PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33993}

Przyjaciele

Friends
8,3 335 744
oceny
8,3 10 1 335744
8,8 22
oceny krytyków
Przyjaciele
powrót do forum serialu Przyjaciele

Religia

ocenił(a) serial na 10

Mam pytanie jakich wyznań religijnych są bohaterzy.

Ross - Judaizm, David w rzeczywistosci też jest wyznania żydowskiego
Monica - Judaizm, Cox w rzeczywistosci jest wyznania chyba katolickiego
Rachel - ? , Aniston w rzeczwistosci jest wyznania katolickiego
Phoebe - z zachowania chyba jest Żydówką w rzeczywistośći też jest wyznania żydowskiego
Joey - w serialu tak jak w życiu jest wyznania katolickiego
Chandler - w serialu katolicki, ale po ślubie z Monicą to nie wiem, a w życiu Perry jest katolikiem.

ocenił(a) serial na 10
misterfantastic

Wszystko to się zgadza.
Jeśli chodzi o Rachel to jest ona katoliczką. :)

ocenił(a) serial na 10
misterfantastic

W kwestii Joey'ego mam pewne wątpliwości.

Sam w serialu kilkakrotnie wspominał,że wychował się w katolickiej rodzinie, dlaczego więc został jako dziecko obrzezany?

W odcinku 7x19 ma zagrać włoskiego imigranta, brakuje mu jednak wiadomej cześci wyposażenia, którą Monica mu składa z różnych dziwnych rzeczy, a która podczas "prezentacji" spektakularnie spada na podłogę.

Poza tym, nie jestem pewien odnośnie wyznania Phoebe, jeśli jej zachowanie wskazywałoby na jakiś konkretny obrządek, powiedziałbym iż jest katoliczką. (W serialu lekko traktuje się kwestie teologiczne, jak już mamy się nad tym zastanawiać - Phoebe razem z matką obchodziły Boże Narodzenie, nie Hanukę, a babcia Phoebe jest w piekłe, nie zaś w Szeolu, bo tak w judaizmie nazywa się miejsce,do którego trafiają wszyscy zmarli).

ocenił(a) serial na 10
John_Gravestone

Co do Joey'ego jest napewno katolikiem, o czym mogliśmy się przekonać oglądając spin-off "Joey" szczególnie odcinek z tą redaktorką po 40-dziesce, która chciała się z nim związać, a on żeby nie chciała się z nim ożenić powiedział że jest Żydem(z ironią to wymówił), oraz w którymś z odcinków drugiego sezonu mówi do jakiegoś typa na kasting że : Wy Żydzi zawsze macie łatwiej".
Szczerze mówiąc chyba nie zbyt często się zdarza, aby ktoś Włoskiego pochodzenia był wyznania Żydowskiego.

ocenił(a) serial na 10
2903

Tym bardziej dziwi mnie fakt obrzezania Joey'ego.

Tutaj, dla przypomnienia fragment scriptu z tego odcinka:



The Casting Director: An Italian Catholic immigrant at this time would not be…

Joey: Bar Mitzvahed?

(The casting director shakes her head.)

[Scene: Monica and Chandler's, Joey is telling Monica what the casting director was trying to get too.]

Monica: So to get this part you can’t be?

Joey: Nope.

Monica: But you are?

Joey: Yep.

Monica: But you told them you weren’t?

Joey: That’s right.

Monica: Wow! Wow! And it’s definitely all gone? There’s nothing there to work with? (Joey glares at her.) What were you thinking?

Joey: I don’t know! I really want this part! And they tell you no matter what you get asked at an audition you say yes. Like if-if they want you to ride a horse, you tell ‘em you can! And just figure out how to do it later.

Monica: Joey! This is not like learning to ride a horse! This is like learning to…grow a turtleneck!

ocenił(a) serial na 10
John_Gravestone

Joey nie był obrzezany tak mi się wydaje. Był odcinek gdzie mial przesłuchanie i szukali obrzezanego wiec wziął i zaczepił kiełbasę xD

ocenił(a) serial na 10
paulinula

Obrzezanie to inaczej usunięcie napletka, a Joey był obrzezany i właśnie dlatego Mon zrobiła mu sztuczny...

John_Gravestone

Na Wiki jest napisane że Rachel była żydówką.

ocenił(a) serial na 10
John_Gravestone

Wiem co to obrzezanie i właśnie dlatego myśle, e Joey nie był obrzezany. Bo niby po co ta kiełbasa xDChyba, ze nie zrozumiałam tego odcinka =='

paulinula

Nie Joey na pewno nie jest Żydem.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
friendsfan1

Tak właśnie. Joey może być obrzezany bo w Ameryce to kwestia higieny i tyle.

ocenił(a) serial na 9
friendsfan1

właśnie Chandler powiedział któregoś razu, że nie jest Żydem. Za to kilkakrotnie podkreślił w rozmowie z Monicą czy Rossem, że oni nimi są. Gdyby sam był Żydem, takie podkreślanie byłoby trochę dziwne. Co prawda odkopałam wątek po 6 latach, ale musiałam to napisać :p i generalnie rzecz ujmując, powiedziałabym że w całym serialu tylko Monica i Ross są Żydami. Tylko oni obchodzą nie Boże Narodzenie, a Hanukę, co też wielokrotnie było podkreślane.

ocenił(a) serial na 9
uszatek92

Ale choinki ubierają... I jeszcze tak sobie myślę, sá serialowymi Żydami, a żyją jakby to ująć w dość rozwiązłych relacjach. Jak to jest u ludzi wychowanych w tym wyzaniu? Pewnie jak u katolików, którzy w kościele pojawiają się w święta jedynie.

ocenił(a) serial na 8
misterfantastic

W kwestii RZECZYWISTEGO wyznania aktorów, w internecie można sobie przeczytać, że : Jennifer Aniston nie jest katoliczką tylko wyznaje prawosławie ("I am Greek Orthodox"). Courtney Cox też nie jest w "życiu" katoliczką, a należy do kościoła episkopalnego (w USA to odpowiednik kościoła anglikańskiego).

ocenił(a) serial na 4
misterfantastic

Ciekawe, że sami katolicy a przypadkiem Joey nie zrobił internetowego kursu dawania ślubów? Pierwsze słyszę, by tak się dało u nas :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones