Ród smoka (2022)
Ród smoka: Sezon 1 Ród smoka sezon 1, odcinek 5
odcinek Ród smoka (2022)

Oświetlamy drogę

We Light the Way 59m
7,9 2 920
ocen
7,9 10 1 2920
Ród smoka
powrót do forum s1e5

Zachwycam się sceną z Grab Your Neck&Unkiss - przede wszystkim bo.
To jest w ogóle genialna scena, która masę rzeczy nam o Księciu i Księżniczce mówi. Rhaenyra wysyła tam Daemonowi jasny sygnał:
Chcesz mnie to bierz. Ale nie rób tego grzecznie...

(Zauważyliście w ogóle, jakie błagalne, okrągłe oczka szczeniaczka robił do niej przy stole? :^^: Takie: "Nooo plose, zostaw mopa, wybierz mnie...". Myślałam że padnę. ^^ Dopiero po odejściu od stołu wszedł w tryb ja jestę maczo, mnie kobiety nie wybaczo!)
https://vm.tiktok.com/ZMFeH8B4N/

'Porwij mnie. Zrób hałas. ZGRZESZ. Posuń się o krok nad przepaścią do zatracenia. A nawet więcej...Ja chcę żebyś dla mnie zabijał! Weź mnie sobie, ale zrób to ogniem i mieczem. ZRÓB TO!...I double dare You.

Kiedy ona go prowokuje, to w tamtym momencie pokazała Daemonowi swą prawdziwą twarz. Obnażyła się przed nim, pokazała smocze pazury.
I dlatego Książę ją tak brutalnie łapie.
On w tej chwili zrozumiał całą brudną prawdę o niej. Bo Rhaenyra nie jest wcale taka słodką owieczką jaką się wydaje.
Ona jest taka sama jak on. Jest Smokiem który pragnie ognia i krwi. Ba, jest może nawet gorsza od Daemona. On tu pokazuje granice, których Rhaenyra już nie ma. Daemon, chociaż bywa potworem, to tych granic tutaj nie przekroczył. Nie dokonał masakry na weselu, chociaż ona TEGO od niego właśnie żadała.
"Pokaż mi swą miłość. Morduj i niszcz, niech wszystko płonie."

Poza tym...Myślę że Daemon za bardzo kocha brata. Miał zgodę Księżniczki ale nie miał zgody Viserysa. Jakby stary zobaczył że brat porywa mu córkę na jej weselu, to na 100% dostał by zawału na miejscu.
Viserys już był ledwo żywy, za każdym razem jak widział w oddali ich majaczące, zbliżające się do siebie twarze.

ocenił(a) serial na 9
WhiteDemon

Zgadzam się z tym co napisałeś, to był pierwszy odcinek w którym wreszcie zrozumiałam, że Rheanerya nawet jeśli jest główną, to wcale niekoniecznie pozytywną postacią XD (oczywiście wiem, że cała idea polega własnie na tym, by postacie były mocno, skomplikowane i wielowymiarowe, ale nie spodziewałam się takiego rozwoju postaci u Reni, duuuży plus)

ocenił(a) serial na 10
dudusia2208

NapisałaM, ale to szczegół;) 

ocenił(a) serial na 9
WhiteDemon

Wybacz, nie wyłapałam płci z kontekstu Twojego komentarza, a nie zawsze udaje mi się pisać bezosobowo :)

ocenił(a) serial na 3
WhiteDemon

Zabawne jak wiele może być interpretacji tego samego. Dla mnie w tej scenie Rhaenyra pokazała się jako kapryśna idiotka, która nie wie czego chce, obnażając swoją słabość. Drętwa i marna aktorka jeszcze potęgowała ten efekt. Z kolei chwyt Deamona jest prędzej dowodem na psychopatię tej postaci - niebezpieczny, nierównoważony i nieobliczalny ze zboczonymi ciągotkami rodzinnymi.

WhiteDemon

nie wiem co myśleć o tej scenie, bo była światna, ale w świetle kiepskiego scenariusza może to być celowe zagrani scenarzystów, a może być po prostu nieudolność którą my tu sobie interpretujemy że och i ach....

WhiteDemon

Od samego początku oboje widzą w sobie swoje własne odbicie narwańców, a ty dopiero teraz to zauważyłaś ? Zawodzisz mnie, a tak liczę zawsze, że ktoś intelektualnie mnie zaskoczy pozytywnie. Muszę znosić mężnie trudy zawodu z tą samą dystynkcją co zawsze.

Daemon na każdym kroku pokazuje, że wcale nie jest taki odważny bez smoków i upijania się, a robi to dość regularnie ta postać :)

Sztuka być bardzo odważnym na trzeźwo, a nie iść na imprezę, upić się i kozakować mając plecy w postaci brata króla. To pic na wodę, a nie pewność siebie. Sztuka na trzeźwo być zawsze najbardziej pewnym siebie i wyluzowanym facetem w danym miejscu bez żadnych pleców tak jak ja, bo budowałem to latami klocek po klocku :)

Zabierz Daemonowi nazwisko, tytuł księcia, smoki i alkohol, a zostaje wtedy co ? Postrzegam, że jego pewność siebie jest mocniej ugruntowana na bazie czynników zewnętrznych, a nie wewnętrzna ulepiona na mocnym cemencie przez zbudowanie jej samemu od podstaw, bo nie musiał tego robić. Miał z górki jak to księciu.

Z tym porwaniem to na kobiety słabo działa - efekt odwrotny. Tak robili od zawsze desperaci lub gwałciciele, a nie ktoś kto ma powodzenie.

Co byś pomyślała gdybym to Tobie zaproponował realnie, że cię porwę i zabiorę gdzieś daleko, a spotkałabyś mnie ledwie kilka razy i zbliżylibyśmy się do siebie, bo zrobiłbym magię. Pewnie pierwsza myśl to i tak, że zwariował nawet, gdybyś już szalała mocno za mną. Tak to właśnie widzę. Na pewne rzeczy musi przyjść czas. No i dlaczego miałbym tobą zainteresować się akurat. To dopiero absurdalne, że przyszło mi to do głowy :)

Od 6 odcinka przeskok czasowy o 10 lat i zmiana aktorek grających dwie główne postacie Alicent i Rheanyrę na starsze. Zwłaszcza aktorka grająca starszą Alicent przez Olivię Cooke czuje, że to był strzał w 10-tkę z castingiem. Ta aktorka ma prawie tyle samo charyzmy, energii i pewności siebie co ja więc przeczuwam, że będzie elektryzować. Ta młodsza aktorka grająca Alicent była dość nijaka, gdy grała ją dość nieśmiała Emila Carey. Ta postać od początku powinna być bardziej zawistna i podła niż ojciec, a w serialu poprowadzili to tak, że była dość niewinna i naiwna. Dlatego jej przemiana w serialu może wydawać się mało spójna, bo to, że jej ojciec powiedział do niej z 3 zdania, że Rheanyra będzie jej zagrażać nie zmieni przecież nikomu charakteru o 180 stopni na pstryknięcie palcami. To samo jak dowód, że ją okłamała, że jest nadal dziewicą.

Oczywiście najgorzej wypadł C.Cole, bo w książce karierowicz, a w serialu idiota. W 5 odcinku go całkowicie skompromitowali, a zwłaszcza, gdy prosił księżniczkę, by z nim uciekła. Było to skrajnie naiwne.

ocenił(a) serial na 10
returner

Nie, nie zauważyłam tego dopiero teraz tylko dawno. Ale cieszę się że Cię rozczarowałam. Lubię rozczarowywać ludzi.

ocenił(a) serial na 9
returner

Zauważyłam, że pod żadną dyskusją nie jesteś w stanie napisać normalnego komentarza, tylko zawsze najpierw ciszniesz z rozmówców, a potem łaskawie wszystkich uświadamiasz jaki to Ty jesteś inteligentny i zobaczyłeś przejrzałeś wszystko już na etapie oglądania trailera XD XD tylko, że niektórzy przychodzą tutaj, żeby naprawdę podyskutować o filmach, a nie leczyć czyjeś osobiste kompleksy, więc może daj sobie już spokój co?

dudusia2208

Przychodzą, ale szybko okazuje się, że nie wiedzą nawet co oglądali, źle interpretują bardzo wiele scen i potrafią zadawać pytania dotyczące oczywistych rzeczy.

Wybacz, ale skoro koleżanka "WhiteDemon" napisała tyle niedorzecznych i infantylnych bzdur po raz kolejny to nie mogłem się powstrzymać. Pytaj o cokolwiek. Służę odpowiedziami, bo znam uniwersum doskonale. Gdy coś w serialu wypada głupio to zauważam. Aczkolwiek nie ma raczej możliwości, by tak dali radę skopać "Ród smoka" jak sezony 5-8 "Gry o tron".

Nie wszystkie zmiany też muszą wypaść na niekorzyść. Król Viserys w serialu jest lepiej nakreślony niż w "Ogień i krew". Póki co znacznie gorzej w serialu wypadli C.Cole i Alicent, ale w przypadku tej drugiej szybko się to zmieni wraz ze zmianą aktorki.

ocenił(a) serial na 8
returner

Człowiek nie powinien być zawsze pewny siebie. Powinien być na tyle pewny, na ile zna sytuację w której się znajduje i adekwatnie do tego dopasować swoją pewność. Konieczność zawsze bycia pewnym siebie to fanatyzm - oderwanie od rzeczywistości / emocji.

ocenił(a) serial na 8
advx

(jak na mój gust, pachnie toksycznością) :)

ocenił(a) serial na 8
WhiteDemon

Mam dość tych twoich zboczeń, możesz je pisać w jakimś prywatnym notatniku zamiast tutaj, proszę?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones