PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=734597}
7,1 21 260
ocen
7,1 10 1 21260
6,3 3
oceny krytyków
Prokurator
powrót do forum serialu Prokurator

Pierwszy serial kryminalny od lat poziomie. Aktorzy tworzą super skład. Pan Jacek i Pani Magda, szacunek. Pozdrawiam!

ocenił(a) serial na 6
andrzejlbn

A ja uznając ciekawy pomysł serialu, widzę jednak cały szereg wad i jest to dla mnie temat do dyskusji, czy to też hejt ?

Część krytyki jest trochę na siłę, czy skupia się na pierdołach, jak forma obrazu - Portret młodzieńca - sprawa budżetu, możliwości producentów, dbałości o szczegóły, czy polskich standardów produkcji telewizyjnych, ale po 8 odcinkach czuje pewne rozczarowanie, nie na tyle duże, żeby przestać oglądać, ale chciałoby się więcej, lepiej, ciekawiej.

hagen_filmweb

Współczuję. Ja wyłączam myślenie o tych wszystkich pierdołach o których wspomniałeś i po prostu dobrze się bawię.

ocenił(a) serial na 6
perun_6

Bawiłbym się lepiej, gdyby serial był lepiej zrobiony.

hagen_filmweb

jak na polski serial jest bardzo dobrze. i te smaczki: "-"Ziarno prawdy" dobry film? -a wie pan polskie kino, wyszliśmy w połowie" :)

ocenił(a) serial na 9
hofek

dialogi w tym serialu są bezcenne

ocenił(a) serial na 8
hofek

O tak, rewelacyjne to było :-) i potwornie mnie to rozbawiło, niczym książkowa krytyka Nosowskiej, która potem śpiewa w filmie, geniuszostwo :-)

ocenił(a) serial na 9
hagen_filmweb

po obejrzeniu wielu zagranicznych seriali kryminalnych uważam, że w końcu i my stworzyliśmy coś na poziomie. czego jeszcze brak?

ocenił(a) serial na 6
natasza_11

Brak choćby pewnego tła, akcja odcinków zapieprza tak, że nie starcza już czasu na pewne smaczki, same intrygi w kilku odcinkach, też nie powalały, serial jest najlepszy tam, gdzie zostawia trochę miejsca na pokazanie dzisiejszej Polski, choćby gdy bohaterowie przypadkiem w TVP trafiają na plan durnego programu - kaszanka wujka Tadka - i pada kapitalne pytanie - Ty kto to ogląda ? Nie rozumiem tak wysokiej oceny, gdy jest z pewnymi plusikami dość sztampowa produkcja TVP i daleko do poziomu seriali HBO, czy wielu arcydzieł serialowych, to jak ocenić przy takiej skali - Fargo, czy pierwszy sezon Detektywa.

ocenił(a) serial na 6
hagen_filmweb

Pełna zgoda. Dodałbym jeszcze, że zbyt wiele odcinków było robionych wg schematu: akcja bieżąca+5 minut wątku z synem na koniec.

Niewiele też widziałem w fabule dobrych rzeczy, za które cenię książkowego Miłoszewskiego. Jedynie to, że poruszał modne ostatnio tematy: eutanazja, homoseksualizm i inne postępowe schematy.

ocenił(a) serial na 6
adamcpdst

Tylko czasu jest za mało, żeby pogłębić postacie i tło - a przecież każda sprawa to wejście w jakiś mikroświat różnych w końcu bohaterów zbrodni,
co daje pole do popisu. Ostatni odcinek ciekawy i dość logiczne zamknięcie wątku z synem, ale brakuje trochę rozmachu, mogli choć ostatni odcinek zrobić nieco dłuższy.

ocenił(a) serial na 6
hagen_filmweb

45 minut to za mało? Amerykańcom jakoś się to udaje. :)

Moim zdaniem serial byłby dużo lepszy gdyby zrezygnowali ze schematu: nowa zbrodnia-nowy odcinek na rzecz poświęcenia większej uwagi dla wątku głównego.

ocenił(a) serial na 6
adamcpdst

Historie przedstawione w 07 zgłoś się - są pełniejsze, dlatego że akcja nie zapieprza, jest jakieś tło, najlepsze odcinki trwają trochę ponad godzinę i to była całkiem fajna formuła.

ocenił(a) serial na 8
adamcpdst

to mi właśnie podobało się to powolne uchylanie rąbka tajemnicy, żeby w końcu poświęcić wątkowi syna ostatni odcinek

użytkownik usunięty
natasza_11

na poziomie to byli Kryminalni. Od 2 do 6 sezonu wraz z Maltańskimi odcinkami. Co jest w prokuratorze takiego na poziomie? W porównaniu do Gliny, Pitbulla to są na poziomie Kryminały...

andrzejlbn

Chyba chciałeś powiedzieć: PIERWSZY (!) polski serial na poziomie...

Po pierwsze, nie jest to serial genialny, ani wybitny. Wciąż wiele mu brakuje. Akcja jest trochę zbyt płasko prowadzona. Można dostrzec wręcz tę twórczą troskę, ażeby przypadkiem polski widz nie poczuł się zaatakowany mnogością wątków; aby jego delikatny umysł, przyzwyczajony do bladej jak prześcieradło fabuły rodem z "M jak miłość" i "Barw szczęścia" mógł ogarnąć akcję, rozgrywającą się na ekranie. Aktorstwo to subiektywna sprawa. Dla mnie jest okej, niektórzy aktorzy są lepsi, inni gorsi, to chyba powszechność w serialach, każdy ma swoją opinię. Dla jednego Paris Hilton jest mistrzem ekranu, z kolei inni nie chcą wręczyć Oscara dla Leonardo DiCaprio. Każdy ma swoją opinię:P

NO ALE. Po raz pierwszy mam ochotę podejść do telewizora i rzeczywiście uruchomić dekoder. Po raz pierwszy nie muszę szukać w internecie odcinków online moich ulubionych zagranicznych seriali. Tak bardzo przyzwyczaiłam się do tego, że w polskiej telewizji lecą same szmirowate serie, że czasami dziwię, że oto nadszedł ten dzień, gdy w końcu oglądam coś w tv.

Dlatego mówię "Prokuratorowi" tak. Oby tak dalej. Może i jest przyszłość dla naszych rodzimych serii. Byle tylko w przyszłości nasi kochani twórcy serialowi wpadali na coś więcej niż nakręcenie serialu o kolejnej osobniczce płci żeńskiej, której największą życiową aspiracją jest znalezienie samca.
Błagam. Są ciekawsze historie do pokazania niż kolejna historia miłosna damsko-męska. Na przykład trup, padający w każdym odcinku - to o niebo lepsze.

użytkownik usunięty
elfka77

Pierwszy sezon Pitbulla, Glina, Odwróceni też dawali dobrze radę, pierwszy?

Pitbull to nie były moje klimaty, Gliny nie widziałam, Odwróceni byli nawet nieźli. Jednak Prokurator wydaje mi się o wiele lepszy, ale może i masz rację. Powinnam napisać, że to pierwszy serial na poziomie od jakiegoś czasu. Mamy 2015 rok, a więc trochę czasu minęło od Pitbulla lub Gliny...

ocenił(a) serial na 6
elfka77

Glinę zobacz koniecznie, zdecydowanie najlepszy polski serial kryminalny. Zobaczysz wtedy czemu Prokurator wcale taki super nie jest. :)

adamcpdst

Ok, chętnie obejrzę:) Nie mówię, że "Prokurator" jest super (super jest dla mnie Breaking Bad czy Zagubieni). "Prokurator" jest super tylko w kontekście Rysia z Klanu, braci Mroczków i Hanki rozbijającej się o kartony. Sam w sobie jest po prostu dobry. I przyjemny.

ocenił(a) serial na 6
elfka77

Jeśli tak to rozumiem. :) Widzisz, dla mnie Glina to 10/10, a Prokurator nieco naciągane 6.

Glinę polecam zawsze - nawet oglądając po raz drugi w niektórych momentach miałem zżarte paznokcie do kości.

użytkownik usunięty
adamcpdst

Glina jest rewelacyjny. Potem Pitbull a potem Kryminalni. Z prokuratorem się zgodzę

ocenił(a) serial na 6

Szanuję, że mimo gifa z Zakościelnym w awatarze tak uważasz. :)

użytkownik usunięty
adamcpdst

Zakościelny jest super ;D Nie lubisz go?

ocenił(a) serial na 6

Nie jara mnie. :) Nie o to chodzi że nie lubię, tylko pomyślałem, że Ty tak go lubisz, że każdy serial z nim to 10/10 z automatu.

użytkownik usunięty
adamcpdst

nie każdy Kryminalni oceniłam najwyżej reszta filmów seriali 7-8/10

ocenił(a) serial na 6

No ale pisałaś, że Glina>Pitbull>Kryminalni ??

użytkownik usunięty
adamcpdst

Ale Glina to nie z Maćkiem xd ale oceniłam na 10 Pitbulla Vegi tak samo

ocenił(a) serial na 6

To mnie właśnie nie dziwi. Bez Maćka, a lepszy niż Kryminalni? :)

użytkownik usunięty
adamcpdst

to że Maciej jest w jakimś serialu nie oznacza że musi być najlepszy

ocenił(a) serial na 6

Bardzo dobre podejście! Pozdrawiam. :)

Ciekawa klasyfikacja.
Ja mam inną
1. Glina
2. 07 zgłoś się
3. Fala Zbrodni
4. Ekstradycja
5. Paradoks.
Dalej mamy jeszcze bez klasyfikowania ( bo mi się nie chce ;) ) Instynkt, Sfora, Kapitan Sowa, Przeznaczenie... Ale Pitbula tam nie ma, ani żadnego z paradokumentów pokroju W11, Kryminalni itp. Już prędzej bym tu wsadził te komediowe Komisarz Rex, Nowa itp.

elfka77

Teżeli Pitbull to nie twoje klimaty to Glina tym bardziej. Dziwi mnie, że piszesz o Odwróconych, że są nieźli a przecież to takie same klimaty jak Pitbull czy Glina, wszystkie gangsterskie.

Andrzejek324

Cóż, serial "Odwróceni" po prostu mi się spodobał. "Pitbull" niestety nie przypadł mi do gustu, widziałam parę odcinków w telewizji. Pamiętam najbardziej, że zupełnie nikt nie umiał mnie przekonać tam aktorsko. No i mimo wszystko różnił się od "Odwróconych", zupełnie inaczej mi się go oglądało i nie wciągnął mnie zupełnie. "Glinie" mogę dać szansę, bo nie wiem o nim nic.
Westerny to też nie moje klimaty, ale mam jeden czy dwa tytuły, które mi się spodobały i je bardzo lubię.

Andrzejek324

Poza tym napisałam, że to NIE BYŁY moje klimaty, co implikuje, że miałam z serialem styczność. Klimatu "Gliny" jeszcze nie znam.

elfka77

No i własnie mnie to dziwi, bo zarówno Odwróceni i Pitbull to świetne seriale i ciężko mi uwierzyć, że komuś podobali się Odwórceni a Pitbull nie.

Andrzejek324

To już się nazywa gust, chociażby nie wiadomo jakby był dziwny :) A o gustach się nie dyskutuje, bo i tak się do niczego nie dojdzie.

użytkownik usunięty

i od 2-5 sezonu Kryminalni. Więc :)

użytkownik usunięty
elfka77

Pierwszy? Chyba żartujesz?

Pierwszy to Glina
drugi to Pitbull
trzeci to Kryminalni od 2 do 6 sezonu Maltańskich odcinków.

Prokurator tym trzem serialom może buty czyścić 6/10 i tyle

ocenił(a) serial na 8
andrzejlbn

serial bardzo dobry, znakomita rola Jacka Komana, szkoda że ten aktor jest mało znany w Polsce. Serial miał takie zakończenie że mam nadzieje że powstanie II seria. Chodzi mi o wątek postaci granej przez Agnieszkę Wagner, jestem ciekaw czy ona nie stoi za śmiercią syna Procha? A także wątek wypadku syna Kielaka. Serial pozostawił wiele wątpliwości wiec mam nadzieje że TVP nie poskąpi grosza i powstaną nowe odcinki

ocenił(a) serial na 6
andrzejlbn

Pitbull, Fala Zbrodnii, Glina, Kryminalni, Oficerowie

użytkownik usunięty
GTA1

Fala zbrodni dawała radę tylko do 3 sezonu
Kryminalni do 6 sezonu do Malty genialni. Od 7 sezonu słabo. 8 dawał radę ale zakończenie chamstwo.
Pitbull najlepszy

ocenił(a) serial na 7
andrzejlbn

Serial nienajgorszy ale taki "Instynkt" Vegi zrobiony w podobnej konwencji był lepszy!

użytkownik usunięty
dzonydep

każdy Kryminał Vegi jest świetny, Pitbull Twarzą w Twarz itd.

andrzejlbn

Też mi się podobało. Do wymienionych p. Jacka i p. Magdy dodałabym też p. Kolak, p. Kosińskiego i kilka epizodycznych ale wyrazistych postaci.

andrzejlbn

Kompletnie nie rozumiem nadmiernej ekscytacji nad ta produkcja, ale być może to kwestia bardziej pokoleniowa, bo osoby które wychowały się na fali zbrodni, pitbulu, glinie czy już nawet tych kryminalnych nigdy nie powiedziałyby, ze jest to jedna z najlepszych Polskich produkcji serialowa typu kryminał, błagam... I tu nie wchodzi w grę kwestia przestrzeni czasu, bo prokurator nie podbija nawet w okolice powyższych seriali.

ocenił(a) serial na 2
andrzejlbn

Chyba zostales oplacony przez Kurskiego. Mega dziadostwo, absolutnie serial niczym nie zaskakuje, a tym bardziej nie trzyma w napieciu.
Glownym problemem tego serialu jest to ze sie staraja...staraja dorownac Chylce? , Kazdy kto mowi ze to jest dobre kompletnie nie zna sie na kinie, lub zostal oplacony przez pisiorow, nie ma innego wyltumaczenia

Kukiz1984

Starają się dorównać "Chyłce"? Serialowi, który powstał kilka lat później? Aha.

ocenił(a) serial na 8
andrzejlbn

Pełna zgoda. Ciekawy serial i bardzo dobry jak na polski. Czekam na 2 sezon.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones