PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=652844}

Robotics;Notes

7,0 312
ocen
7,0 10 1 312
Robotics Notes
powrót do forum serialu Robotics;Notes

Nuda

ocenił(a) serial na 3

Mistrzowie lania wody...

Nashael

No cóż... emocjonalność i sielankowość nie muszą trafiać do każdego. Jeśli szuka się wartkiej akcji, to faktycznie "Robotics;Notes" będą nudzić.

ocenił(a) serial na 3
Mr_Nos

Wyczytujesz emocjonalność z tych pustych poker-face'ów?

Nashael

Raczej z milczeń i błędnych spojrzeń ku innemu światu ; )
Bądźmy szczerzy, sens tej historii to banał - opowieść o marzycielach i próbach tych marzeń spełniania. Przy czym zostało to wszystko ubrane w przedziwną formę. Akcja zdecydowanie rozwija się bardzo powoli, a coś się dzieje właściwie dopiero pod sam koniec. Mnie jednak jak najbardziej przekonuje ogromny spokój przerywany chwilami niepokoju, małe dramaty przeżywane poważnie przez bohaterów, jak i włożenie do tej opowieści elementu heroizmu. No bo od grupki dzieciaków zależą losy świata, niby śmieszne, bo jak tak być może, ale wydaje mi się, że to bardzo dobrze podkreśla wagę marzycieli i to, że oni faktycznie mogą wpływać na świat. Już pomijam fakt, że podejście do tematyki robotów jest dość odmienne od tego, co się z reguły widzi w anime. Mamy podział na świat marzeń Akiho, czyli boje godne starcia wielkich mechów i świat realny, w którym te maszyny są wciąż ułomne (a przynajmniej tak nam pokazuje seria przez większość czasu).
Właściwie długo mógłbym pisać za co sobie cenię Robotics;Notes, ale pewnie i tak nie podzielisz mojego zdania, bo już na wstępnie nie przemawia do ciebie spokój tego anime. Polecam wrócić po czasie, a jak wciąż się nie spodoba, to może to po prostu nie Twoje klimaty i nie trawisz takich bajkowych serii, przy których można sobie odpocząć od codzienności.

ocenił(a) serial na 3
Mr_Nos

Jestem ścisłowcem. Lubie coś robić. Nie lubię kiedy nic się nie dzieje. Lubie anime, ale głównie ze studia ghibli no i wychowałem się na dbz więc troche wstyd jest się przyznać, ale wciągnął mnie hunter x ;)

ocenił(a) serial na 9
Nashael

Także jestem ścisłowcem. Lubię jak coś jest ciekawe, a zazwyczaj tak bywa, że anime opierające sie głównie na dialogach a nie akcji są najciekawsze. 9/10. To nie jest typowy mecha shounen, tutaj nie chodzi wcale o walki robotów. To jest opowieść o marzeniach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones