Ragnarok
powrót do forum 1 sezonu

Powiem szczerze, po obejrzeniu zwiastuna, jakiś czas temu, nie byłem jakoś pozytywnie nastawiony. Pomyślałem sobie " cóż, wygląda ciekawie, ale szału nie robi". A jako ze mitologia nordycka zawsze mnie ciekawiła, to uznałem serial mimo wszystko za pozycję obowiązkową. I tutaj moi drodzy jestem niesamowicie zaskoczony tą produkcją. Wiadomo, jest trochę powolny i mało dynamiczny, ale właśnie to tempo buduje świetny klimat. Na duży plus zasługuje język i klimat norweski który dopełnia klimat. Już nie mogę się doczekać drugiego sezonu!

ocenił(a) serial na 6
greku2010

Mi podoba się klimat serialu, muzyka czy postać Lokiego i Fijora ale reszta jest do poprawy bo wypada bardzo przeciętnie. Postaci bardzo płytko zarysowane, momentami za dużo nastoletniej narracji, żaden z wątków nie zakończony w 1 sezonie jakby całe 6 odcinków było tylko wstępem do serii. Liczę że w drugim sezonie serial rozwinie się ciekawiej i naprawi błędy pierwszego.

ocenił(a) serial na 9
asik_87

Nie w pełni się z Tobą zgadzam. Fakt, momentami faktycznie ogląda się to jak produkcje dla nastolatków ale nie zapominajmy że jednak całość wśród nastolatków właśnie się odbywa. Co do niedokończonych wątków, wydaje mi się że to celowy zabieg dla nagrania drugiego sezonu. Zdecydowanie pierwszy sezon trzeba traktować jako wprowadzenie do świata

ocenił(a) serial na 6
greku2010

Wiem że serial jest dedykowany nastolatkom ale trójkąt miłosny ciągnięty na siłę przez parę odcinków, gdzie nie było widać żadnej iskry pomiędzy bohaterami źle się oglądało. Powtarzanie sloganów proekologicznych też dość miałkie. Ogólnie: jest dobrze i przypuszczam że tendencja wzrostowa będzie jeśli mądrze rozwiną wątki w 2 sezonie.

ocenił(a) serial na 9
greku2010

klimat super, oprocz widoczków które są mega, dobra fabuła, dobra realizacja.

ocenił(a) serial na 6
greku2010

Potencjał i pomysł na serial, na prawdę świetny. Dla mnie niestety zepsuty zbytnim ekobełkotem. Wiadomo, mieli taki pomysł na fabułę i ok, jednak zdecydowanie za dużo tego.
Piszę to po obejrzeniu pierwszego sezonu.

greku2010

Też macie wrażenie, że brat głównego bohatera to ukryty Loki?

ocenił(a) serial na 9
theaggij

Oczywiście, że tak. Jak tylko było wiadomo, że główny bohater ma moce Thora, , id razu skojarzylem już choćby po samym wyglądzie jego brata, że to pewnie bedzie Loki

ocenił(a) serial na 9
theaggij

O tak... W opisie 2 sezonu było napisane że będzie więcej interakcji między braćmi w kolejnych odcinkach. Mam nadzieję że doczekam premiery :)

ciachunio90

Ukryty gej, to na pewno, a Loki...? Zobaczymy w drugim sezonie.

ciachunio90

Wg Nordyckiej mitologii Loki wcale nie jest bratem Thora ;) Marvel to ciutke przeklamal ;p

Apotamkin

W marvelu to nigdy nie był jego biologiczny brat tylko został przygarniety przez Odyna- ojca Thora :) więc Marvel nic nie przekłamał

ocenił(a) serial na 6
mikumookatsumi

Ale w mitologii nordyckiej Loki jest bratem Odyna, a nie Thora i to też nie biologicznym - mieli braterstwo krwi. Więc zarówno w Marvelu, jak i Ragnaroku jest to przekłamane

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones