PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=196560}

Samurai X: Reflection

Rurōni Kenshin: Meiji Kenkaku Romantan - Seisō Hen
8,0 402
oceny
8,0 10 1 402
Rurōni Kenshin: Meiji Kenkaku Romantan Seisō Hen
powrót do forum serialu Rurōni Kenshin: Meiji Kenkaku Romantan - Seisō Hen

Trudno to OAV potraktować jako coś innego niż wersję alternatywną (przynajmniej mi się to nie udało), ponieważ zmienione są w pewnym stopniu charaktery postaci i wydarzenia (powiedziałbym, że jedno wynika z drugiego).

Mając na myśli zmienione charaktery postaci mam na myśli głównie Kaoru. W tym OAV to nie była ta Kaoru. Ona przypominała mi bardziej Tomoe niż Kaoru z serii TV, czy mangi. Kaoru w tym OAV straciła jakoś swój ognisty charakter, a zastąpiło go w pewnym stopniu takie zimne opanowanie.
Kenshin też był inny. Ten Kenshin z końca mangi nie zrobił by prawdopodobnie paru rzeczy, które zrobił w "Seisouhen". Jednak, żeby zrozumieć jak był inny trzeba najpierw przeczytać mangę do końca.
Hiko Seijuro i Kenji. Jakoś trudno mi uwierzyć, że Hiko Seijuro po tych wydarzeniach z Kenshinem zajął by się treningiem jego syna. Naprawdę trudno.

Polecam oglądnąć to OAV po przeczytaniu mangi. Bez mangi można się trochę zgubić w "Seisouhen", a po jej przeczytaniu można dojść do takich samych wniosków jak ja, a nawet tylko seria TV może do tego wystarczyć (połowicznie).

Co do samego "Seisouhen", to może jest trochę smutny. Jeśli jednak chodzi o mnie, to mi się podobał. Może trochę przesadzę jeśli napiszę, że to był piękny film, jednak według mnie taki właśnie był.

Co do innych spraw - bardziej technicznych, to "Seisouhen" był zbliżony w tej kwestii do "Tsuiokuhen", czyli było dobrze.

To tyle jeśli chodzi o mnie. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones