PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=802573}

Przedziwna planeta Ziemia

One Strange Rock
8,4 1 988
ocen
8,4 10 1 1988
Przedziwna planeta Ziemia
powrót do forum serialu Przedziwna planeta Ziemia

Jako dziecko namiętnie oglądałam Discovery, Planete, Nat Geogr i dlatego muszę stwierdzić, że pomimo iż wyraźnie widać po zaangażowanych producentach, że jest to pasja-projekt Aronofskiego, to aż tak wiele go nie wyróżnia na tle innych podobnych dokumentów o Ziemi i kosmosie.
Zdjęcia są obłędne - czyste, kolory orgiastyczne, przenosimy się w każdy, najbardziej zadziwiający zakątek świata i naprawdę można docenić z jak wielkim rozmachem jest zrobiona ta seria. Ale nadal formuła jest dobrze znana - specjaliści z różnych dziedzin wypowiadają się, dopowiadają stali goście astronauci, a wszystko spłyca i infantylizuje, aby wbić do głowy przeciętnego Kowalskiego Will Smith, który gra tu rolę człowieka z zewnątrz świata nauki, który swoją sympatyczną osobowością ma nas przeprowadzić przez meandry trudnych słów i zjawisk przyrodniczych.
Generalnie ten dokument jest zrobiony dla każdego, a więc trochę dla nikogo.
Ogólnie poszerzać swoją wiedzę zawsze warto, takie dokumenty pomagają spojrzeć na nasze życie z jakże potrzebnej kosmicznej perspektywy. Ale ogólnie rzecz biorąc jest to klasyczny dokument o Ziemi dla całej rodziny na niedzielne popołudnie. Może trochę lepiej nakręcony, na pewno z większym budżetem. Ale nie można tego traktować jako osobną wizję twórczą Aronofskiego.
Jeśli szukacie czegoś bardziej artsy o stworzeniu świata i życia na ziemi, to gorąco polecam film polskiego twórcy Normana Leto, pt. "Photon".

nynavee

Gdzie można obejrzeć ów "Photon" (poza kinami studyjnymi, ma się rozumieć)?

kwadracik

Widziałam, ze jest na showmax.

nynavee

Dzięki! Poszukam...

kwadracik

Teraz jest na netflix jak bys nadal chcial

partyzant86

A dzięki, ale w międzyczasie zaopatrzyłem się w płytkę dystrybuowaną przez KINO ŚWIAT, ale z chęcią obejrzę ten serial : "PRZEDZIWNA PLANETA ZIEMIA". Nawet nie wiedziałem, że jest w ofercie Netflixa. :-)

ocenił(a) serial na 9
nynavee

No cóż. Nie ma filmów dla wszystkich- dla człowieka o wyspecjalizowanej wiedzy astronomicznej, geologicznej, fizycznej i dla mnie, laika.
Także twoje narzekania odbieram negatywnie. Oczywiście , że jest to film dla każdego i to jest jego siła. Taki ma być.
Film pewne tematy upraszcza? Dla mnie jest tym bardziej wartościowy.
Jego zadaniem nie było przeanalizować szczegółowo milionów lat istnienia planety, tylko pokazać ziemię jako całość, pokazać jak wszystko ze sobą współgra, współzależy od siebie, jak bardzo wszystko, co dzieje się na ziemi, dotyczy każdego z nas. To w moim odczuciu było tu celem, a nie naukowa analiza zjawisk. Postrzegam ten film bardziej w wymiarze psychologicznym, socjologicznym .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones