PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=97251}

Queer as Folk

7,3 977
ocen
7,3 10 1 977
Queer as Folk
powrót do forum serialu Queer as Folk

Zastanawiam się czy któraś z polskich stacji telewizyjnych odważy się umieścić ten serial w swojej ramówce. Ryzyko ataku fundamentalnego szału wśród członkiń kółek różańcowych i jakże moralnej, jakże patriotycznej Młodzieży Wszechpolskiej okaże się zbyt duże? Potwierdzi się, więc hipoteza zakładająca, że społeczeństwo potrzebuje około dwóch dekad, by wyzbyć się ksenofobii, homofobii, antysemityzmu... czy też te mentalne tiki nerwowe okażą się nieuleczalne?

użytkownik usunięty
pointless

Chyba nigdy taki dzień nie nadejdzie, ponieważ żyjemy w nietolerancyjnym kraju, gdzie rządzą takie dewoty jak LPR czy Młodzież Wszechpolska. Jednak miło by było gdyby np. TVN albo POLSAT nie bały się ataków i wykupiły ten serial. Na TV publiczną w ogóle nie ma co liczyć.

ocenił(a) serial na 8

zaraz by zawrzala wieka dyskusja o niewiadomo czym, no ale moze.

użytkownik usunięty
pointless

Chyba nie prędko się doczekamy. :( Była nawet jakaś inicjatywa żeby stworzyć rodzimą produkcję (pod tytułem Queer Family), ale projekt zawieszono. Szkoda. Ale poczekamy, zobaczymy. Może jakaś stacja się w końcu odważy. :)

pointless

nie ma szans, nasz homofobiczna-ortodoksyjno-katolicki kraj na to nie pozwoli, nawet zadna prywatna stacja, nigdy w zyciu... trzeba samemu sie postarac o ten serial

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
New_World_Order

Nikt nie potrzebuje ogłupiania i pedalenia społeczeństwa, gdyż polskie społeczeństwo jest już wystarczająco ogłupione i pałające bezcelową i bezsensowną nienawiścią do homoseksualistów.
Nikt nie powinien łączyć homoseksualizmu i postępu ze sobą, gdyż na logikę postęp może być tylko techniczny - a ten z homo nie ma nic wspólnego.
Nikt nigdy nie mówił, że "bycie" hetero jest do dupy a "bycie" homo jest kewl. Najzwyklejsza w świecie propaganda.

Kolega zdaje się Wszechpolak, zgadłem?

mroczny_pomidor

Uwielbiam ludków, którzy od razu szufladkują kogoś do "katoli" "antykatoli" "wszechpolaków". Już wam całkiem tv mózgi wyprało, że tylko takimi kategoriami wszystko widzicie ? Jestem po prostu normalnym facetem, który widzi upadek kraju.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
New_World_Order

Jeśli następnym razem wspomnisz o tym, że ja ponoć szufladkuję ludzi, zacytuję Twoją wypowiedź w której moimi postępowcami są "na pewno" Biedroń-Grodzka i "mój" politycznie poprawny TVN. Brawo dla Ciebie kolego. Już pominę fakt, że nie nazwałem Cię żadnym kato-wszechpolakiem, a jedynie zadałem pytanie. Mniejsza.

Zrób sobie analizę, jak często "promowane" są osoby homo a hetero, i o ile jesteś inteligentnym człowiekiem, dojdziesz do wniosku, że gwiazdy hetero (tj Doda, Rutowicz) nie zachowują się inaczej od gwiazdek homo (tj Jacyków, Oborski) by zaistnieć w polskim show-biznesie. Skoro o gejach mowa, to o ile Jacykowa nikt nie bierze na poważnie, tak Piróg jest bardzo inteligentnym facetem, który nie gwiazdorzy jak cała reszta i nigdy nie zachowywał się prowokacyjnie. To ludzie Twojego pokroju są już totalnie uprzedzeni do wszystkich homo, kategoryzujących ich z góry jako "wstrętne pedały".

To że w telewizji cały czas gadają o krzyżu w sejmie nie oznacza, że jest to najważniejszy temat naszego kraju. Po prostu o tym się mówi, a nasze media na główne wiadomości stawiają to, o czym się aktualnie mówi. Proste.

Anna Grodzka jest już po operacji zmiani płci, nie rozumiem Twojego stwierdzenia.

Nie od dziś wiadomo, że Biedroń i Grodzka jako osoby zajmujące się działalnością LGBT, będą stawiały jako swój priorytet w sejmie związki partnerskie i wszystkie sprawy związane ze swoim środowiskiem. Tak wybrali Polacy. Pamietaj, że i Grodzka i Biedroń zajęli pierwsze miejsca w swoich okręgach, o czymś to musi świadczyć.

Czy widziałeś może przynajmniej jeden odcinek serialu o którym tu mowa, czy po prostu przeczytałeś opis?

Trzaskanie loda i dawanie dupy nazywa się seksem oralnym i seksem analnym, chcesz prowadzić porządną dyskusję - nie prowokuj mnie proszę takimi gimnazjalnymi tekstami. Z góry dziękuję.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
New_World_Order

Mogę Cię zapewnić, że bardzo wielu homoseksualistów nie utożsamia się z tym co reprezentuje sobą pan Biedroń, co więcej - nie pochwalają jego poczynań co do podwyższenia poziomu "tolerancji" w Polsce, która zmienia się kompletnie nie pod jego wpływem, ale pod wpływem zmiany mentalności ludzi. Jeśli ktokolwiek zaczyna w końcu zdawać sobie sprawę z faktu, że te 1-2% homoseksualistów nie są jakimkolwiek zagrożeniem moralnym, publicznym czy demograficznym, to jest to duży krok do osiągnięcia społecznego pokoju pomiędzy ludźmi.

Unijnej nowomowy? Przepraszam, o czym mowa?

Ludzie którzy jedzą gówno i popijają betonem (wtf?) są nazywani koprofilami, co ogólnie uznaje się za parafilię seksualną, a z tego co mi wiadomo, geje nie mają zwyczaju zjadać swoich gówien, bo homoseksualizm polega na pociągu do tej samej płci, a nie do ludzkich odchodów. Innymi słowy, najsubtelniej jak potrafię - pomiędzy homoseksualizmem a koprofilią jest zasadnicza różnica, i jeśli jej nie dostrzegasz, to kwestionowałbym w przypadku Twojej osoby przymiotnik "inteligentny", jeśli oczywiście takowy istnieje.

Odwrócenie wartości? Jeśli dla Ciebie wyzywanie, szykanowanie, obrażanie, poniżanie drugiego człowieka i zrównywanie go z gównem jest jakąkolwiek pozytywną wartością, to naprawdę powinieneś się zacząć o siebie martwić.

Wspaniała to jest miłość, która łączy dwójkę ludzi bez względu na ich płeć. Ale co Ty możesz o tym wiedzieć.

Żeby nie było że schodzę z tematu: Oglądałeś Queer as Folk?

mroczny_pomidor

2 odcinki w angielskiej tv. Już mówię o co mi chodzi.

To nie moje słowa, ale lepiej bym tego nie ujął.

Żadne władze miasta w krajach zachodnich nie pozwoliłyby na przemarsz kobiet i mężczyzn w samej bieliznie (albo nawet bez), gdzie wszyscy by się całowali i dotykali w okolicach narządów rozrodczych. Nikt by na to nie pozwolił ani w Londynie, ani w Berlinie, ani w Waszyngtonie. Ale gdy taką paradę organizują geje zezwolenie wydaje się im ochoczo. Stosuje się prostą zasadę jak ktoś ma coś przeciwko to jest homofobem. Argumenty o dzieciach na ulicy nikt nie chce słuchać. Gdybym chciał w gimnazjach zorgranizować wykład ma temat seksu analnego z kobietą, nikt by mi na to nie pozwolił. A jednak w Warszawie słynne były lekcje na temat "jak unikać kontaktów z kałem podczas seksu homoseksualnego" (stowarzyszenie lambda w jednej z warszawskich szkół).

Doszło do tego, że to kobieta i mężczyzna muszą udowadniać, że to ich związek jest naturalny, wskazuje na to nie tylko natura, ale także fizjologia i anatomia człowieka. Dowiadujemy się, że związek mężczyzny i mężczyzny to jest dokładnie to samo co związek heteroseksualych ludzi. Geje posunęli się nawet do tego żeby zaatakować najbardziej czuły punkt: małżeństwo - bo "my też chcemy".

Jak się ustosunkujesz do tego ?

New_World_Order

Ustosunkuję się tak, że następnym razem proszę o Twoją własną wypowiedź, bo nie będę się więcej produkował bez sensu. Dlaczego skopiowałeś trzeci akapit swojej wypowiedzi? Mam się odnosić nie do Twoich słów?

Zależy jeszcze po co miałby być organizowany przemarsz mężczyzn i kobiet w samej bieliźnie. A jeśli ten przemarsz dotyczyłby wszystkich mężczyzn i kobiet, orientacja rozumiem nie miałaby znaczenia?

Co masz na myśli poprzez "dotykanie się" w okolicach narządów rozrodczych? Mam nadzieję, że złapanie partnera za biodro nie uważasz za coś zboczonego w kontekście samych homoseksualistów, bo to było jedyne co ja zauważyłem na jakiejkolwiek paradzie. I absolutnie nie widzę w tym nic dwuznacznego.

To jest tylko Twoje przekonanie, a mogę się założyć, że osobiście nie miałeś z tym do czynienia. Niejednokrotnie miałem styczność z sytuacjami, gdy rodzina/przyjaciele mający coś przeciwko homoseksualizmowi, akceptowali swojego krewnego/syna/przyjaciela jako geja, pomimo że z homofobią taką jak w Twoim przypadku nie mają nic wspólnego. Jesteś po prostu przewrażliwiony.

Jakie argumenty i o jakich dzieciach.

Całkiem nieźle się ten homoseksualizm rozpowszechnia w Polsce, ja pierwsze słyszę o tym że takie lekcje miały miejsce. O źródło mogę prosić?

Heteroseksualni mężczyzna i kobieta nic nie muszą. Problemy homoseksualistów ich w żadnym stopniu nie dotyczą. Geje i lesbijki chcą doprowadzić do tego, by status prawny zrównywał przywileje wszystkim parom - tej samej i przeciwnej płci. Nikt nie walczy o to, by kwestionować czy redefiniować ludzką naturalność. Gdyby anatomia człowieka miała stanowić o tym kto jest normalny czy naturalny, ludzie bezpłodni czy o pomieszanych chromosomach nie powinni mieć jakichkolwiek praw.

Jeżeli dwóch mężczyzn łączy to samo uczucie co kobietę i mężczyznę, to w czym problem?

Nie "My też chcemy", ale "My też powinniśmy", z czym akurat się zawszę zgadzać będę. To że najsłynniejszy w Polsce kościół katolicki nie daje ślubów parom homoseksualnym, nie oznacza, że takich ślubów nie daje inny kościół. A dlaczego jeden kościół ma być ponad drugim?

Tylko 2 odcinki? I jak wrażenia?

mroczny_pomidor

Nie macie się już nad czym spierać? :-) Ja jestem w szczęśliwym związku homoseksualnym od 6 lat i z moim partnerem nie potrzebuje "błogosławieństwa" kościoła by żyło nam się lepiej... jak mawiał Poeta Tusk ;P
Ale fakt... legalizacja związków partnerskich (homo i heteroseksualnych) to rzecz która już dawno powinna mieć miejsce w Polsce.
Cała masa par homo, takich jak np. ja i mój partner czekają na możliwość rejestracji związku w urzędzie, ułatwia to nam masę spraw jak chociażby odwiedziny w szpitalu etc. Cała też masa związków hetero czeka na taką możliwość by konkubinat zwyczajnie zalegalizować na określonych prawach a nie żyć ciągle na kocią łapę.
Zresztą... to temat na oddzielna dyskusję, choć trochę to bez sensu bo za dużo się o tym dyskutuje a za mało działa. Mam nadzieję, że w tej kadencji sejmu sprawa zostanie raz na zawsze uregulowana i skończy się ten bezsensowny bełkot czy komuś jakieś prawa się należą czy nie. Bo prawo do miłości i traktowania jej równo przez wszystkich a przede wszystkim przez aparat państwowy ma KAŻDY obywatel tego kraju.

A co do serialu... dziwi mnie, dlaczego w Polsce nie można polskiego wydania DVD zakupić. Serial był i jest nadal hitem, dostał wiele wyróżnień... no ale jak to z naszymi dystrybutorami, prawicowców tam nie brakuje bo temat nadal kontrowersyjny a nikt ze stołeczka spaść nie chce a już nie daj Boże zostać posądzonym o współpracę ze środowiskiem LGTB.

Pozdrawiam!
Łukasz

khazad7_2

Aktualnie na npremium 2 HD leci piąta seria amerykańskiej wersji serialu

pointless

Moim zdaniem nie jest to niemożliwe. Taki serial wywołałby sporo kontrowersji, to prawda, ale przecież nawet w naszych rodzimych produkcjach występują już postaci homoseksualne, jak np. w Julii emitowanej właśnie przez TVN.

ocenił(a) serial na 6
pointless

Od czasu założenia tego tematu minęło 10 lat. Cała dekada, a jak było w tym zaściankowym kraju, tak nadal jest...

kangaroo94

Smutne i bolesne. Pora stąd uciekać chyba... :(

pointless

Mamy 2016 rok, a jest coraz gorzej. Dobra zmiana i te sprawy...

malyszomanka

2018 i Nadal jest źle. Zwolniono wieloletniego dobrego pracownika Tvp tylko dlatego ze nagrał teledysk ze swoim chłopakiem.

malyszomanka

A co do tego ma dobra zmiana- Za Pana Tuska było niby inaczej?

pointless

Nie zesrajcie się tylko. Netflitsika sobie włączcie lepiej - tam w co drugim serialu na siłę wciskają gejowską parkę. Cóż za dyskryminacja swoją drogą, skoro o lesbijkach, jak i o transach zapomnieli...

aliiishia

W tych komentarzach czuje się jak w wehikule czasu.Jest rok 2023 i co się zmieniło od 1999, od pierwszych komentarzy do tego serialu? Na szczęście Netflix się rozwinął , bo pokazuje gejów, les i transy w całkiem ciekawych produkcjach.
To czego mi brakuje to pokazanie studium homofobicznego krypto geja w środowisku polityków, czy w klerze.
ps:
W 1999 to w Polsce chyba jeszcze żyły "pedały", a teraz coraz więcej "gejów?" tak jak w świecie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones