Prawdziwe psy (2001-) serial TV

Funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji codziennie zmagają się z kryminalistami, złodziejami i handlarzami narkotyków. Podążający za nimi realizatorzy udowadniają, że praca warszawskich śledczych znacznie odbiega od tej wykreowanej w filmach fabularnych.

gatunek:Dokumentalny
Prawdziwe psy (2001)
Dodaj plakat klikając tutaj.
pokaż:
 
Sławomir Opala Sławomir Opalajako: Sławomir Opala (narrator)
Sławomir Opala Sławomir Opalajako: Sławomir Opala Komisarz Wydziału Zabójstw Komendy Stołecznej Policji (on sam)
$related.related Andrzej Sadzyńskijako: Andrzej Sadzyński Aspirant Wydziału Kryminalnego Grupa "Moskit" Komendy Stołecznej Policji (on sam)
$related.related Waldemar Iskrajako: Waldemar Iskra Sierżant Sztabowy Wydziału Kryminalnego Grupa "Moskit" Komendy Stołecznej Policji (on sam)
$related.related Krzysztof Balawenderjako: Krzysztof Balawender Aspirant Oddziału Prewencji Komendy Stołecznej Policji (on sam)
$related.related Monika Kędziorajako: Monika Kędziora Starszy posterunkowy Plutonu Konnego Oddziału Prewencji Komendy Stołecznej Policji (ona sama)
$related.related Henryk Zatorskijako: Henryk Zatorski Komisarz Wydziału Wywiadowczego Komendy Stołecznej Policji (on sam)
$related.related Jan Walczakjako: Jan Walczak Komisarz Wydziału Wywiadowczego Komendy Stołecznej Policji (on sam)
zobacz pełną obsadę

ocena aktorów w serialu

Sławomir Opala (narrator)
9,4 16 głosów

Zadymowcy, kieszonkowcy, kryminaliści, złodzieje, menele, bywalcy melin mówią o nich - psy. To przezwisko wyparło niegdysiejszych gliniarzy. Rozpropagował je swoim filmem Pasikowski. Bohaterami nowego serialu dokumentalnego przygotowanego przez Redakcję Filmu Dokumentalnego Programu ITVP są właśnie psy, prawdziwe psy - policjanci z Komendy Stołecznej Policji. Realizatorzy przyglądają się pracy wybranych funkcjonariuszy z wydziałów: zabójstw, kryminalnego, prewencji, wywiadowczego i do spraw terroru. Wraz z bohaterami uczestniczą w akcjach, są świadkami przesłuchań sprawców przestępstw, zeznań ofiar i rozmów z informatorami. Wiele scen filmują z ukrytej kamery i przez lustra weneckie, lecz często robią to jawnie, rejestrując reakcje obserwowanych i na policję, i na obiektyw. Za zgodą warszawskich policjantów, pokazują również ich życie prywatne i rejestrują to, co bohaterowie chcą powiedzieć o sobie, swoim życiu, pracy i stosunku do niej. Serial przedstawia prozę policyjnych zajęć, odsłania kulisy wydziałów i niewiele ma to wspólnego z rzeczywistością kreowaną w fabularnych filmach kryminalnych, a i warszawscy policjanci nie przypominają ich bohaterów, ale też wyraźnie odbiegają od funkcjonującego w społeczeństwie stereotypu policjanta.

recenzje użytkowników

Na razie nikt nie dodał recenzji tego serialu. Możesz być pierwszy! Dodaj swoją recenzję.

pozostałe informacje o serialu
Prawdziwe psy

muzyka:
zdjęcia:
na podstawie:
 
oceń twórców
studio:
  • Agencja Filmowa Telewizji Polskiej
kraj:
Polska
inne tytuły:
(więcej...)
zobacz wszystkie tematy na forum

twórcy strony zobacz więcej

Cieszymy się, że Ty też masz łeb pełen filmów i chcesz podzielić się swoją wiedzą z innymi.
Niniejsza strona została utworzona dzięki takim jak Ty! Najwięcej treści dodali:

Dowiedz się więcej o