Ragnarok
powrót do forum 1 sezonu

Czuło się, że jest to bliższe realnemu światu niż inne tego typu produkcje.
Przedstawienie postaci Thora i Lokiego również bardzo ciekawe. Klasyczne i nowoczesne jednocześnie. Ten pierwszy używał młota, ale też był trochę takim "młotkiem" z wrodzonym poczuciem dążenia do sprawiedliwości. Zaś jego brat, typowa szelma i lekkoduch, któremu psoty w głowie i szuka dla siebie najlepszej opcji. Już na początku zaznaczył, że jego mocną stroną jest umysł, a w finałowym odcinku pokazał klasę.

P1989

No i "zmienił postać", jak to Loki. Uwielbiam go w tym serialu - wychodzi na to, że jestem fanką Lokiego niezależnie od tego, kto go gra i w jaki sposób został napisany.

veir_th

Cieszę się, ale zbyt wiele nie wniosłaś swoją wypowiedzią.

P1989

Czy serial jest nakręcony na podstawie jakiejś książki ???

dorota_szewczyk

Jest oparty na nordyckich mitach. :)

P1989

Ale głupi ci giganci. W nordyckich mitach tez tacy są? Tatuś musi ciągle okładać biednego synka, bo tak krótko żyje i nic nie zmądrzał.

Wolfman_PL

Głupi? Czy Loki jest głupi? Musi ujarzmiać syna przez jego naturę, ale nie z powodu głupoty.

P1989

Nie mam pojęcia czy to Loki to raz, strasznie podobny do Loki jest brat tego Thora. Pasowałby na tę postać. Podobny w zasadzie do tego Lokiego z Avengers. Dowcipny , przewrotny jak ten z mitów.

P1989

No i miałem rację. Widać było od 1 odcinka, że to będzie Loki, a nie ten laluś.

ocenił(a) serial na 5
Wolfman_PL

Ten Loki jest jakiś zniewieściały aż mdło się robi, trudno na to patrzeć.

Wolfman_PL

Przecież w mojej wcześniejszej wypowiedzi, (pierwszej zresztą) było jasne, że Thor i Loki to Magne i Laurits. Więc nie wiem o co ci chodzi z tym, że niby coś wiedziałeś i miałeś rację. :D Po prostu Loki to też gigant i chyba o tym zapomniałeś, twierdząc że giganci są głupi.

P1989

Mam kompletnie odmienną opinię. Pierwszy sezon był ciekawy, ponieważ zaskakujący.
Drugi jest tak przewidywalny , jak przeciętna telenowela.
Większy budżet i fajerwerki tego nie wynagradzają, przynajmniej dla mnie, ale takie kino lepiej ,,sprzedaje się" szerszej publiczności.
Postaci zachowają się absurdalnie wobec okoliczności, w których się znajdują.
Przykładowo
w czasie otwartej wojny wdają się w towarzyskie rozmowy, okazują uczucia śmiertelnym wrogom itp.

MicHal2020

Trzeba pamiętać, że Magne to nastoletni chłopak i dlatego przeżywa wszystko trochę inaczej niż dorośli. Poza tym pomijasz pewne niuanse, które są umieszczone w serialu. Np. to, że giganci mieli określony czas żeby zaatakować Magne.

ocenił(a) serial na 8
P1989

Mnie raziła jedna rzecz. Jeśli ten młot był wykuty z jednolitego metalu, to jak Magne mógł tak sobie go podnieść i nim kręcić jedną ręką?! On stracił swoje moce, a ten młot ważył kilkanaście kilogramów. Nawet kilkadziesiąt.

artur_suplado

Oglądaj serial ze zrozumieniem, a będziesz widział, dlaczego mógł podnieść młot, gdy stracił swoje moce. ;)

ocenił(a) serial na 8
Anon_11

Mi chodzi o to ogólnie. O młot jako rekwizyt w filmie. Jak Magne stracił moce to jak mógł tak lekko trzymać ten ciężki młot. On już nie był taki silny.

artur_suplado

Młot nie był na początku tak ciężki. Był tylko przedmiotem. Gdy Magne odzyskał moce, młot już należał tylko do niego. I ktokolwiek innych chciałby go podnieś (nawet giganci) nie był w stanie.
Młot Tora w każdej adaptacji miał taką moc.

ocenił(a) serial na 8
gosia914

O kurczak. Sam rekwizyt. Sam młot. Sam, kurczak, młotek. Mi chodzi o sam młotek, młot, o to co Magne sam trzyma w ręce. W jednej ręce.

Anon_11

Szczerze oglądałam ze zrozumieniem i rzeczywiście pytanie artur_suplado jest na miejscu, gdyż różnie można odebrać ten fragment. Sama nie wiem - może dlatego, że dał pióro? Może zaczął odzyskiwać moce (pod koniec kucia Magne mówi, że coś jest nie tak i chce pomóc walczącym u góry, skąd to wiedział) - usłyszał? Może po prostu to jego młot i wciąż, pomimo, że odrzucił moc to ona była gdzieś w nim? A może to rzeczywiście niedopatrzenie? Anon_11 proszę o wyjaśnienie, bo jestem ciekawa jak "zrozumiałeś".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones