PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=120373}

Przyjaciółki

Girlfriends
4,9 360
ocen
4,9 10 1 360
Przyjaciółki
powrót do forum serialu Przyjaciółki

Chyba po raz pierwszy widzę serial, który jest tak rasistowski w stosunku do białych, pewnie w USA sami czarnoskórzy go oglądali.

ocenił(a) serial na 3
polishserial

Widzę, że z tym rasistowskim skojarzeniem nie jestem odosobniona. Ciekawe jak został odebrany w Stanach...

polishserial

dokladnie... wyraz "ucisnionej" czesci afroamerykancow...

ocenił(a) serial na 3
polishserial

Widziałem zaledwie jeden odcinek...a w ,,nim'' nie dopatrzyłem się uprzedzeń większych, niż w polskich kabaretach, jak również niektórych produkcjach serialowych(przykładowo: Święta wojna-gdzie samo nazwanie tych pozbawionych etyki i nowatorstwa scen serialowych-godzi w przekonania fundamentalistów).

Serial okrojony ze śmiesznych scen...co czyni go ,,dramatem''...szczegolnie dla mezczyzn...ukazanych jako niezawodni, nasaczeni walorami, godni zaufania, bez ktorych nie mozna sie obyc...(tak?...) (...).

ocenił(a) serial na 2
polishserial

Zupełnie się z Tobą zgadzam. Twórcy tego serialu chyba w ten sposób próbowali leczyć swoje kompleksy, tylko po co? Myślałam, że świat idzie do przodu i pozbywamy się uprzedzeń rasowych, a tu po obejrzeniu jednego z odcinków, naszpikowanego rasizmem w stosunku do "białych" zupełnie mnie do siebie zraził. Dziwie się, że Comedy Central zdecydowało się na emisję tego serialu, bo ani on ciekawy, ani śmieszny. Czas poświęcony na oglądanie "Przyjaciółek", to czas stracony!

ocenił(a) serial na 1
polishserial

Serial mnie nie smieszy, troche taka wersja Sexu w wielkim miescie. Wasze uwagi na temat rasizmu sa interesujace, tak sobie mysle ze jesli tak go odbeiracie to moze i jest troche sensu w tym serialu :) mozna "poczuc sie" jak Afroamerykanie przez wieki, moze nie doslownie ale w pewnym sensie. Stereotypy sa po to zeby je przelamywac ;)

ocenił(a) serial na 2
polishserial

Obejżałem jeden odcinek na comedy...
Niewidze żeby był specjalnie rasistowski. Jest pełno filmów/seriali w których graja sami biali i pojawia się czasem jeden głupi czarny tak tu pojawia się jakiś głupi biały. Proponuje trochę dystansu bo to już podchodzi pod mochery, za chwile ktoś walnie że comedy central to masońska telewizja :D
Co do samego serialu to jest masakrycznie słaby mimo że czekoladki bardzo fajne to graja tak sztywno że masakra, przez cały odcinek nawet raz się nie uśmiechnąłem jak na komedie to żenada ;]

2/10

ocenił(a) serial na 3
Sexiflexi

Co ty wypisujesz!
Serial musi mieć podłoże uprzedzeń...ponieważ nie występuje w nim zbawienny wkład charyzmatycznego, omylnego lecz rozsądnego białego moralizatora.
cholerne filmy, cholerny świat....

polishserial

Też zauważyłam naśmiewanie się z "białych". Osobiście trochę dotknęło mnie ukazanie "białych" jako głupkowatych fanów "Przyjaciół". Ale nie mogę tego nazwać rasizmem... Trochę zbyt mocne słowa na tak słabe dowcipy rasowe.
Za to już prawie tradycją w "białych" horrorach jest uśmiercenie w pierwszej kolejności "czarnego" :D ;)
A sam serial mało śmieszny i nudny. Na dodatek jedna z bohaterek to straszna brzydul :/ :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones