej"

użytkownik usunięty

Mi "Pitbull" się bardzo spodobał. Wczoraj pierwszą serię oglądałem. Świetnie dobrana obsada.

ocenił(a) serial na 9
xardas22_15

Jak może być scalony, skoro każdy odcinek opowiada o innym przestępstwie (wszystko oparte na faktach)? Poza tym polecam lekturę słownika ortograficznego.

ocenił(a) serial na 9
DDevil

Wie ktoś, czy będzie czwarty sezon?

ocenił(a) serial na 8
DDevil

Akurat porównanie ''Trzeciego Oficera'' z trzecią serią ''Pitbulla'' wypada na korzyść tego pierwszego.
Nie zrozumcie mnie źle ''Pitbull'' mi się podoba przede wszystkim dzięki rolom Grabowskiego, Dorocińskiego i Gajosa ( tego ostatniego w pierwszej serii rzecz jasna).
Nie trawie pani Rosati i całego ''wątku miłosnego'' (przynajmniej w pierwszej serii).
Scena miłosna w pierwszej serii była żałosna.....
Ogólnie postaci Dzemmy mogło by nie być.
Dobry za to był wątek Gebelsa.
Jeśli idzie o wątki czysto kryminalne to z pierwszej serii najlepszy był odcinek czwarty, Braciak świetnie zagrał zabójcę z banku.
Drugiej serii jeszcze nie widziałem ,trzecią oglądam w telewizji i powiem że z realizmem w trójce trochę kiepsko świetnie pokazuje to scena jak Renata sprowadza ''łomiarza'' do parteru.....

ocenił(a) serial na 9
WOLVERINE55

Wg mnie ciężko porównać oba seriale. Każdy z nich ma swój klimat. Inny klimat, w który trzeba sie wczuć. Wszystkie odcinki obu seriali oglądałem po 3 razy. Jeśli chodzi o PitBulla, to oglądałem, bo lubię ten serial. Jeśli natomiast chodzi o seriće Oficer, to za każdym razem widziałem nową rzecz, nowe powiazanie postaci, które znajdowały swoja odzwierciedlenie w teraźniejszym czasie, bądź w przeszłości.
Obrzucanie sie wylgaryzmami nic tu nie da. Każdy na swoje zdanie, a ciężko zmienić swoje zdanie pisząc wulgaryzmy.

Będąc fanem rzeczonych seriali z niecierpliwością czekam na kontynuację. Może będzie ona ciekawa, moze nie - poczekamy zobaczymy :)

pozdrawiam


borsuk

Borsuk_18

Pitbull to serial policyjny nakręcony w bardzo nowatorski sposób, pierwsza seria przybiera nieco postać dokumentu. Poza tym genialne uchwycenie brudów świata policyjno - przestępczego. Vega zrobił to naprawdę na poziomie.
Oficer to niezły serial. Serio.
Ale wydaje mi się, że żaden z innych seriali policyjnych, tudzież sensacyjnych nie dorasta do pięt dla Pitbulla.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones