PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=92547}

Po prostu miłość

Por amor
8,1 480
ocen
8,1 10 1 480
Po prostu miłość
powrót do forum serialu Po prostu miłość

Najlepszy serial jaki kiedykolwiek oglądałam! Wiem, że chociażby dlatego, że jest to serial brazylijski, wiele osób wrzuciłoby go do jednego worka z wszystkimi telenowelami, a to wielki błąd... Produkcja ta jest niesamowita przez wspomnianą wielowątkowość, cechuje ją świeże spojrzenie na różne aspekty życia oraz nieprzewidywalność. Widz nie ma do czynienia z powielaniem typowych schematów charakterystycznych dla seriali o miłości (i nie mam tu na myśli tylko seriali rodem z południowej ameryki, ale również rodzime produkcje-szmiry tj. klan, barwy szczęścia etc.). A fakt, że twórcy serialu wyprodukowali tylko 1-2 sezony (co wiąże się z tym, że wszystkie wątki już w zamyśle dążyły do określonego celu) czyni "Por amor" lepszym od amerykańskich hiciorów serialowych (tj. dr House, Czysta krew, Lost, Chirurdzy itp.), które produkowane są tak długo jak na nie jest popyt, przez co niestety z sezonu na sezon stają się coraz bardziej chałowate...a szkoda.

chochlik1980

Ten serial zachwycilby niemal kazdego.Powiew zycia prosto z Rio...to dla polskiego widza niesamowita odskocznia,rozrywka i relaks.Gdyby tak zestawic to brazylijske cudo,ktore hm... troche latek juz ma,z niejedna nasza rodzima i wspolczesna produkca serialowa,okazaloby sie ze jestesmy gdzies daleko w lesie (w dodatku ciemnym i ponurym).To serial,ktory przede wszystkim posiada bardzo ciekawie rozbudowany scenariusz.Glowne postaci,bardzo charakterne,coraz to mocniej zaciekawiaja,by w efecie zafascynowac nas swoja postawa.O nudzie absolutnie nie ma mowy - jest romantycznie i dynamicznie jak trzeba,a dopelnieniem calosci jest niewatpliwie (wyczekiwana z wielkim utesknieniem w kazdym kolejnym odcinku) przecudownie barwna sciezka dzwiekowa.

elase

* produkcja

ocenił(a) serial na 8
chochlik1980

O tak, zgadzam się. Jeśli chodzi o pomysłowość, scenariusz i wykonanie wiele seriali brazylijskich jest daleko przed polskimi. Bylejakość polskich scenariuszy to już niestety standard- ciekawe czy to się kiedyś zmieni. Szkoda tylko, że produkcje z Brazylii są u nas traktowane na równi z telenowelami z Meksyku, a niesłusznie. Hasło "telenowela" zapewne niejednego odstrasza- kojarzy się ( niesłusznie ) z olbrzymią ilością odcinków, nudną i przewlekłą, banalną fabułą- a to raczej cecha naszych rodzimych seriali. Jednak brazylijskie seriale mają taka wrażliwość, inteligencję, oryginalność, którą rzadko można odnaleźć w tego typu produkcjach. A niestety tych seriali się już u nas nie emituje.
Pamiętam "Po prostu miłość" z lat dzieciństwa. Byłam bardzo młoda, a jednak serial wywarł na mnie niesamowite wrażenie. Piękna opowieść o miłości matki do córki.
Mogłaby któraś stacja wrócić do emisji brazylijskich seriali.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones